Junioren A2 Junioren B2 Junioren C2 en de uitslagen daarvan waren: TYBB—Ajax A1 2-5 't Gooi—Ajax A1 2-2 Ajax A1SDCP 3-0 Cas Harms Ajax A2 - Elinkwijk A1 3-1 De koploper in onze afdeling kwam op bezoek en om nog een beetje mee te doen in deze competitie moesten we na tuurlijk winnen. De eerste helft ging gelijk op met een paar goede kansen aan beide kanten. Tegen het eind van die eerste vijfenveertig minuten kwamen we toch op voor sprong via een schitterende knal van Dennis Bogaard juist op een moment dat Elinkwijk wat meer overwicht kreeg. Na de thee begonnen wij zeer goed, maar ondanks een overwicht wisten de Zuilenaren in de twaalfde minuut op gelijke hoogte te komen en daardoor was de wedstrijd weer helemaal open. In de 25e minuut kwamen we op voorsprong door Telat Alpteki en drie minuten later werd het door dezelfde speler 3-1 na een blunder van de keeper. Daarna speelden we de wedstrijd uitstekend uit en kwamen niet meer in gevaar. Noordwijk A1 - Ajax A2 2-1 Voor deze wedstrijd stond Noordwijk op een tweede plaats met vijf punten meer dan wij, dus het was zaak hier in Noordwijk zeker niet te verliezen. In een spannende en goed op en neer gaande wedstrijd bleef Noordwijk uiteindelijk aan de goede kant van de sco re, alhoewel een gelijkspel zeker op zijn plaats zou zijn ge weest. Na een 0-0 ruststand met door ons twee gemiste kansen en aan Noordwijk-zijde een gemiste strafschop, kwamen we in de 19e minuut van de tweede helft op een 0-1 voorsprong door Ricardo Brokx. Een ongelukkig moment van één onzer verdedigers gaf de Noordwijkers de gelegenheid om op gelijke hoogte te ko men. Daarna werd de druk op ons doel erg groot en dat leidde na een hoekschop tot de winnende treffer voor Noordwijk. Helaas wisten we kort voor tijd een fraaie kans niet te benutten, waardoor we geen punt mee naar De Meer konden nemen. Cor van Eyden Door de grote uitslagen in de afgelopen periode, zou ge concludeerd kunnen worden, dat er progressie in de prestaties zit. Op zich sprekende uitslagen, maar bij Ajax, op welk niveau dan ook, wordt alles kritisch bekeken en zo moet het altijd blijven. De prestatiecurve van een B2-groep is in het verleden altijd grillig geweest. Oorzaken o.a.: Leeftijd: groei, blessures, kracht. Overgang: van de C-groep naar de B-groep. Helaas is de grotere fysieke tegenstand nu stukken minder. Nieuwe spelers: omscha keling van niveau, bovendien veelal van buiten Amsterdam afkomstig. De tijd: de combinatie van school-studie en tevens nog het spelen in regio-teams. Een hele bagage voor deze leeftijdsgroep en niet te verge ten voor het hele gezin. De buitenwacht gaat hier wel eens gemakkelijk aan voorbij, intern wordt deze situatie gelukkig wel onderkend. De prestaties worden wat beter, toch zijn er nog teveel "afwezige" spelmomenten (concentratie), ook de trainings- en spelvreugde kan beter, het maakt soms zo'n plichtmati ge indruk. Laten we proberen de komende maanden wat scherper te worden en wat meer beleving te tonen. De technische staf streeft ernaar, zoveel mogelijk met het "eigen bestand" door te gaan. Probeer deze 1-0 voor sprong te benutten! Abcoude B1 - Ajax B2 1-11 Een vooraf serieus ingeschatte tegenstander met vertegen woordigers in het Amsterdams jeugdelftal! Door vanaf het begin geconcentreerd spel werd een regelmatige score op gevoerd. Hoe belangrijk een start in een wedstrijd is werd iedereen duidelijk. Het neerzetten van een snel resultaat, de tegenstander geen kans geven, zelf het initiatief nemen, domineren, moet kunnen in iedere wedstrijd! Gallid "Hassan" Amemchar was koningsschutter (5x). Jerry Borrius (2x), Chi Tang (2x) en Arno Schaap (2x) maakten de elf vol. Ajax B2 - Martinus B1 15-1 Wederom een monsterscore tegen de zwakste tegenstan der uit de afdeling. Jammer dat er zo'n groot verschil is in kwaliteit (tegenstand) in deze afdeling. Door de vooraf be loofde "premie" werd het toch nog een redelijk gebeuren, mede door een stel fraaie goals. Chi Tang (3x), Arno Schaap (4x), Martijn Reuser (2x), Alex Kroes (2x) en Mike Offenberg (3x) waren de scherpschutters. Ajax B2 - DCG B1 15-1 De concentratie was goed bij de start van deze wedstrijd. Mede daardoor en via zo nu en dan behoorlijke combina ties, werd snel een basis gelegd voor een grote overwin ning. Aardig is de constatering, dat bijna het gehele elftal produktief was, wat "beweging" betekende voor het elftal. Met deze momentopname hopen we op de goede weg door te gaan. Teun Bogaard AFC C1 - Ajax C2 0-0 Een bijzonder goede wedstrijd van onze kant. Onder aan voering van een sterk spelende Elia Louhenapessy werd volledig bezit genomen van het middenveld, van waaruit fraaie combinaties werden opgezet. Wat is het toch jammer, dat de vele uitgespeelde kansen onbenut blijven. Met stijgende verbazing moesten we constateren dat de 0-0 op het scorebord gehandhaafd bleef, maar ja het omzetten van kansen in doelpunten hoort er ook bij. Desalniettemin een compliment voor de gehele ploeg. Ajax C2 - Abcoude C1 3-1 De positieve tendens van de afgelopen weken ten aanzien van het vertoonde spel werd in deze wedstrijd doorgezet. Na aanvankelijk, om onbegrijpelijke redenen niet geheel bij de les te zijn geweest, werd na een 0-1 achterstand het heft in handen genomen. Het gevolg was een probleem loze overwinning door doelpunten van Casper Overduin, Juliën Emanuelson en Dennis de Haan. DCG C1 - Ajax C2 0-4 De weersomstandigheden maakten goed voetbal erg moei lijk. In de aanvangsfase lieten onze jongens zich in de duels wat overbluffen. Eerst kort voor rust kreeg Ajax de geest en besliste de wedstrijd door een tweetal treffers van Dennis de Haan en Dennis van de Berg. Na de pauze bleek de afwikkeling slechts een formaliteit en Dennis van de Berg voegde nog twee doelpunten aan zijn totaal toe.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1990 | | pagina 11