Ajax 2 jongens vandaan moeten komen als er bijvoorbeeld op zaterdagavond wordt gespeeld. Er zijn E-tjes die van buiten Amster dam komen. Bij een avondwedstrijd laat je dan niet iemand van ver buiten Amsterdam komen. De jongens vinden het een feest. Traditie is dat de aanvoerder altijd bij Ajax—Feyenoord mascotte is. We hebben een uitstekende jeugd. Ik zie echt grote talenten voetballen. Wat dat betreft ben ik erg opti mistisch. Kijk, wij worden geacht de beste voetballertjes te hebben, dus verliezen is er echt niet bij. We heb ben heus wel goede selecties. Ja, gebrek aan verdedigers, ik hoorde dat laatst ook. Maar voetballen is aanvallen niet waar? Dat zei Jack Reynolds al: het is niet erg als je er drie doorlaat, als je er dan maar wel vier maakt. Probleem is natuurlijk de weinige weerstand die de elftallen ondervinden. De keeper van de E- jeugd krijgt in wedstrijden nauwelijks iets te doen. Dus spelen we vaak vriendschappelijk tegen D1-junioren. Om die weerstand maar op te voe ren. Dat omgaan met die jongens is prachtig en de jongens zijn ook zeer gewillig. Dat komt natuurlijk omdat ze allemaal graag in Ajax willen spelen. Dus die discipline bijbrengen is niet zo moeilijk. De omgang met de ouders evenmin. In het begin willen er wel eens opmerkingen vallen. Dan praat ik met zo iemand en leg hem of haar uit dat wij uitmaken wie er wel en wie er niet speelt en dat de ouders daar niets mee te maken heb ben. Het is bij Ajax geen speeltuin. Er moet gevoetbald worden en zo goed mogelijk door de beste spelers. En wij maken uit wie er speelt. Nou, dan is het over. Ouders begrijpen dat. Je moet niet vergeten dat de E- tjes per seizoen zo'n 80 wedstrijden spelen. Minstens tweemaal per week. Dus iedereen komt voldoende aan de beurt. Dat ik zoveel tijd aan Ajax kan beste den komt natuurlijk mede doordat ik een vrouw heb die het allemaal prach tig vindt en zelf ook aktief is in het sportgebeuren. Anders lukt het natuurlijk nooit. En dan kan je wel wensen dat ande ren ook zoveel tijd aan Ajax zouden kunnen geven, maar ik begrijp heus wel dat zoiets niet kan. Tot nu toe (eind januari TM) hebben we al 38 wedstrijden gespeeld. Er zijn clubs waar ze dan het hele jaar niet spelen. Bij de kleintjes mag je bij wedstrijden meer dan twee wisselen dus ieder een voetbalt, al is het maar een hal ve wedstrijd. Met die jongetjes moet je het ook een beetje aanvoelen. Het komt weieens voor dat een jon getje een tijd ziek is geweest en nog niet mag voetballen, want bij ons is regel: niet trainen is niet voetballen. Maar ja, dan komt zo'n jongen en dan denk je, ach laat hem toch maar een half wedstrijdje spelen. Dat voel je dan aan. Met kinderen werken is toch schitterend. Het is dankbaar werk. En de jongens pakken alles zo snel op. En aanvallen, alleen maar aanvallen, dat die bal het doel in gaat. Want dat is toch altijd nog het mooiste mo ment in het voetbal: als die bal in het net wordt geschoten. Daar is het spelletje toch voor...? Natuurlijk haalt lang niet iedereen het allerhoogste. Dat kan ook niet, maar spelers die vanaf de E-tjes tot de A- junioren die hele opleiding meema ken, hebben toch een stap voor op de rest. Dat je dan net niet het twee de elftal haalt is dan jammer, maar die jeugdopleiding van Ajax pikken ze hem niet meer af. Dan kom je al tijd goed terecht. Tijn Middendorp Ajax 2—Volendam 2 3-1 Een prima eerste helft van onze kant, werd slechts met één treffer gehonoreerd middels Wim Jonk, na een schitte rende aanval. Doordat wij verschillende mogelijkheden op meerdere doelpunten lieten liggen, bleef het ook in de tweede helft een spannende wedstrijd, waarbij ook de Volendammers zich niet onbetuigd lieten. Wederom Wim Jonk en Michel Mols wisten de zege veilig te stellen, waar na Volendam ook nog de eer kon redden. Borussia Dortmund 2—Ajax 2 0-0 (Beloftencompetitie) Een ongelooflijke inzet van onze jongens, hebben we on danks dat de uitslag anders doet vermoeden, een uiterst spectaculaire wedstrijd gespeeld, met de beste kansen voor Ajax, in een slechte ambiance. Tegen een, in jaren, oudere Duitse ploeg en een slecht scheidsrechterstrio werd het toch een leerzame avond. Deze instelling vasthouden!! Ajax 2—Den Haag 2 1-1 Een tweede krachtsexplosie binnen vijf dagen was voor on ze ploeg teveel gevraagd en juist tegen de vinnig en snel spelende Hagenaars was dit nodig geweest. Echter na een 0-1 opgelopen achterstand in de tweede helft, wist Jan Gerver na een corner toch nog gelijk te maken. Ajax 2—Nigeria (Nat. IX) 1-2 Sparta 2—Ajax 2 1-0 Jammer dat in deze cruciale wedstrijd de Rotterdammers via een corner, waarbij een Sparta-speler volkomen vrij van af twee meter kon inkoppen, diep in de tweede helft, de zege alsnog naar zich toetrokken. Zeker in het eerste half uur, waarin onze jongens prima voetbalden, maar ook in het laatste half uur, waarin Sparta volledig in de verdedi ging werd gedrukt, hadden we meer verdiend. Toch een pluim voor onze inzet. Ajax 2—Beveren 2 0-0 (Beloftencompetitie) Ajax 2—Feyenoord 2 1-1 Wederom eenzelfde beeld als in voorgaande wedstrijden, waarbij uit diverse mogelijkheden tot scoren er slechts een enkele wordt benut. Het gevolg daarvan is dat we de te genstander meer en meer in de wedstrijd laten komen met alle gevolgen van dien. In deze ontmoeting viel de gelijk maker voor de Rotterdammers uit duidelijke buitenspelsitu atie. Ajax 2—Haarlem 2 5-1 Toen Wim Jonk, Michel Kreek, Jan Gerver en weer Wim Jonk voor een zeer riante voorsprong hadden gezorgd en een zeer gemotiveerde selektie de rust inging, kon er ei genlijk weinig meer fout gaan. Echter, doordat het tempo verlaagd werd en de Haarlemmers stugger verdedigden, was de tweede helft in feite slechts een formaliteit, waarbij Wim Jonk een schitterende vijfde goal aantekende en onze tegenstander tien minuten voor tijd de eer kon redden. FC Antwerp 2—Ajax 2 2-3 (Beloftencompetitie) Een lekkere pot voetbal, waarin Ajax via 0-2 en 2-2 tot een 2-3 overwinning wist te komen. Nol Boerkoel

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 13