Ajax zaterdag 1 Ajax zaterdag 2 Wilskracht/SNLAjax 2 - 3 Op een moeilijk bespeelbaar veld werd de eerste wedstrijd na de winterstop afgewerkt. Ajax begon goed, maar mede door het hobbelige veld werden de fraaiste kansen gemist. Wilskracht was in die periode niet al te gevaarlijk, maar Ajax scoorde zelf ook niet. Tot een tiental minuten voor rust. Steve Mijnals werd tijdens een solo onderuitgehaald en juist buiten het strafschopgebied mocht Sjaak Swart een vrije schop nemen. Met veel gevoel deed hij de bal in de uiterste hoek van het doel belanden. In de tweede helft was Wilskracht agressiever en omdat ons linkerverdedigingsblok te passief was, kon de gelijkma ker niet uitblijven. Twintig minuten voor tijd werd het zelfs 2-1omdat onze verdediging schutterde en onze tegen stander steeds meer vleugels kreeg. Eerst toen scheen ons team pas wakker te worden. Steve Mijnals zorgde na goed aangeven van Sjaak Swart voor de gelijkmaker en dezelfde speler stelde kort voor tijd Henk de Gier in staat de win nende treffer te scoren (2-3). Over de juistheid van de uit slag liepen de menjngen na afloop sterk uiteen. Watergraafsmeer—Ajax 0 - 3 Vanaf de eerste minuut, met de wind in de rug, werd de te genstander onder druk gezet. Er ontstonden weer diverse kansen en na een kwartier reageerde Jan de Ronde heel goed op een voorzet van Rob Been (0-1). Vervolgens bracht Henk de Gier Steve Mijnals vrij voor het doel, doch diens schot werd door de paal gekeerd. Een attente Henk de Gier benutte vervolgens de rebound (0-2). Nog voor de rust zou Henk de Gier nogmaals scoren. Steve Mijnals was op snelheid doorgebroken, legde de bal goed breed en toen was het niet moeilijk 0 - 3 aan te tekenen. In de tweede helft speelde een aantal spelers te solistisch en egoïstisch en daardoor bleven verdere goals uit. Sjaak Swart beproefde nog wel eenmaal de kwaliteit van de goal- paal, maar je vraagt je wel eens af wat voor kansen som mige spelers moeten krijgen om wél te scoren. Ajax—SDZ 3 - 2 SDZ met een trapvaste defensie was naar De Meer geko men met de bedoeling een puntje te veroveren. Alhoewel Ajax veel sterker was en bijna steeds op de helft van SDZ speelde, stonden de gasten bij de rust met 0-1 voor. Onze hele defensie stond erbij en keek er naar. Voorin werden weer teveel kansen gemist en Steve Mijnals maakt veel te weinig gebruik van zijn snelheid. Er dient bij gezegd te worden, dat de andere spelers hem ook niet op de juiste manier aanspelen. Na de thee, met Bob Groenteman in de spits, zagen wij reeds na vijf minuten de gelijkmaker, toen een voorzet van Steve Mijnals door Bob Groenteman goed werk ingekopt. SDZ profiteerde goed van de hoera-stemming bij Ajax. Bij een vrije trap van 25 meter verdween de bal langs de muur in het doel, langs de verbouwereerde Tinus van Teunen- broek. Deze maakte korte tijd later zijn fout goed, door een zekere treffer te voorkomen. Bob Groenteman zorgde op nieuw voor de gelijkmaker, ditmaal op aangeven van Ruud Vahrmeyer. Nu werd wel gebruik gemaakt van de snelheid van Steve Mijnals en hij was het ook die de beslissende voorzet in huis had. Met een listig boogballetje bereikte hij opnieuw Bob Groenteman, die zijn gave hattrick voltooide. De laatste minuten bleven spannend en Jan de Ronde had alles voortijdig kunnen beslissen, als hij niet, geheel onno dig hard, de paal had geraakt. SDZ speelde nu alles of niets, maar Ajax hield stand. Ajax—DWV 4 - 1 Deze wedstrijd werd door ons al voor de rust beslist. Tico Samardzic, die een reuze goede wedstrijd speelde, soleer de door de DWV-defensie en tikte de bal beheerst langs de keeper. Een kwartier later was het al 2-0, toen een combi natie Henk de Gier - Bob Groenteman, door de laatste met het linkerbeen werd ingetikt. Bijna in dezelfde minuut be landde een vrije schop van Sjaak Swart op de lat en Tico Samardzic greep de gelegenheid te baat uit de rebound de hele DWV-defensie op het verkeerde been te zetten. Even voor rust werd het zelfs 4-0 toen een vrije schop van Sjaak Swart door Henk de Gier magnifiek werd ingekopt. In de tweede helft faalde ons team volledig, speelde te nonchalant en moest toen nog geheel onnodig een tegen treffer incasseren. Het was Ajax-onwaardig. Rood Wit—Ajax 1 - 4 Trainer De Haan had zijn spelers duidelijk gemaakt, wat hij van hen verwachtte. Goed geconcentreerd en kort dekkend werd de tegenstander al vroeg vastgezet en de ene aanval na de andere rolde op het vijandige doel af. Het werd 0-1 toen een corner van Sjaak Swart door Jan de Ronde met een droog schot werd afgewerkt. Rob Been zorgde voor 0- 2 uit een strafschop, nadat Steve Mijnals was onderuitge haald. Bij de spaarzame uitvallen van Rood Wit trad goalie Tinus van Teunenbroek goed op en samen met de trap vaste Marco van Zoest werd de Rood Wit-aanval in be dwang gehouden. Aan de andere kant werd het vervolgens 0-3 toen Sjaak Swart zijn tegenstander dwong de bal in ei gen doel te schieten. Ook nu weer was de strijd beslist en in de laatste 45 minuten verslapte de concentratie en kreeg Rood Wit de kans om tegen te scoren, maar niet nadat Bob Groenteman voor 0-4 had gezorgd. Adri Blekkenhorst Wilskracht/SNL 2—Ajax 2 1-3 Een sterker Wilskracht kreeg legio kansen om ons een nederlaag te bezorgen, welke zij, gelukkig voor ons, niet benutten. Bij de spaarzame uitvallen onzerzijds wisten wij wel een aantal keren het vijandelijke net te vinden. Einduitslag derhalve 1-3 in ons voordeel. VVJ 2—Ajax 2 2-3 Tegen de Utrechtenaren dachten wij een gemakkelijke middag te hebben, echter het tegendeel was waar. De al lerlaatste uit onze afdeling wist het ons erg moeilijk te ma ken en met de hakken over de sloot wisten we daar tenslotte met 2-3 te winnen. Ajax 2—SVVU 2 3-1 Tegen SVVU hadden wij nog een appeltje te schillen, daar wij bij hen in het begin van de competitie een fikse neder laag leden. Nu waren de rollen omgekeerd en kregen zij zeer weinig kans. Daar wij er van de vele mogelijkheden tot scoren slechts drie inschopten, wonnen wij deze pot met 3-1 Ajax 2—Huizen 3 3-2 De volgende tegenstander, Huizen, maakte het ons in eigen huis ook al bijzonder lastig. Ook deze tegenstander kreeg weer talloze mogelijkheden te scoren en wij kregen er daarentegen maar een paar. Omdat wij veel zorgvuldi ger waren in het afwerken, wisten wij deze wedstrijd tenslotte ook weer winnend af te sluiten (3-2). 37

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 15