Een enorme schok ging door de vereniging toen op 23 november j.l. het bericht kwam dat Cor van der Wal was overleden. Onbegrijpelijk wanneer men zich realiseert dat hij nog zo kort geleden de Ledenraadsvergadering bijwoonde en dat hij er nu niet meer is. Hoe betrekkelijk is alles toch en hoe onzeker het bestaan. Terecht werd Cor op 30 mei j.l. benoemd tot Lid van Verdienste na 41 jaar lidmaatschap van zijn Ajax. Vooral het jeugdvoetbal lag hem na aan het hart. Maar liefst 22 jaar maakte hij deel uit van de Commis sie Jeugdvoetbal. De Ledenraad profiteerde 13 jaar van zijn inzet in het belang van Ajax. Dat allemaal is nu plotseling afgelopen. Op 28 november j.l. hebben velen hem de laatste eer bewezen. Een In Memoriam zult u elders in dit clubblad aantreffen. De familie wensen wij uiteraard alle kracht toe dit enorme verlies te dragen. We zullen Cor verschrikkelijk missen... We verlieten u in het vorige clubblad met de riante 0-4 winst op Haarlem, waarna ons weer een woensdagje Europa Cup voetbal stond te wachten. Helaas zonder Ajax maar wel met PSV en FC Groningen nog in de strijd. Plus allerhande andere interessante wedstrijden, genoeg om een hele mid dag en avond voor de buis te zitten. FC Groningen was heel dicht bij de volgende ronde toen het tien minuten voor tijd nog 1-1 stond. Doch de grotere erva ring van Partizan leidde toch tot een uiteindelijke 3-1 winst waardoor de mensen uit de Martini-stad werden uitgescha keld. Erg jammer wanneer je er zo dicht bij bent! Anders ging het toe in Eindhoven waar PSV knokte voor wat het waard was en van Steaua Boekarest geen spaan overliet. Waren de Roemenen in Boekarest heer en meester, in Eindhoven was het een speelbal van PSV en haalden de Eindhovenaren met een klinkende 5-1 winst de kwartfinales welke op 7 en 21 maart worden afgewerkt. Natuurlijk ook nog even gekeken naar "onze jongens" bij AC Milan in het slagveld bij Real Madrid. Een wedstrijd die weinig met het spelletje als zodanig te maken had, maar meer weg had van een partij "schoppen naar alles wat maar beweegt". Hoe dan ook, de balans na die woensdag was wel dat clubs als Real Madrid, Barcelona en Steaua Boekarest al in een vroeg stadium waren uitgeschakeld. In feite natuurlijk jammer, maar zo werkt het systeem nu een maal. Aan de andere kant kunnen topclubs zich eigenlijk niet permitteren al zo vroeg te worden uitgeschakeld. Dus gaan er al stemmen op veranderingen aan te brengen om dat soort situaties te voorkomen. Men denkt aan poules van vier clubs zodat men in ieder geval verzekerd is van drie wedstrijden en de bijbehorende inkomsten. Maar de charme en de spanning van het huidige Europa Cup voetbal is in feite niet weg te denken. Het heeft zoiets bijzonders, voor zowel publiek als spelers, dat het jammer zou zijn wanneer dit minder zou worden. Zo heeft alles z'n voor en tegen. We zullen er in de komende tijd nog wel meer over horen al heeft de UEFA al laten weten voor veranderingen voorlopig niets te voelen. De competitie lag vervolgens een weekje stil in het belang van de interland tegen Finland in De Kuip. Bij deze gelegen heid had Nederland de kans zich voor Italië (WK '90) te plaatsen en mogelijk zelfs als poulewinnaar. Nu twijfelde niemand aan een goed resultaat van deze wedstrijd, want het zou toch niet gebeuren dat een land als Finland Neder land zou kunnen afhouden van plaatsing voor de WK. Grotere zorgen maakte men zich over het publiek, gezien de ervaringen uit het korte verleden. Grote veiligheidsmaatrege len derhalve. Maar toch, je weet maar nooit. Gelukkig ver liep het allemaal zoals geplanned. Nederland won keurig met 3-0 en het publiek gedroeg zich naar behoren. Toch was de blijdschap relatief matig terwijl Nederland zich toch ogenschijnlijk makkelijk had geplaatst. Niet met oogstrelend voetbal maar het gaat in dit soort wedstrijden om het resultaat. Plaatsing voor eindrondes, niet meer en niet minder. Thijs Libregts is daarin geslaagd en dat is een compliment waard. Vervolgens bleef de discussie maar door gaan wie nu straks in Italië de verantwoordelijke man is. Daar kwam uiteindelijk ook duidelijkheid over: Thijs Libregts. En Mich els? Die gaat gewoon mee als bestuurslid. We zul len het allemaal zien tussen 8 juni en 8 juli 1990. Wanneer dan de zorg om het Nederlands Elftal even opzij kan worden geschoven gaat het competitievoetbal gewoon door met voor Ajax de uitwedstrijd tegen BW Den Bosch, laag op de ranglijst dus op papier een makkie. De realiteit was even anders. Lang bleef het 0-0 door enig gebrek aan bezieling aan beide kanten. Gelukkig voor Ajax lukte het Den nis Bergkamp met een mooi schot de 0-1 winst te pakken en daarmee de twee punten. Goed voor een tweede plaats op de ranglijst achter PSV. Opmerkelijk was verder in die periode de goede klassering van Vitesse, het volledig wegzakken van de toenmalige lijstaanvoerder RKC en dat Feyenoord nog maar steeds worstelt om boven te komen. Dat het met de Ajaxploeg nog niet helemaal hosanna is bewees de thuiswedstrijd tegen Willem II op 26 november. De verwachting dat het allemaal een eenvoudig verloop zou hebben met liefst veel doelpunten was toch gerechtvaardigd gezien het verschil op de ranglijst. En de start van de wedstrijd was ook veelbelovend, want al na drie minuten knalde Pal Fischer Ajax op 1-0 en iedereen ging er eens goed voor zitten. Helaas bleek de storm snel uitgeraasd te zijn want met die ene goal moest het redelijk aantal toe schouwers het doen. Wel wat kansen maar niet benut en daar gaat het nu juist om. Positief was de terugkeer van Stefan Pettersson die ruim twintig minuten probeerde wat leven in het spel te brengen. Twee scoringskansen was het resultaat. In ieder geval waren de punten binnen en handhaafde Ajax zich met Roda JC op de tweede plaats met in het vooruit zicht dat de clubs elkaar op 1 december 's avonds in Kerkrade zouden treffen. Op die ijskoude avond deelden beide ploegen de punten door het gelijke spel (1-1) met voor Ajax de goal door Pettersson. De Zweed stond na 7 maanden weer voor de eerste keer in de basis en bezegelde dat onmiddellijk met een fraai doelpunt. Zijn inbreng is trouwens helemaal van belang voor de totale ploeg, omdat zijn grote werklust een positieve uitwerking heeft. Ajax dus op de tweede plaats sa men met Roda JC en op de hielen van PSV dat nog eens moest ervaren dat het niet altijd feest kan zijn tegen een laaggenoteerde tegenstander. Feyenoord gebruikte z'n thuiswedstrijd tegen de Eindhovenaren om te laten zien dat de ploeg nog wel echt kan voetballen. Het komt de span ning in de competitie alleen maar ten goede. En zo kan het gebeuren dat Vitesse—Ajax op 10 december plotseling een topper werd waarvan u inmiddels de uitslag bekend zal zijn. Op 27 november j.l. werd de leider van de E-pupillen Henk van Teunenbroek 50 jaar. Onze jongste talenten vereerden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 3