vertrouwen in hebben al is de vraag gerechtvaardigd, wan neer het gaat over vandalisme, hoe daar ooit een einde aan komt. Ook nu weer kost het Ajax zo verschrikkelijk veel geld orr alle aanpassingen uit te voeren om het stadion nog enigszins bespeelbaar te houden. En dat voor die paar "supporters". Triest....! Gelukkig zijn clubs thans op landelijk niveau gezamenlijk met alle betrokken partijen bezig op z'n minst één lijn te trekken in het aanpakken van dit probleem. Ajax gaf al het voorbeeld bij de staafgooier. We zullen de dag prijzen wanneer alles weer is genormali seerd. Ondanks alles stond Ajax er eind 1989 sportief goed voor. Nog volop in de race om de eerste plaats met hopelijk een fitte selectie bij de aanvang van de tweede helft van het sei zoen en met de gedachte dat de meeste concurrenten nog naar De Meer moeten, kan die tweede helft nog best eens erg interessant worden. De jubileumwedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Brazi lië op 20 december j.l. werd in vele opzichten een teleurstel ling. Van een echt Nederlands Elftal was nauwelijks sprake. Het ontbreken van vele vedettes bracht alles terug naar een aanzienlijk minder niveau, al deden de vervangers nog zo hun best. Onbegrijpelijk in feite dat iets wat een enorme happening had moeten worden, zo amateuristisch werd ge regeld. Als KNVB weet je natuurlijk al erg lang van te voren wanneer de organisatie 100 jaar bestaat. Om dan toch met zoveel problemen te worden geconfronteerd is eigenlijk een beetje te gek. Een leeg stadion, een matige wedstrijd, 0-1 voor Brazilië, kortom snel vergeten, hoe raar het ook klinkt voor een eeuwfeest van de KNVB. Bij de jaarlijkse verkiezing van de voetballer van het jaar in Europa, werd wederom Marco van Basten hiervoor geko zen. Uiteraard alle felicitaties richting Marco en toch wel weer een beetje trots gevoel bij Ajax. Uiteindelijk toch een speler uit de Ajaxschool! In januari stond eerst het bekervoetbal op het programma. In het PSV-stadion werd de wedstrijd tegen Eindhoven afge werkt met als inzet een plaats in de derde ronde. Met niet al te veel moeite behaalde Ajax een 0-4 overwinning. Opval lend was de mooie "krul" van Jan Wouters. Verder scoor den Bryan Roy, Ron Willems en John van 't Schip. De loting voor de derde ronde koppelde Ajax aan FC Twente en Feye- noord aan PSV. Nog net voor het nieuwe jaar wordt bekend dat Arnold Scholten werd getransfereerd naar Feyenoord. We wensen Arnold natuurlijk alle succes toe in z'n nieuwe omgeving. Z'n nieuwe club heeft het hard nodig want het blijft natuur lijk een krankzinnige zaak dat de Rotterdammers zo laag op de ranglijst staan. Dat is nooit goed voor wie dan ook. Wedstrijden tegen Feyenoord horen te gaan om de bo venste plaatsen. Hopelijk dat de her-start in 1990 voor de Rotterdammers meer succes heeft. Na een periode van heerlijke rust ging Ajax in het begin van het jaar naar Portugal om aldaar deel te nemen aan een to urnooi met PSV, Benfica en Sporting Lissabon, maar te vens een trainingskamp te houden ter voorbereiding van het seizoen. Elders in dit clubblad zult u een uitgebreid dagboek aantref fen van onze voorzitter Michael van Praag over wat zich daar in Portugal allemaal heeft afgespeeld. Het zal u de ogen doen knipperen. Derhalve zullen we het hierbij houden met de vermelding dat de eerste wedstrijd tegen PSV voor Ajax uitstekend verliep en eindigde in een 2-1 winst. Bryan Roy en Ronald de Boer (perfect ingeschoten) scoor den. Ajax dus in de finale tegen Sporting Lissabon. Zeker geen onbekende. Het werd een 0-2 nederlaag. Jammer. Wat zich verder allemaal in die weken in Portugal heeft afgespeeld leest u dus in het verhaal van onze voorzitter. Er ontstonden in die periode ook weer wat verhalen over die nare FIOD-zaak. Zonder dat we hier op deze zaak ingaan zou het de media wel eens sieren wat minder sensationeel hierover te berichten. Het is niet fatsoenlijk om iedereen maar bij naam en toenaam te noemen, wanneer zaken nog niet zijn uitgesproken. Enige terughoudendheid in dit opzicht zou niet misstaan. Terug in Nederland kon Ajax zich gaan voorbereiden op het eerste echte werk. De KNVB-beker stond op het programma en wel de ontmoeting tegen FC Twente. Een belangrijke wedstrijd omdat het toch gaat om een plaats in de volgende ronde, en het winnen van de KNVB-beker altijd nog een goede zaak is, al wordt het te vaak beschouwd als een on dergeschoven kindje. Maar als een club eenmaal wat verder komt in dat tournooi, wordt het toch langzamerhand interes sant. Nu had FC Twente net de pech te beschikken over veel spelers met blessures, maar welke club heeft dat ook niet eens een keer? Om dan de KNVB te verzoeken de wedstrijd om die reden uit te stellen is een beetje vragen tegen beter weten in. Wanneer de KNVB daar aan gaat toegeven wordt er geen week meer een volledig programma afgewerkt. Het kost toch al moeite genoeg enig regelmatig verloop in de wedstrijden te hebben. Het ging tegen FC Twente redelijk naar wens. Het belan grijkste, de winst, werd behaald door twee goals van nota- bene Ron Willems die in de pers vooraf wat in de clinch lag met trainer Vonk. En ja, als je dan twee keer scoort moet dat Ron toch een extra lekker gevoel geven. Dan natuurlijk weer de onvermijdelijke loting. Ajax had nu toch wel eens een thuiswedstrijd verdiend, maar helaas trok Ruud Krol de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard uit de koker. Te spelen op 14 februari. Niet makkelijk, maar toch...! De eerste competitiewedstrijd tegen FC Den Haag werd al weer uitgesteld vanwege gebrek aan spoorwegpolitie, om naar verwachting de vele supporters van FC Den Haag in bedwang te houden. Dus werd 21 januari een vrije zondag en werd er een dag eerder vriendschappelijk in Breda tegen NAC gespeeld. Uitslag: 1-2 (2x Pettersson). Van de heer Mooy uit Vinkeveen ontvingen wij een brief met daarin de informatie dat er tot en met december 1989 858 clubbladen waren verschenen met totaal 13.523 pagina's. En dat dan sedert het verschijnen het eerste clubblad op 3 december 1916. Een proefnummer weliswaar, maar het telt tocht. Begin januari overleed op 79-jarige leeftijd Cor Geelkerken. Cor was 36 jaar ondersteunend lid en was een aantal jaren aktief in de controle- en carnavalscommissie. Hij was tot aan zijn overlijden een vaste bezoeker van de thuiswedstrijden van ons elftal. Ons lid Nol Boyenk werd helaas getroffen door een hersen bloeding. Hij was een vaste bezoeker van ons eerste elftal. Wij wensen hem van harte beterschap.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 5