Het dagboek van de voorzitter in Portugal...! Dinsdag 2 januari We verzamelen ons om 9 uur bij de incheckbalie op Schip hol. Toch even vreemd om je dan bij Transavia te moeten vervoegen, wanneer je aan het vriendelijk rood van Martin air gewend bent. Maar ja, deze trip wordt door ECO-sport georganiseerd en zij bepalen dus met wie er gevlogen wordt. Er is een aparte balie voor Ajax en voor PSV. Deze lijn zal zich de gehele reis voortzetten, want ook al gaan deze twee Nederlandse topploegen gebroederlijk naar hetzelfde trainingskamp, het is ook een tournooi. We zijn profs en derhalve willen Leo Beenhakker en Guus Hiddink hun eigen voorbereidingen doen en het is schade lijk voor de concentratie om bijvoorbeeld ook in hetzelfde hotel te zitten. In het vliegtuig zit PSV voorin en wij in het midden. Je proeft het verschil meteen. Voorin is het rustig, men hangt en slaapt wat. Bij ons wordt gekaart en meer gelachen. Uri gaat zijn eerste klaverjaspartij aan met de routiniers uit onze groep. Volgens Ronald en Stanley is hij een goede partner. We zakken door een grijs wolkendek naar de landings baan, en de vrouwelijke gezagvoerder zet het toestel netjes neer. Al voelen we ons wel wat rustiger met de weten schap dat Stanley, die zijn vliegbrevet aan het halen is, haar bij de start en landing in de cockpit kontroleert. PSV gaat naar het Sheraton en wij naar het zeer gezellige Altis Hotel. Intussen regent het pijpestelen en maakt ons team zich op om te gaan trainen. Dat blijkt een avontuur van de eerste orde te worden. Door de gestage regenval van de de afgelopen weken heeft Benfica zich op het laatst genoodzaakt gezien haar trai-' ningsvelden terug te trekken, zodat de organisatie in aller ijl voor een nieuwe accomodatie zorg moest dragen. En een op professionals ingestelde trainingsoutillage blijkt schaars te zijn. Uiteindelijk komen we in de Estado Nacio- nal terecht, een soort Papendal maar dan van voor de oor log. Het veld moest met PSV gedeeld worden en was slechter dan ons voorveld na een moesson van drie weken. Ook waren er geen douches. Enfin, nat en smerig terug in de bus naar het hotel. Harde woorden van PSV en harde woorden van Ajax. 's Avonds bekijken we Benfica—Sporting Lissabon. We zit ten met zijn allen gezellig hoog en droog achter één der doelen en drinken luidruchtig koffie bij een bordkartonnen buffet. Hoe nat het wasFoto: Robert Colette Voetbal International Woensdag 3 januari Om half negen gewekt, gordijnen open: ....regen en nog eens regen. Maar er waren andere velden met douches. Bestuur mee ter inspectie. Drie kwartier in de bus en files waar Drieber gen jaloers op zou zijn. Leo houdt de moed erin en Bobbie recht zijn schouders. Inderdaad zijn er warme douches, doch er zit maar 600 liter in de tanks, dus snel inzepen en afspoelen! PSV en Ajax trainen op belendende sappige velden, maar er kan tenminste gewerkt worden. Samen met Pal haal ik Zsjolt Limperger van het vliegveld. Zsjolt speelt in Ferencvaros en zal bij ons een week stage lopen. Heel vriendelijke jongen, die net als Pal uitsluitend Hongaars spreekt. Helaas komt een van zijn tassen niet uit het vliegtuig, waardoor hij geen voetbalschoenen heeft. Gelukkig heeft Sjaak Storm ook maat 43, dus kan Zsjolt toch meedoen. 's Avonds gaan we naar een receptie, welke door de spon sor van het tournooi wordt gehouden. Het blijkt, mede tot grote verrassing van de mensen van PSV, de heer Philips zelf te zijn. Wij bieden de direkteur een Ajax-reproduktie en een vaan aan, waar hij heel blij mee is. Eindelijk iets fat soenlijks voor aan de wand! Op de terugweg in de bus helpen Sonny Silooy en Jan Wouters, Sjaak Wolffs met een echte striptease in het loop pad. We liggen blauw. De Portugese reisleidster ziet waar schijnlijk voor het eerst in haar leven een blote man, want ze gaat bij aankomst met rode konen opvallend snel huis waarts... Wij nemen met de verzamelde pers nog een borreltje in de Piano Bar, alwaar we iedere avond dezelfde vrouwelijke fan tegenkomen. Donderdag 4 januari Hard getraind, u raadt het al: in de regen. Langzamerhand voel je toch de spanning voor de wedstrijd tegen PSV opkomen. Arie van Os, Uri Coronel en onderge tekende gebruiken, na de ochtendtraining bezocht te heb ben, de middag om eens wat dieper over Ajax van gedach ten te wisselen. Vrijdag 5 januari De spelers gaan met de bus naar het strand voor een fikse wandeling. Na de lunch wordt er geslapen. Om 17.00 uur gebruiken we een sportmaaltijd en gaan we een regenachtige avond in op weg naar het stadion van Sporting Lissabon. Zowel het Benfica- als het Sporting Lissabon-stadion is mooi van opzet, maar het ontbreekt duidelijk aan afwerking in de details. Niets dus om reke ning mee te houden bij het ontwerp van een nieuw stadion in Amsterdam. Leo Beenhakker en Guus Hiddink proberen toestemming te krijgen om met meer invallers te mogen werken. Dan kunnen ze wat experimenteren. De organisa tie wijst dat helaas af. Het blijft ons echter bevreemden, dat we tot op de dag van vandaag nog geen tournooireglement hebben ontvangen. U heeft allemaal de wedstrijd op de televisie kunnen zien, dus doe ik daar geen verslag van. Feit is wel, dat de wis selbeker, welke uit de sterren in het Philips-logo bestaat, niet voor deze uitslag gemaakt was. Wij genieten na afloop dan ook extra van het Portugese buffet en laten ons het ro de portje bijzonder goed smaken! Terug in het hotel is het natuurlijk tijd voor wat ontspanning en, gevolgd door de voltallige pers, bezetten we de piano bar en vieren een bescheiden feestje met onze jongens.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 16