Onze eigen vrouwelijke fan vlucht door deze "overval" dan ook van haar vaste plekje en heeft, net als onze vrienden in het Sheraton, een slechte avond. ECO sport begrijpt dat we niet langer kunnen blijven impro viseren en stelt voor te verhuizen naar een schiereiland op 50 km ten zuiden van Lissabon. Het vakantie-sportcomplex TROJA herbergt vaker overwinterende sportclubs uit het buitenland en daar is men bereid een hotel voor ons te openen. Bovendien zijn daar voetbalvelden en kan men ter verstrooiing ook golfen, tennissen en zwemmen. In overleg met Kees Ploegsma besluiten we te gaan. Zaterdag 6 januari Een bustocht van een uur en een oversteek van 20 minu ten per pont brengt ons naar het "paradijs". Alleen regent het hier ook. Het hotel is inderdaad open, maar het is er steenkoud. De enige gezellige ruimte in ons hotel waar je leuk kan zit ten is de bar, maar die gaat pas om 20.00 uur open. De andere ruimte zou een jeugdherberg niet misstaan: kaal met een bank, een minibiljart en plastic tuinstoeltjes. Niet erg als het buiten warm is. Nu is het verblijf in het hotel ronduit saai voor de jongens. Met mooi weer moet het hier inderdaad riant zijn. Een breed kilometers lang strand ligt aan onze voeten; en de direkteur van het complex, die nog in Benfica-2 gevoetbald heeft, doet werkelijk alles om het ons naar de zin te ma ken. Toch blijft het improviseren wat de training betreft. Het veld is ook hier matig. Om te eten moeten we naar de overkant en het regent zo hard, dat het water ons daarbij letterlijk tot de enkels komt, waardoor onze schoenen vollopen, 's Avonds is er een videofilm, kan men kaarten en biljar ten. Tevens wordt de barman opgetrommeld, zodat de bar ook opengaat. PSV heeft het geluk in het hotel te zitten dat gedurende de winter wèl openblijft. Daar is het dan ook gezelliger en er is centrale verwarming. Wij kruipen met drie dekens en twee truien in bed. Zondag 7 januari De zon schijnt aan een helblauwe hemel. Vissersbootjes varen over de vlakke purperen zee. In de verte maken mensen een strandwandeling. De straten zijn opgedroogd. Een heerlijke dag lacht ons toe. En juist nu is Leo ziek. Gertjan dient hem wat medicijnen toe, maar het gaat niet. We laten hem dan ook maar slapen??? Het veld ligt er redelijk bij en onder de zon is het trainen een genot. Vandaag doen we het wat rustig aan. Vanmiddag gaan een aantal jongens wat tennissen en krij gen we golflessen van een leraar. Het blijkt, dat velen al een aardig balletje kunnen slaan. Om een uur of zeven gaan we met de pont naar het vaste land, teneinde even in een andere omgeving te zijn. Dan blijkt Setubal best een pittoresk dorpje te zijn met gezellige smalle winkelstraatjes en leuke pleintjes. Marie-José van ECO sport is onze vaste begeleidster op deze reis en zij is vanavond dan ook onze gaste. We strij ken neer in restaurant "O Beco". Het wordt heel gezellig en we eten lekker. Vis voor Stanley. De eigenaar laat een papier rondgaan waarop we onze handtekeningen moeten zetten. Hij wil het inlijsten en op- imU«ANTf jajndmIS Foto: Robert Colette Voetbal International

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 17