Ajax 2 Ajax zaterdag 1 owo—Ajax 3 - 3 Stand per 26-11-'89 Res.div. A (011) gesp gew gel verl punt. doelpnt. Ajax 2 10 8 2 0 18 18-08 Sparta R. 2 10 5 4 1 14 29-09 Haarlem 2 9 5 3 1 13 21-10 FC Utrecht 2 9 5 2 2 12 20-09 AZ 2 10 5 1 4 11 18-15 SW 2 9 4 2 3 10 16-14 FC Volendam 2 10 3 3 4 9 19-21 FC Den Haag 2 10 3 3 4 9 21-25 DS'79 2 9 2 3 4 7 12-18 Telstar 2 10 2 2 6 6 13-18 Excelsior 2 10 2 8 4 11-29 Feyenoord 2 10 1 1 8 3 10-23 Haarlem 2—Ajax 2 1-2 Gemiste kansen voor de pauze, deden ons in de tweede helft bijna de das om. Na een 1-1 ruststand, met een doel punt van Martijn Pothoven, wisten de Haarlemmers ons on der druk te zetten, zonder echt gevaarlijk te worden. Mede door prima keeperswerk van Ed van der Sar. Danny Muller maakte na een solo, de voor ons winnende treffer. Club Brugge 2—Ajax 2 0-4 (beloftencompetitie) Een perfecte wedstrijd met schitterende doelpunten van achtereenvolgens Marciano Vink, Danny Muller, Michel Kreek en Edwin Bakker. Een pluim voor de gehele ploeg. Ajax 2—FC Utrecht 2 1-0 Een ordinaire schoppartij van Utrechtse zijde (vijf gele kaarten), maakte een behoorlijke partij voetbal zo goed als onmogelijk. Helaas ook een scheidsrechter, die verzuimde strengere maatregelen te treffen en het eindresultaat, dat nog enigszins een pleister op de wonde legde, waren de hoofdingrediënten van deze avond. De Ajax-ploeg, die da nig de schrik in de benen had, maar toch door keihard wer ken en een uitmuntende Arnold Scholten, middels een vrije trap van Danny Muller scoorde, verdiende de overwinning zeker. DS'79 2—Ajax 2 2-2 Dit is een altijd moeilijke uitwedstrijd, omdat dit soort clubs veel eerste elftalspelers opstellen (ditmaal zelfs 8 stuks). Het evenwicht of overwicht wordt dan meestal bepaald door het grotere leeftijdsverschil en de fysieke kracht. We kwamen voor de rust ongelukkig met 2-0 achter, door grove verdedigingsfouten. Op slag van rust een tegentref fer van Michel Kreek, waarna Ajax in de tweede helft op permachtig was, maar slechts éénmaal wist te scoren door Michael Mols, na een prachtige voorzet van Guus Uhlen- beek op een splijtende pass van Martijn Pothoven. Een juiste verhouding toch wel. Ajax 2—Sparta 2 0-1 (beloftencompetitie) Een machteloze voorhoede van Ajax, die zich zo goed als geen kansen wist te scheppen, bestempelden het spel- beeld van een sterker Sparta, dat ook qua kansen verdiend met de eer ging strijken. Roda JC 2—Ajax 2 0-3 (beloftencompetitie) Met veel bravour en een grote inzet wisten onze jongens, met een uitblinkende Danny den Ouden, de Limburgers naar een kansloze nederlaag te spelen. Michel Kreek was deze keer de goudvink met drie doelpunten. SVV 2—Ajax 2 0-1 De altijd lastige uitwedstrijd tegen het Schiedamse SVV werd door een schitterende kopbal van Dennis van Wijk, uit een vrije trap van Danny Muller, in ons voordeel beslist. Dit gebeurde zeven minuten voor tijd, waarbij het jammer was dat onze spitsen het karwei niet reeds in de eerste helft hadden kunnen klaren. Al met al een uitstekende wedstrijd met sterk spel van onze kant. Nol Boerkoel Het draait dit jaar bij de zaterdag nog steeds niet zoals iedereen het zou willen. Weliswaar werd tot op heden slechts éénmaal verloren, maar daar staat tegenover, dat we al vijf keer genoegen hebben moeten nemen met een puntendeling. Ajax—Kismet 2 - 0 Van meet af aan werd Kismet teruggedrukt en de eerste helft speelde zich voornamelijk af op de vijandelijke helft. De opbouw van onze tegenstander werd al vroeg gestoord, waardoor ook onze vleugelverdedigers zich regelmatig met de aanval konden bezighouden. Na een kwartier was het Dennis Heyt die opkwam en met een ziedend schot het net trof. Ajax bleef goed doorgaan, maar onze spitsen kregen te weinig steun en het schot uit de tweede lijn bleef uit. Kort voor rust kwam Ajax nog op 2-0. Een schot van Martin van Leuven, dat eigenlijk al had moeten zitten werd in de re bound door Bob Groenteman afgerond. Na de thee was er van het Ajax-spel niet veel meer over. Het was allemaal te onzorgvuldig en nerveus en omdat ook Kismet er weinig van terecht bracht bleef de stand verder onveranderd. Ajax nam in deze wedstrijd direkt het initiatief. Er werd aar dig gevoetbald, maar bij de zestienmeterlijn aangekomen, was het afgelopen. Daar waar het Ajax ontbrak aan wil om te winnen, had OWO wel de juiste instelling. Het was dan ook niet onlogisch dat zij met 2-0 de leiding namen, voor dat Bob Groenteman uit een corner van Dick Schoenaker de ruststand op 1-2 bracht. Direkt na de thee liet opnieuw Bob Groenteman de gelijk maker aantekenen en leek OWO stormrijp. Dick Schoena ker zorgde voor 2-3 en toen er bovendien nog een OVVO- speler werd uitgestuurd, leek de wedstrijd gespeeld. Helaas, een te slappe instelling en veel balverlies werd ons noodlottig. Een geheel onnodig weggegeven penalty bete kende zelfs de gelijkmaker. Ajax—HBOK 4 - 3 In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd, waarbij HBOK meest over de rechterkant speelde, omdat Dennis Heyt daar nog al eens mis tastte, maar ook onvoldoende steun kreeg. Ajax kreeg een aantal goede kansen, maar deze werden niet benut. Direkt na de pauze scoorde Dick Schoenaker na een goede dieptepass van Ruud Vahrmey- er 1-0. Het was slechts van korte duur, want HBOK kwam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 7