Junioren B1 Junioren B2 dig moeilijk door de meest simpele kansen te missen en RKAVV in de gelegenheid te stellen terug te komen tot 1-3. Gelukkig hielden we de wedstrijd wel onder controle, waar door het zo bleef en wij de noodzakelijke twee punten aan ons totaal konden toevoegen. Ajax A2Hollandia A1 2-1 Op de ranglijst had Hollandia relatief twee punten meer dan wij en met de wetenschap dat de eerste ontmoeting met 3-2 was verloren, konden we rekenen op een zware wedstrijd. Bovendien was de fysieke kracht van deze te genstander veel groter. In de eerste helft hadden wij een overwicht, dat door Ricardo Broks in een 1-0 voorsprong tot uiting werd gebracht. Na de hervatting waren we ingesteld op een groot offensief van Hollandia, dat zich ook nog gesteund zag door een fik se wind in de rug. Wij wisten echter via Steef Hendriks de stand zelfs te verhogen tot 2-0. Hollandia gooide nu alles op de aanval, waardoor wij weer goede mogelijkheden kre gen. Ricardo Broks had zelfs, alleen voor de keeper 3-0 op zijn schoen, maar hij miste, en dat gaf de tegenstander weer zoveel moed, dat zij een kwartier voor tijd terug kon den komen tot 2-1. Die laatste minuten waren voor ons op de bank niet de* beste, maar het bleef gelukkig 2-1 en daar mee handhaafden wij ons in de bovenste helft van de rang lijst. AjaxA2—RVCA1 1-0 Het onderlinge verschil tussen beide ploegen bedroeg voor de aanvang vier punten in ons voordeel, maar omdat alle ploegen in deze afdeling nogal dicht bij elkaar staan, was RVC er alles aan gelegen om de aansluiting met de bo venste helft te behouden. Omdat de gasten zeer veel kracht en inzet in de strijd gooiden ontstond er een leven dig schouwspel, waarin wij, omdat wij iets meer voetbal in brachten, een overwicht konden opbouwen, zonder echter al te veel kansen te creëren. Na rust, die op 0-0 was geëindigd, zagen we eenzelfde beeld. Na ongeveer een kwartier wist Dennis Bogaard ons op voorsprong te brengen na een snel en goed uitgevoerde aanval. Even leek RVC aangeslagen en kregen we nog een paar kansjes de voorsprong uit te breiden, maar dit lukte helaas niet. Toen begonnen de mensen uit Rijswijk aan een slotoffensief en dat resulteerde bijna in de gelijk maker. Tien minuten voor tijd kregen zij een penalty toege wezen, maar de attente Rini Blankenspoor reageerde goed op de inzet. De overwinning kwam daarna niet meer in ge vaar. Ajax A2—Quick Boys A1 2-1 In een redelijke eerste helft kwamen wij, na eerst nogal wat mogelijkheden te hebben laten liggen, op een 2-0 voor sprong, door goals van Sabri en Jonker. Het was slechts een bescheiden afspiegeling van het spelbeeld. Na de rust mochten we dan ook meer goals verwachten. Maar niets van dit alles. We begonnen nog wel met enkele kansjes, maar naar mate de strijd vorderde, werd het spel steeds slechter en kwamen we niet meer tot redelijk veldspel. Quick Boys putte moed uit die situatie en kreeg steeds meer vat op de wedstrijd. Elf minuten voor tijd re sulteerde dat in een tegendoelpunt. Het werd toen nog even heel benauwd, maar gelukkig bleven we aan de goe de kant van de score. Het spel was echter tot zo'n beden kelijk peil gezakt, dat we eigenlijk nog tevreden mogen zijn met die 2-1 zege. Cor van Eyden Spakenburg B1—Ajax B1 0-8 Ondanks de grote uitslag speelden we een slechte wedstrijd tegen een matige tegenstander, die nog niet eens over de middenlijn wist te komen. Wij kregen zeer veel kansen, waarvan er maar een achttal werden benut. De goals kwamen van Tuhuteru, Fokke en Appelen ieder twee maal en Van Lock en Amemchar ieder éénmaal. Hollandia B1— Ajax B1 0-5 Een regelmatige overwinning, hoewel de score wat laag bleef. Het spel was al weer wat beter dan de week ervoor, maar we maakten nog te weinig gebruik van onze kansen, anders was de score veel hoger uitgevallen. De doelpunten werden gemaakt door Appelen, Tuhuteru, Leur, Burik en Van Werven. WGW B1Ajax B1 0-5 Ook in deze wedstrijd behaalden we een 0-5 overwinning, maar evenals in de vorige wedstrijd werden er weer heel wat kansen verprutst. Wijnhard (3x), Burik en Fokke zorg den ditmaal voor de goals. Ajax B1— DEM B1 18-0 Wat we in de vorige wedstrijden hadden vergeten, werd te gen deze tegenstander wel gedaan: scoren. Althans in de tweede helft. Met rust was de stand 3-0, maar dat waren er minstens negen te weinig, gezien de "opgelegde" missers. Er volgde een donderspeech in de rust en dat heeft gehol pen. De jongens maakten er nu een show van en scoorden er lustig op los, het ene doelpunt nog mooier dan het an dere. Er kwamen er in deze periode liefst 15 bij, zodat de uitslag 18-0 werd, maar als we ook in de eerste helft zo hadden gespeeld, dan had de B1 een record kunnen vast leggen in het "Guiness book of records". De makers van de goals in deze wedstrijd zullen we deze keer maar ach terwege laten, anders moet het clubblad met enkele pagi na's worden uitgebreid! Rolf Grootenboer Door de vele afgelastingen kwamen de B2 junioren voor de competitie niet zoveel in aktie. Gelukkig is het kunstgras veld achter de hand om vriendschappelijk te spelen. In de competitie werden enkele saaie en kwalitatief matige wedstrijden gespeeld. Schreven we de vorige keer over re delijke wedstrijden, afgelopen periode was het zeer matig. Het vertrouwen in eigen kunnen en taakbewust spelen was ver te zoeken. KBV B1Ajax B2 1-4 Een matige wedstrijd van onze kant, tegen een nog niet zo sterke tegenstander. Het mankeerde deze wedstrijd aan heel wat dingen. Helaas worden onze fouten door onze (matige) tegenstanders veelal niet afgestraft. Ondanks de overwinning toch niet tevreden over de wijze van spelen. Rogier de Jong, Chi Tang en Alex Kroes scoorden. Ajax B2—Rood Wit B1 3-1 Toch nog gespeeld na zeer veel regen op de voorafgaande zaterdag. Niemand dacht in feite dat er gespeeld kon wor den, doch door omzetting 's morgens vroeg naar het 5e veld van VVGA, dat wel bespeelbaar was, konden wij toch spelen. Schitterend weer, behoorlijke belangstelling, plus dat we konden spelen, moest een impuls zijn voor een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 19