Ajax zaterdag 3 Juniorenoverzicht Junioren A1 DANKBETUIGING Junioren A2 Altius 2—Ajax 2 6-2 De wedstrijd in Hilversum werd door ons kennelijk te licht opgenomen, daar wij thuis nogal gemakkelijk hadden ge wonnen. Dit was ook de reden, dat een aantal spelers ken nelijk met heel andere dingen bezig waren en liepen te voetballen als een krant, daarmee hun goedwillende me despelers ernstig duperend. Door deze flinke nederlaag ko men ook onze kampioenskansen aan de bekende zijden draad te hangen. Een kwalijke zaak. Ik hoop echter de vol gende keer positiever te kunnen zijn. Dolf van Zoest Ajax 3—Pancratius 2 0-2 Na diverse afgelastingen kwamen we weer in het veld te gen onze concurrent Pancratius. Wat de wedstrijd van de waarheid had moeten worden, werd een debacle. Er zat geen enkele bezieling in ons spel en er werd meer gepraat dan gevoetbald. Persoonlijke fouten kostten ons twee doel punten en daarmee is het kampioenschap toch zo zeker niet meer. Maar iedereen wist nu weer wel, waar hij be hoorde te staan. Neerlandia 3—Ajax 3 1-3 Neerlandia was onze volgende tegenstander. Het spel was gelukkig wat beter dan de week ervoor, maar het afwerken bleef toch weer een grote kunst. Na een 0-2 voorsprong kwam Neerlandia nog terug tot 1-2 en kregen we het zo waar nog even moeilijk, maar de back van Neerlandia was toen voor ons zo vriendelijk, de bal achter zijn eigen doel man te werken met een subtiel lobje. Ajax 3—WVHEDW 3 3-1 WVHEDW kwam bij ons op bezoek met een jonge ploeg, die zeer stug dekte. Wij hadden daar nogal wat moeite mee en kwamen dan ook snel met 0-1 achter. Nu moesten we er toch wel iets aan gaan doen. Het werd voor de rust gelukkig nog gelijk en in de tweede helft werd het via twee goede doelpunten tenslotte 3-1Een nuttige overwinning. Ajax 3—AFC 2 7-0 AFC, altijd een lastige opponent, was de volgende hinder nis. In deze wedstrijd was ons spel voor de rust veel beter dan de afgelopen weken. Er werd leuk getikt en ook de kansen werden voor 75% benut. Nu is AFC wel een ploeg waar je tegen kunt voetballen, maar dat het deze keer zo gemakkelijk zou gaan, had niemand durven voorspellen. AFC was kennelijk al overtuigd van het feit dat Ajax kampi oen zou worden, want na afloop verschenen zij met een doos champagne in onze kleedkamer. Deze geste werd door iedereen zeer op prijs gesteld en het duurde niet lang of de flessen waren leeg. Dat smaakt naar meer, maar dan zal toch eerst werkelijk het kampioenschap moeten worden binnengehaald. Nog zeven punten uit vijf wedstrijden, dat moet te doen zijn. Scores: De Haan 6x, Oudendijk 4x, Vischschoonmaker 1x en Olaegbe 1x. Geoefend werd er tenslotte ook nog op het kunstgrasveld. De wedstrijd tegen AS80 2 werd een 4-3 overwinning en ook van VVZ uit Zaandam werd gewonnen met 2-0. Hopenlijk kunnen wij u in ons volgend clubblad een kampi oenschap melden. Frans Grootenboer door W.W. Heisterkamp FC Den Haag—Ajax 1 - 1 Tegen FC Den Haag heeft de A1 een goede wedstrijd gespeeld. In de eerste helft was Ajax de betere ploeg en ging dan ook verdiend met een 0-1 voorsprong de rust in. In de tweede helft was Den Haag sterker, vooral door hun fysieke voorsprong. We kwamen erg onder druk te staan en de gelijkmaker kon niet uitblijven. Daarna kwam Ajax weer beter in de wedstrijd, kreeg ook nog een aantal kansen, maar de gelijke stand bleef staan. Ajax—AZ 0 - 1 Tegen AZ hebben we thuis een onverwachte nederlaag ge leden. Ondanks de vele kansen waren wij niet in staat te scoren. AZ deed dat wel en ging met een 0-1 voorsprong rusten. Na de thee zijn de gasten uit Alkmaar praktisch niet meer op onze helft geweest, maar ze gingen toch met de punten naar huis. Ajax—Emmen 4 - 0 Tegen Emmen heeft Ajax revanche genomen voor de eer der dit seizoen geleden nederlaag. In een goed gespeelde eerste helft nam Ajax een 2-0 voorsprong en het was jam mer dat wij dat in de tweede helft niet hebben voortgezet. Ondanks het feit dat wij nog twee keer scoorden, was het allemaal toch een stuk minder. Feyenoord—Ajax 1 - 0 De uitwedstrijd tegen Feyenoord is een teleurstelling ge worden. Op een erg slecht veld waren de Rotterdammers veel feller in de duels en daar was vooraf nog zo voor ge waarschuwd. Door de zoveelste keepersfout dit seizoen kwamen we met 1-0 achter. Onze ploeg kon verder niet in zijn spel komen en creëerde zelfs niet één kans. Door deze nederlaag hebben we eventuele kampioenskansen niet meer in eigen hand en we zullen dus moeten hopen op misstappen van FC Den Haag. Cas Harms Langs deze weg wil ik de Jeugdcommissie, de Medische- en Technische staf, leiders, spelers en ook ouders bedan ken voor de belangstelling tijdens mijn verblijf in het zieken huis en de revalidatie daarna. In het bijzonder wil ik Frank van Deursen bedanken die mij zo goed behandeld heeft. Patrick Hartzema (A1 junioren) Amersfoort. RKAVV A1—Ajax A2 1-3 Onze eerste wedstrijd na de winterstop, was er één die door de zeer slechte veld- en weersomstandigheden niet gespeeld had mogen worden. Regen en wind hadden het speelveld veranderd in een modderpoel. Toch kwamen wij, gemeten naar deze omstandigheden, in de eerste helft tot redelijk voetbal, waarin we door Jonker en Broks een 0-3 voorsprong namen. In plaats van deze voorsprong uit te bouwen, maakten wij het ons zelf in de tweede helft onno-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 17