Ajax zaterdag 1 Ajax zaterdag 2 Ajax zaterdag 3 Junïorenoverzicht Junioren A1 Swift - Ajax 1 - 2 Een goed gemotiveerd en geconcentreerd Ajax speelde tegen Swift een leuke wedstrijd, gadegeslagen door vele Ajacieden. Er werd kort gedekt, vroeg gestoord en ook de overige taken werden goed uitgevoerd. Steve Mijnals, begonnen in de spits, bleek later op de rechtervleugel beter uit de verf te komen. Eerst speelde hij na zo'n half uur Martin van Leuven aan, die beheerst 0-1 scoorde en vanaf de aftrap veroverde die zelfde Steve Mij nals de bal, om de hele Swift-defensie op snelheid kans loos te laten (0-2). Ajax ging door, kreeg nog diverse kan sen, maar kwam niet meer tot scoren. Volgens verwachting werd Swift na de thee veel agressiever, mede doordat onze voorwaartsen met uitzondering van Ron de Vries, verdedi gend nogal wat steekjes liet vallen. Hoewel Swift een kwar tier voor tijd terugkwam tot 1-2, is de Ajax-zege daarna niet echt meer in gevaar geweest. Vanwege de winterstop is er daarna alleen nog vriend schappelijk gespeeld. De uitslagen waren: Ajax—ZCFC 5 - 3 Ajax—Wartburgia 2 - 2 Ajax—VVZ 4 - 0 Ajax—WVHEDW 3-0 AjaxMarken 3 -1 Adri Blekkenhorst SCZ'58 2 - Ajax 2 2-4 Op een bevroren veld, met ijs in de doelen, werd er gestart. (Onbegrijpelijk). Ajax trok direct ten aanval en dat betekende reeds na vijf minuten een 0-1 voorsprong. Maar wat al zo vaak gebeurd is in een wedstrijd waarin we de leiding namen, gebeurde ook nu weer. Het spelpeil daalt en er volgt gemopper op de beslissingen van de man in het zwart. De gelijkmaker liet dan ook niet lang op zich wachten en in de tweede helft kwamen we door een bui- tenspeldoelpunt zelfs met 2-1 achter, maar dat was mis schien net de prikkel die we nodig hadden. Ineens werd er weer goed gevoetbald en hard gewerkt, wat ook in de cij fers tot uiting kwam (2-4). Omdat de koplopers een puntje verspeelden, delen we nu weer de eerste plaats. Ajax 2 - AMVJ 2 5-3 (vriendschappelijk) Op het kunstgrasveld wisten de onzen met vaak zeer goed voetbal in de eerste helft AMVJ te overklassen en vele mogelijkheden te scheppen voor een doelpunt, maar het duurde toch nog 35 minuten voor er werkelijk gescoord werd. Een foutje van onze doelman betekende echter, dat we toch met een gelijke stand gingen rusten. Na de thee moesten we eerst opnieuw tegen een achter stand aankijken, alvorens de mouwen werden opgestroopt. Met vaak uitstekend spel werd de eindstand vervolgens naar 5-3 getild. Ajax 2 - Marken 2 5-7 (vriendschappelijk) Traditiegetrouw stonden we na een paar minuten op een 0-1 achterstand. Via een fraaie treffer werd het 1-1, maar even later nam Marken opnieuw de leiding. Toch rammel de het ook in de achterhoede van de gasten en daar maakten we nog voor de rust viermaal gebruik van. Ruststand derhalve 5-2 in ons voordeel. Na de hervatting was Marken achterin heel wat attenter, maar nu was het bij ons een vergiet. De voorsprong ging steeds verder verloren en we moesten zelfs met een nederlaag genoegen nemen. Uiteindelijk werd het "slechts" 5-7. Dolf van Zoest Voor de winterstop kwamen we nog één keer in het veld. NEDLLOYD was de tegenstander. Evenals in de uit wedstrijd was het weer een slechte partij vol irritaties. Nadat onze doelman Edwin van der Lugt uit de wedstrijd was geschopt (achteraf viel het gelukkig mee) wilden onze spelers revanche nemen en daardoor verschenen een vier tal mensen in het boekje van de arbiter. Zoiets moet natuurlijk achterwege blijven, want de tegen partij lacht en we zitten zelf met de brokken. O ja, er werd ook nog gevoetbald. Nadat Tinus van Teunenbroek (bedankt) de plaats onder de lat had ingenomen, scoorden Sonny Olaegbe (2x) en Ed Lefeber. En aangezien Nedlloyd niet aan scoren toekwam, werd de uitslag 3-0. In het nieuwe jaar (iedereen alsnog de beste wensen) kwa men we uit tegen ST MARTINUS in Amstelveen. Door ziek te en werk moest een beroep worden gedaan op enkele andere spelers: Jan de Ronde, Jan Buskermolen, Joop Leeuwendaal en René Grifhorst. Het werd een regelmatige 1-8 overwinning. Hoewel de eerste goal lang uitbleef en St Martinus bij een 0-2 stand nog tegen wist te scoren, bleek met name de tweede helft een formaliteit. De treffers kwa men van Jan de Ronde (3x), René Grifhorst (3x), Herman Pinkster en Joop Leeuwendaal. Frans Grootenboer door W.W. Heisterkamp Ajax A1—Telstar A1 4-0 In de laatste wedstrijd voor de winterstop heeft de A1 goed gespeeld tegen Telstar. Na een gelijkopgaande eerste helft was het nog 0-0. Daarna was Ajax duidelijk de betere ploeg, maar het duur de nog twintig minuten voor de score geopend werd. Toen daarna een speler van Telstar naar de kleedkamer werd verwezen, liep Ajax makkelijk en snel naar een 4-0 zege. Na de winterstop begon onze A1 met een zaalvoetbaltour- nooi in Bielefeld (Duitsland). Het Ajax-team speelde goed en was qua voetbal de beste ploeg, maar ging in de finale fysiek ten onder. De uitslagen waren: Ajax—VFB Bielefeld 2-2 Ajax—FC Köln 3 -1 Finale: Ajax—Kaiserslautern 1 - 2 Ajax—Bor. Mönchengladbach 2-2 Padenborg—Ajax 1 - 5 Vervolgens werden ook nog wat oefenwedstrijden gespeeld

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 9