Mijmeringen bij een vriendschap pelijk potje op het kunstgrasveld hangen. "Het gebeurt n.l. niet dagelijks dat we een ploeg als Ajax op bezoek krijgen", zegt hij glunderend. Daarna willen we nog wat pierewaaien, maar dat blijkt op een teleurstelling uit te lopen. Alles is op zondag gesloten. Tenslotte weet Stephan hier nog een tent. Hij is hier n.l. drie jaar geleden al eens geweest. Rood schijnsel, draaien de spiegelbal, diverse "spring madammekes" en achterin een klein zaaltje met knipperende gekleurde verlichting, waar we toch nog krampachtig de "Lambada" dansen. Om 23.00 uur staan we dus weer met z'n allen op de pont naar ons eiland. Sommigen doen daar de disco nog even aan. De meesten liggen er toch nog op tijd in. Maandag 8 januari De velden zijn zeer slecht en kunnen maar één keer per dag gebruikt worden. Daarom trainen we maar op het strand en dat is met het zonnetje en de frisse wind best lekker. Leo is nog steeds ziek. Volgens de dokter zit hij in de tweede fase van zijn griep, maar dat maakt zijn toestand er toch niet beter op. Als je weet, dat je in het Altis Hotel in Lissabon alles kon laten aanrukken, is het een bijzonder gezicht om Leo zijn eigen potje thee te zien maken op het fornuis, dat in iedere kamer aanwezig is. 's Middags fluit ik tijdens de training een partijtje. De "oud jes" winnen met 3-1 van de "jonkies". Om 19.00 uur heb ben we bij de Chinees een buffet besteld, zodat een ieder van de verschillende gerechten kan kiezen wat hij wil. Aan tafel gezeten begint de vriendelijke en knappe Portugees- Chinese dame de menukaart uit te delen. Het vuur van het fornuis brandt ook nog niet. Er blijkt dus niets geregeld te zijn en het woord buffet verstaan ze niet. Samen met de voor de gezelligheid uit zijn bed gekomen, maar nog steeds hoestende Leo en Gertjan stel ik een me nu samen en kunnen we om acht uur terug komen. Het eten blijkt erg lekker en dat verzacht veel. Inmiddels begint onze gast Zsjolt ook tekenen van griep te vertonen. De kille kamers helpen daarbij niet echt mee. Voor het slapen gaan wordt de deur van Sjaak Wolffs dichtgetaped en gebarricadeerd. Daar komt zelfs Houdini niet meer uit. Dinsdag 9 januari Na het ontbijt wordt Sjaak uit zijn gevangenis verlost. Hij neemt het goed op. Ook Spitz Kohn verdwijnt in de zieken boeg, zodat Bobby Haarms alleen met de jongens in de zon en op een goed veld gaat trainen. Revanche voor gisteren, maar de ouderen winnen weer. Pim van Dord slaat een prima figuur tussen onze sterren! Rond een uur of twee vertrekken we naar Lissabon en ne men we weer onze intrek in Altis. Daar sommige spelers voortekenen van griep beginnen te vertonen, besluiten we om vanavond in het hotel te blijven en PSV—Benfica te laten voor wat het is. Woensdag 10 januari Mooi weer. Leo en Spitz blijven ziek. Ook Jan Wouters ver toont de eerste verschijnselen van griep. We wandelen over het strand van Estoril, alwaar Sonny nog drie kwartier pittig traint. 's Middags wordt er gerust en om 18.00 uur vertrekt de bus naar het stadion. Ikzelf ben vooruit gegaan voor de officiële ontvangst. We krijgen prachtige kado's van Benfi ca, Sporting Lissabon en PSV. De Portugezen zijn hartelij ke gastheren. Het is goed om oude vriendschapsbanden weer aan te halen. Helaas verliezen we met 2-0. Morgenochtend moeten we om 06.30 opstaan, dus ligt ie dereen vroeg in bed Natuurlijk heeft de organisatie de pech gehad dat het zo regende. Anderzijds heeft men datgene wat nodig is voor een trainingskamp van twee professionele ploegen danig onderschat. Je mag een dergelijk evenement natuurlijk nimmer met een personeelsreisje kombineren. Twee meisjes moesten de kooltjes uit het vuur halen, wan neer er iets mis ging. Verder zag je niemand. Als ik met twee truien aan 's avonds met onze dokter en Bobby in de eenzame bar zit en één der ECO-directieleden met een fles champagne in ijs en acht glazen naar zijn ka mer zie gaan, dan heb' ik daar zo mijn gedachten over. Voor Uri, Arie en mijzelf was het een prima trip, want we hebben volop de gelegenheid gekregen om onze staf en spelers nu eens van dichtbij mee te maken en daardoor beter te leren kennen. Dat is wederzijds als heel prettig ervaren en heeft ons dich ter tot elkaar gebracht. En zo hoort dat ook! Michael van Praag Doordat de vaste begeleider met vakantie was, had ik de eer en het genoegen "De Kweekvijver van ons zaterdag voetbal" te mogen vergezellen. Van de 18 spelers van dit team waren er 10 aanwezig, hadden er drie de moeite genomen zich af te melden en waren er vijf zomaar weggebleven. Door het aantrekken van twee krachten uit de zaterdag 2, konden wij toch met een compleet team starten. Het viel mij vooral op, hoe de spelers van dit elftal met de wedstrijd bezig waren. Van de elf man hadden er zeven een war ming up gedaan van toch zeker vijf minuten. Voorwaar een prestatie. Ook de aandacht waarmee naar de leider werd geluisterd was uitstekend, helemaal als het de laatste mop betreft. Met goede moed en met de beste bedoelingen betraden wij het kunstgrasveld om de strijd aan te binden met Marken 3. Het was duidelijk te merken, dat de oliebollen en alcoholi sche drankjes van Oudejaarsavond een vernietigende uit werking hadden gehad op de conditie. Mede hierdoor lie pen we al snel tegen een 0-3 achterstand op. Maar het wonder gebeurde. In de laatste tien minuten voor de rust werd de stand nog dragelijk gemaakt door doelpunten van "onze zwarte parel" Sonny Olaegbe en Herman Pinkster, de overal aanwezige stuwende kracht. (2-3) In de kleedkamer, onder het genot van een mok thee, kwam de donderspeech van de leider als een geschenk uit 41

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 19