Ajax 2 De heer K. W.A. v.d. Horst uit Almere, donateur van Ajax, informeert ons met trots de geboorte van zijn zoon Janini Robbert Willem. De jonge telg uit deze Ajaxfamilie gaat reeds getooid in het rood-wit, zodat we hem absoluut over enige tijd in ons stadion en, wie weet, later op het groene veld kunnen begroeten. En dan is Ajax binnenkort jarig. Opgericht op 18 maart 1900 leert een simpele rekensom dat onze club de eerbiedwaardi ge leeftijd van 90 jaar thans heeft bereikt. Natuurlijk zal dat niet helemaal ongemerkt voorbijgaan, maar wat er nu precies wel en niet gaat gebeuren is op het moment dat wij deze Kroniek samenstellen nog niet bekend. Derhalve houdt u de gebeurtenissen te goed in ons volgen de nummer. Het blijkt niet mee te zitten de competitie enigszins regelma tig af te werken. Was het bij Ajax—FC Den Haag de spoorwegpolitie die geen kans zag voldoende mensen op de been te brengen ter begeleiding van de Haagse jeugd, een week iater werd Nederland geteisterd door een orkaanachtige storm die prompt het stadion van Sparta voor een deel sloopte waar door SpartaAjax op 27 januari moest worden uitgesteld en verschoven naar 25 februari. Of dan het stadion weer is hersteld is nog maar de vraag. Zo loopt Ajax nog twee wedstrijden achter, die uiteraard moeten worden ingehaald op momenten dat de club misschien elders vriendschappelijke wedstrijden had kunnen afwerken tegen aardige financiële vergoedingen. Op de valreep kunnen we in deze Kroniek nog de gebeur tenissen meenemen van het weekeinde 2/4 februari. PSV was al op 2 februari in aktie tegen de nummer 2 op de ranglijst Roda JC en moest twee verliespunten incasseren. Ajax stond natuurlijk te popelen om nu eindelijk eens echt in aktie te komen. Dat gebeurde dan tegen FC Twente dat eerder door Ajax uit het bekertournooi was geknikkerd. Nu was de competitie aan de beurt. In een lekker gevuld Ajax- stadion, achter de doelen omzoomd door hoge ballenvan- gers, werd een alleszins acceptabele wedstrijd afgeleverd met Ajax veruit als beste ploeg. Voor rust een magere afspiegeling van het krachtsverschil (1-0 Pettersson straf schop) maar in de tweede 45 minuten liep de score op naar 4-0 door weer Pettersson, Willems en een juweel van Roy. Langzamerhand komt de werkelijke klasse van dit elftal boven drijven. Het gaat steeds beter spelen en we kunnen nog veel meer genieten van het spel wanneer de hele ploeg optimaal op scherp staat en alle langgeblesseerden weer terug zijn op hun normale niveau. We laten u dus achter met Ajax goed in de race, voor zowel de beker als competitie en hoe de zaken zich verder zullen ontwikkelen hopen wij u weer te melden in ons volgend nummer. Tot dan Tijn Middendorp Ajax 2 - Excelsior 2 1-2 Het slechte afwerken op de goal van de Rotterdammers heeft ons de eerste nederlaag van het seizoen opgeleverd. In de laatste 8 minuten gingen onze verdedigers in de fout door teveel opdringen zonder rugdekking, zodat Excelsior via twee counters de overwinning mee naar huis kon nemen. Onze eerste en enige goal werd gescoord door Guus Uhlenbeek. Jammer, want deze nederlaag was beslist niet nodig. SV Soest 1 - Ajax 2 0-2 (vriendschappelijk) Naar omstandigheden een redelijke wedstrijd op een hard en glad veld. Twee doelpunten van Theo Koopmanschap in de tweede helft. Telstar 2 - Ajax 2 0-2 (vriendschappelijk) Op het moment dat Eric Tammer zeer alert reageerde op een terugspeelbal van de centrumverdediger van Telstar, de keeper keurig omspeelde en 0-1 aantekende, was het ver zet van Telstar gebroken. Wim Jonk, voor het eerst na een lange blessure-periode weer in het veld, kon na een perfecte voorzet van wederom Eric Tammer de tweede goal inschieten. Een leuke wedstrijd met een sterk Ajaxteam. 1990 startte voor Ajax met een bovenste plaats in de com petitie met 2 punten voorsprong op Sparta 2, Utrecht 2 en 3 punten op Den Haag 2 en Haarlem 2. Ajax 2 - AZ'67 2 2 -1 Een zeer matige wedstrijd van onze kant en ook veel kan sen laten liggen. Een felle tegenstander die terecht een voorsprong nam uit een penalty. Uit een vrije trap pal voor rust maakte Danny Muller van 30 meter onhoudbaar 1-1. De overwinning werd veilig gesteld door Eric Tammer die als wissel bij z'n eerste balcontact scoorde. Verder alles maar snel vergeten. Nol Boerkoel Noordwijk 1 - Ajax 1+2 Comb. 0 -7 Een vriendschappelijke wedstrijd die in het teken stond van de terugkeer van Sonny Silooy na zijn zware blessure. Een oppermachtig Ajax had geen enkele moeite met Noordwijk. Sonny speelde laatste man en deed dat zeer verdienstelijk. Na zo'n 60 minuten spelen stapte hij, na overleg met onze trainers, voldaan van het veld. Een winst punt voor hem en ons A-elftal. Ons combinatie 1 en 2 elftal speelde goed en reeds na 5 minuten scoorde Michael Kreek 0-1. Daarna liep de score voor de rust nog op tot 0-3 door goals van Jan Gerver en Wim Jonk. Na de thee opnieuw een veel beter spelend Ajax waar de stand opliep tot 0-7 door doelpunten van resp. Jan Gerver, Eric Tammer en 2x Pal Fischer. Al met al een nuttige oefenwedstrijd met een meer dan te vreden coach Bob Haarms en leider Nol Boerkoel. André Kraan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 7