In Memoriam Wim Volkers In de nacht van 3 op 4 januari j.l. overleed ons oudste ere-lid Wim Volkers op negentig-jarige leeftijd. Zijn onverwacht gedwongen afscheid gaf ons ieder een gevoel van grote droefheid. Een definitief afscheid, dat realiseren wij ons allen. Een afscheid met twee gevoelens. Eén, dat het bereiken van een leeftijd van 90 jaar eens een einde van een leven kan betekenen, met voor Wim daarbij, voor ons de wetenschap, hoe vreedzaam hij af scheid van dat leven heeft genomen. Het andere gevoel dat wij onze Wim Volkers definitief hebben verloren. Zo onverwachts, zo plotseling. Onze troost en medeleven gaan als eerste uit naar zijn zoon Pim en verdere familie. Zij zullen hem het meest missen. Voor hen is dit overlijden vervuld met verdriet over het verlies van hun dierbare Wim Volkers. Ook wij van Ajax zullen onze ras-Ajax-ied Wim Volkers missen. Met de typering van ras-Ajax-ied geven wij weer hoe nauw verbonden hij was met zijn Ajax. Niet alleen als speler, als bestuurslid, maar ook daarna met zijn opti misme, zijn adviezen en bemoedigende woorden in min dere tijden. Wim was 66 jaar lid van onze club. Hij speelde 13 jaar in Ajax 1waarvan vele jaren als aan voerder. Zijn spel was vol met schijnbewegingen en ge zegend met een grote dosis techniek. Hij gold als één der grootste spelers uit die periode. Tevens speelde hij vele malen in vertegenwoordigende teams zoals de Zwaluwen, Amsterdams elftal en uiter aard als hoogtepunt 7x in het Nederlands Elftal. Na zijn voetballoopbaan werd hij in het bestuur gekozen als penningmeester. Een functie die gezien zijn positie in het bedrijfsleven meer dan goed bij hem paste en die hij 9 jaar vervulde. In 1948 werd Wim Volkers door de Algemene Ledenver gadering benoemd tot ere-lid van zijn Ajax. Een verdiende en terechte benoeming, waar hij zeer trots op was. Toen bij de overgang van het amateurvoetbal naar het betaalde voetbal onze toenmalige voorzitter afhaakte was Wim bereid twee jaar de voorzittersstoel in te ne men. Verder functioneerde Wim een groot aantal jaren als lid en voorzitter van de Financiële Commissie, 11 jaar als lid van de Ledenraad, voorzitter Bordjesclub en vele jaren als tafelpresident van deze Bordjesclub. Talrijk waren zijn vele trips naar het buitenland die hij als speler en als bestuurslid heeft meegemaakt. Over die dierbare herinneringen kon hij nog zo graag vertellen. Wim was altijd aanwezig bij de thuiswedstrijden van ons eerste team, de ledenraadsvergaderingen en de jaarlijk se Algemene Ledenvergadering. Enige weken geleden werd hij in de schijnwerpers gezet als oudst levende ex-international en was hij als eregast aanwezig bij de viering van 100 jaar KNVB. Hij genoot daar intens van. Helaas, het boek Wim Volkers is uit. Helaas zullen de thuiswedstrijden van het eerste zonder Wim gespeeld worden. Helaas, zullen wij zijn optimisti sche adviezen niet meer horen. Vergeten doen wij deze Wim Volkers nooit, dat is ge woon uitgesloten. Daar was hij niet alleen een ras-Ajax- ied voor, maar ook een vriend van - en onder ons. Een ieder mocht hem en had respect voor zijn benade ring en vriendelijkheid. Wim hoorde bij ons en zijn Ajax. Helaas, wij zullen zijn overlijden moeten accepteren. Het was voor velen een voorrecht tot zijn vriendenkring te mogen behoren. Daarom zullen wij hem niet kunnen en willen vergeten. Wim, nogmaals bedankt voor dat alles. Rust in vrede. Bestuur AFC Ajax

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 8