We moeten helaas deze eerste Kroniek in het nieuwe jaar met een droevige tijding openen. In december van het vorig jaar dompelde de club zich in diepe rouw vanwege het tragisch verongelukken van onze D-junior Wesley de Ridder bij een verkeersongeval. Zijn bei de ouders werden daarbij zwaargewond. Woorden schieten te kort om dit afschuwelijke drama te overzien. We kunnen alleen maar hopen en wensen dat de ouders zo goed mogelijk zullen herstellen en dat de verdere nabestaanden de kracht hebben om dit verlies te verwerken. En toen we het stapje naar 1990 hadden gemaakt, bereikte ons het bericht dat onze ere-voorzitter Wim Volkers op de respectabele leeftijd van 90 jaar was overleden. Op 4 januari is hij in alle rust voor goed ingeslapen. Wim was een markante verschijning in de Ajax-familie. Vooral z'n aanwezigheid op vergaderingen van leden en le denraad was meer dan traditioneel. Altijd weer riep hij iede reen op om onder alle omstandigheden achter de club te blijven staan en Ajax te blijven steunen. Maar hij bleef ook kritisch en vergeleek maar al te vaak zijn opvattingen over het voetbal uit zijn sportieve karrière met het huidige spel. Zijn enthousiasme over het voetbal en vooral over zijn grote liefde Ajax was kenmerkend. Een prachtig leven kwam ten einde. Op 9 januari j.l. brach ten velen Wim naar zijn laatste rustplaats. Elders in dit clubblad treft u een In Memoriam aan. Terug naar meer vrolijke zaken, want die zijn er natuurlijk ook. Ajax zit dan wel in de hoek waar de grote klappen yal len, maar de club is tegelijkertijd op weg naar nieuwe suc cessen in een sfeer van eenheid en alle-neuzen-één-kant-uit. Het is vaak zo dat uit een diep dal sterk wordt teruggeko men en Ajax is bezig dat te doen. Dat lukt niet van vandaag op morgen en de "staaf" heeft daar zeker niet toe bijgedra gen. Maar er komt een moment dat oude tijden weer herle ven en dat Ajax weer daar staat waar het hoort. De weg daar naar toe gaat stapje voor stapje, en die weg is wel in geslagen. De vele interviews in de media met ons bestuur leert u niet alleen met welke problemen men heeft te maken, maar ook de goede weg welke de club bewandelt en welke doelstellingen gehaald moeten worden. En dan kunnen het alleen maar mooie tijden worden. Even terug naar december j.l. waar op de 9e van die maand de loting plaatsvond voor de Wereldkampioenschap pen in Italië. Grote interesse derhalve vanwege Nederland als deelnemer, ledereen hoopte op een poule ergens in Noord Italië. Het werd het eiland Sicilië waar het Neder lands Elftal het mag gaan uitvechten met Engeland, Noord Ierland (twee oude bekenden) en Egypte als outsider. De publieke belangstelling zal vanuit Nederland niet zo mas saal zijn als tijdens de E.K. in West Duitsland, maar indien ons land zich weet te plaatsen voor de tweede ronde, kan Italië zich opmaken voor een Oranje-inval. Sportief is het te hopen dat al onze sterren tegen die tijd 100% fit zijn. Dan kan het voor ons nog best eens een leuk tournooi worden. Vanaf 8 juni gaan we het allemaal meemaken. Vóór het zover is dient natuurlijk eerst het nationale voetbal afgewerkt te worden. Ondanks de Europese uitsluiting van Ajax zal de club het niet nalaten alles in het werk te stellen de eerste plaats te veroveren. Dat Nederland dan geen afgevaardigde heeft in het Europa Cup 1 tournooi (tenzij PSV de Europa Cup wint) is dan jam mer. Overigens mag in de andere Europese tournooien wel een ander de plaats van Ajax innemen. Voor die competitie had Ajax op 10 december j.l. nog een lastige uitwedstrijd af te werken in Arnhem tegen Vitesse. De nieuweling in de ere-divisie deed het tot op dat moment erg goed en had een plaats verworven in de bovenste regio nen van de eredivisie. Dus een belangrijke wedstrijd voor behoud aan de top van de ranglijst. Ajax speelde de eerste helft erg goed, maar drukte dat slechts met 1 doelpunt uit. Richard Witschge maakte simpel 0-1. Daar bleef het voorlopig bij al had Ajax eigenlijk de wedstrijd voor de rust moeten beslissen. Nu kreeg Vitesse nog de kans zich te hervinden om de geringe achterstand te overbruggen. Dat lukte met wat opportunistisch voetbal. Lang hield Sjaak Storm z'n doel schoon. Zelfs een straf schop ranselde hij tot tweemaal toe uit z'n doel. Toch moest hij één keer zwichten bij een uitval op rand van bui tenspel. Het gelijke spel was een punt verlies voor Ajax. Er had duidelijk meer in gezeten. Eerder was Ajax afgereisd naar Schotland voor een vriend schappelijke ontmoeting tegen Celtic. Het spreekt vanzelf dat Ajax zich meer en meer gaat toeleggen op dit soort wedstrijden nu het lange tijd verstoken is van Europees voetbal. Ook zal duidelijk zijn dat deze ontmoetingen ook financieel geen windeieren leggen. En op dat gebied kan Ajax ook wel iets extra 's gebruiken. Op weg dus naar Celtic waar voor 20.000 mensen met 1-0 werd verloren in een toch aardige en ook leerzame wedstrijd. Het Engelse en Schotse voetbal vereist toch een wat andere instelling dan het gebruikelijke competitievoet bal. In december werd ook bekend dat Bryan Roy voor vier jaar bij Ajax een kontrakt had getekend. Ondanks misschien de toen wat mindere periode van de linker spits, zullen velen toch bijzonder ingenomen geweest zijn met het behoud van Bryan voor de club. Het zijn van die talenten waar de club het in de toekomst van moet hebben. Helaas ontstonden er ook weer enige vervelende blessures bij een aantal spelers zoals Menzo, Larsson en Verkuijl. Jerwijl ook Silooy nog op zich liet wachten. Overigens zagen de blessures er gunstig uit en hoefde men niet te rekenen op langdurige afwezig heid van de betreffende spelers. Nieuw in 1990 werd de Ajax-lnfolijn. Per telefoon alles te weten komen over het wel en wee van Ajax op nummer 06-91091045. Tot in detail wordt u geïnformeerd over gespeelde en te ver wachten wedstrijden, opstellingen, blessures etc., etc. De laatste wedstrijd voor de winterstop vond plaats op 17 december in het Ajax-stadion tegen NEC uit Nijmegen. Het werd weer zo'n wedstrijd waarbij de tegenstander de instelling had de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dat lukte nauwelijks daar het bij de rust al 3-0 stond in het voordeel van onze club. Weer de "krul" van Wouters, plus de goals van Ron Willems en Stephan Pettersson. Jammer genoeg werd de tweede helft een teleurstelling. Het bleef 3-0. En daarmee sloot Ajax 1989 af. Een jaar met nogal wat tur bulente zaken, niet allemaal even prettig, maar de proble men zijn er om die te overwinnen en daar kunnen we alle

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 3