VAM DE BESTUURSTAFEL Henk met een muzikale aubade, hetgeen de uitstekende verhouding bevestigde tussen de leider en z'n jongens. Henk, nog van harte en al het goede toegewenst.... Afgelopen maand november overleed volkomen onver wachts ons werkend lid Piet C. Keizer op 68-jarige leeftijd. Piet was 56 jaar lid van onze vereniging. Hij speelde van jongs af aan in de jeugd en daarna met wisselend sukses in Ajax 2, 3 en 4 als keeper, gelijk zijn meer bekende broer Gerrit. Na zijn voetballoopbaan heeft hij door zijn drukke werk zaamheden geen functies kunnen vervullen, maar wel was hij een trouw lid van de Bordjesclub en bezocht hij alle thuiswedstrijden van ons eerste elftal. Dat hij moge rusten in vrede. En zo zijn we gekomen aan het einde van de laatste Kroniek in dit jaar, een jaar met helaas nogal wat diepte punten die de club geen goed hebben gedaan. Menige club zou waarschijnlijk volledig ten onder zijn gegaan, maar Ajax vindt de kracht om absoluut terug te komen en de proble men te overwinnen. Daarvoor is de club krachtig genoeg al is het allemaal niet eenvoudig. Na gemeld te hebben dat alle kopij voor het volgende club blad vóór 18 januari 1990 ingeleverd moet zijn, wenst de Redaktie van dit Ajax Magazine u zeer plezierige Kerst dagen en een zeer gezond en voorspoedig 1990.... Tijn Middendorp Elders in dit clubblad treft u een in memoriam aan over Cor van der Wal. Ik wil daar slechts aan toevoegen, dat ik Cor persoonlijk zeer zal missen, omdat het een man met een 'hart' was, met een konstante interesse voor het innerlijke en de beweegredenen van anderen. Helaas komt die eigen schap vandaag de dag niet meer zo veel voor. Vaarwel Cor. Dit clubblad is het laatste van 1989, maar daarmee ook het laatste van de jaren tachtig. Een 'collectors item' dus. Het afgelopen decennia is voor Ajax vanuit sportief oogpunt bepaald succesvol geweest. Landskampioen in 1980, 82, 83 en 85. Winnaar van de KNVB-beker in 1983, 86 en 86 en winnaar van de Euorpacup 2 in 1987. Voorwaar geen slecht resultaat zou ik zo denken. We hebben konstant in de hoogste regio nen van het vaderlandse voetbal meegedraaid en dat is een kompliment aan de betrokkenen. Ons stadion is op diverse plekken gemoderniseerd en we zijn blij met de konstante steun welke wij van onze sponsors hebben mogen ondervin den getuige het feit, dat de meesten ons reeds lang vergezellen. We hebben 9 jaar lang een bestuur onder dezelfde voorzitter gehad en pas het vorige jaar zijn er de ons inmiddels beken de problemen gerezen, dus durf ik toch te stellen, dat er in elk geval naar buiten toe bestuurlijke 'rust' heeft geheerst. In middels is dat helaas bij bepaalde aspekten een facade ge bleken, want u allen weet welke dingen uit het verleden er momenteel op ons bord liggen. Ajax gaat dan ook met een zware last over de drempel, maar wij rekenen op een ieder die onze club een warm hart toedraagt, ook wanneer er van die personen (persoonlijke) offers zullen worden gevraagd. Ik kon onlangs ons eerste elftal op Schiphol uitzwaaien op weg naar een vriendschappelijke wedstrijd tegen Celtic. De eerste van een hopelijk lange rij. In januari gaan we tien da gen naar Portugal om te trainen en aan een toernooi mee te doen. Allemaal initiatieven om onze selectie de broodnodige internationale ervaring te laten opdoen, maar ook om wat geld te verdienen. Dat zeg ik u eerlijk. Een aardig detail is het feit, dat PSV ook aan het toernooi in Portugal meedoet en dat wij in hetzelfde vliegtuig heen en weer reizen. Zo ziet u maar. Konkurrenten op het veld, maar eendrachtig in de voorbereidingen. Het mooiste bericht van deze maand is de ondertekening van een nieuw kontrakt met Brian Roy. Het bestuur is bijzon der blij dat Brian bij Ajax blijft en aan zijn glimlach te zien toen ik hem feliciteerde, is hij dat ook! Het is verheugend te kunnen konstateren, dat wij weer een representatief nieuw bestuur Betaald Voetbal hebben. De persoonlijke uitstraling en kennis van zaken is bijzonder groot onder de charmante, maar kundige leiding van de nieuwe voorzitter, de heer M. van Rooyen. Prettig is ook, dat er een aparte portefeuille voor veiligheidszaken is ingericht onder leiding van de heer J. Masman. Ik heb het gevoel dat er op dat gebied nu werkelijk iets te gebeuren staat. Het bestuur heeft langzamerhand zijn draai gevonden in de, voor de meesten op bestuurlijk niveau toch nieuwe voetbal wereld. Een voorzitter komt veel in de publiciteit, omdat hij woordvoerder van het bestuur, en daardoor het gezicht van dat college- en dus ook van de vereniging is. Men denkt dan ook vaak, dat de voorzitter het vrijwel alleen moet doen en in vele besturen is dat overigens ook zo. Graag wil ik dan hjer eens kwijt, dat ik grote bewondering heb voor de manier waarop mijn medebestuursleden met Ajax bezig zijn. Zij komen minder in de schijnwerper dan ik, maar werken ongelooflijk hard voor de club en dat valt naar buiten toe niet altijd meteen op. Daarnaast kunnen wij goed met elkaar opschieten en wordt er veel gelachen. Kortom, heerlijk om in zo'n bestuur te zitten. Er moet bij Ajax nog veel gebeuren, maar één ding staat wel vast: willen we verder, dan kan het niet meer in ons stadion, daar de inkomstenstroom uit onze huidige accomodatie te kort schiet. Daar kunnen we onze corifeëen niet van betalen. Oud nieuws zult u zeggen, jazeker, maar het houdt het be stuur erg bezig. Het was heerlijk om bij de Sinterklaasviering aanwezig te zijn. Ajax-jongetjes zijn anders dan andere jongetjes en dan weet u wel wat ik bedoel. De Sint was bijzonder op dreef en bleef na afloop nog wat hangen aan de bar. Het was ook oergezellig, de voltallige technische staf was er en Dolf zorg de er voor dat de glazen niet leeg stonden. Helaas zijn er te weinig van dit soort evenementen bij Ajax en daar moet wat aan gedaan worden. We zijn toch een vereniging of niet?! Na deze gedachte te hebben uitgesproken lijkt het mij een goed mement, om u allen zeer prettige kerstdagen toe te wensen. Daarbij spreek ik de hoop uit, dat 1990 en de daar op volgende negentiger jaren voor u, in persoonlijk opzicht, de tachtiger jaren mogen overtreffen. Dit laatste wens ik ons AJAX ook toe. We gaan op naar ons eeuwfeest, het jaar 2000. De laatste tien jaren van de twintigste eeuw moeten de mooiste uit onze geschiedenis gaan worden! Michael van Praag, Voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 5