7. Sluiting In Memoriam Cor van der Wal De heer Alleman vraagt of de huidige hoofdsponsor zeker weg gaat, waarop geantwoord wordt dat dit niet zeker is. Op de vraag van Alleman hoe de verhouding met Inter Football is, wordt geantwoord: prima. De heer Andriese vraagt of er ook boete-clausules in spon sorcontracten staan zoals kennelijk bij Feyenoord het geval is. Dit is niet het geval. De heer Oudendijk vraagt uit welke leden de commissie die zich over de reglementen buigt bestaat. De heer Gianotten antwoordt dat dit de heren Schoevaart, Timman en hijzelf zijn. Zij zijn bezig met een inventarisatie van de belangrijkste statutenwijzigingen en de commissie zal op korte termijn een gesprek hebben met het bestuur. De commissie is uitgegaan van beleidslijnen zoals ge schetst door het bestuur en daarbij gesteund door de le denraad. Ook de positie omtrent het amateurvoetbal in de vereniging komt ter sprake. De heer Volkers zegt de tolk van alle Ajacieden te zijn als hij de bestuursleden hartelijk dankt voor al hun werk in de afgelopen periode met de vele narigheid die men daarbij meegemaakt heeft. Hij hoopt dat men Ajax weer snel aan de top zal krijgen. In zijn sluitingswoord deelt de voorzitter mede, dat dit bestuur (met in gedachten het rapport Gianotten) mede is aangesteld om een aantal zaken binnen Ajax te verande ren. De op handen zijnde reglementswijzigingen zijn hier een voorbeeld van. Het zal ook op ander gebied voorkomen, dat er dingen ver anderen die historisch gegroeid zijn en binnen de vereni ging een eigen leven zijn gaan leiden. Zo is het bestuur onlangs met een ledenraadslid in aanva ring gekomen, omdat een genomen beslissing historisch gegroeide privileges ongedaan maakten. De voorzitter zou het betreuren indien de beoordeling van de bestuursdaden zou worden beïnvloed door wrevel, ont staan door beperkingen in de persoonlijke sfeer. Het bestuur wil zo niet werken. De volgende vergadering wordt vastgesteld op 18 januari 1990. Amsterdam, 9 november 1989 G.M. Holsheimer administrateur Op donderdag 23 november j.l. bereikte ons het ontstel lende bericht van het plotseling overlijden van ons lid van verdienste Cor van der Wal. Een bericht dat moeilijk te geloven, laat staan te accepte ren was. Zo onverwacht, op 54-jarige leeftijd, één van onze naaste commissieleden te verliezen is een slag voor hen die Cor goed kenden. Vanzelfsprekend gaan onze gedachten en gevoelens uit naar zijn dierbaren, zijn vrouw Wil en zijn beide dochters Tin ka en Karin. Zij zijn het zwaarst getroffen door het ver lies van hun Cor. Cor, die altijd sprak over en leefde voor zijn gezin dat hem zo dierbaar was. Voor hen onze troost met daarbij de wens, dat zij de kracht kunnen opbrengen dit voor hen grote verlies te verwerken. Wij leven intens met hen mee. Cor werd lid van Ajax in 1948. Hij voetbalde in de toen malige adspiranten, junioren en later senioren. Respec tievelijk in Ajax 4, 3 en 2. Hij bouwde zijn voetballoop baan af om het in Ajax 6 een aantal rustiger aan te doen. In 1966 werd hem gevraagd plaats te nemen in de Com missie Seniorenvoetbal, een functie die hij een jaar later verruilde voor een plaats in de jeugdcommissie met als taak leider van de A2 junioren. Dat is Cor gebleven tot aan zijn overlijden. 22 jaar achtereen leider van één onzer belangrijkste jeugdteams waarmee hij vooral de laatste jaren grote successen behaalde. Hij deed dat met al zijn energie en liefde voor zijn club. Kritisch als hij was op speler en spel. In 1988 werd hij gehuldigd voor zijn 40-jarig lidmaat schap en die combinatie van 23 jaar voetbalcommissie lid en 14 jaar zitting in de Ledenraad deed het Bestuur besluiten Cor dit jaar te benoemen tot Lid van Ver dienste. Een terechte benoeming waar hij zeer trots op was. Hij was de laatste jaren veel bij zijn Ajax. Na zijn gezin was Ajax zijn andere uiting van ontspanning en gezellig heid. Juist dat laatste sprak hem zo aan. Cor was een gezelschapsmens. Hij was een vaste bezoeker van de Bordjesclub, sloeg zelden een vergadering van de jeugdcommissie over en was donderdag 's avonds bij zijn voetbal vrienden: een wonder als hij er niet bij was. Cor was kritisch maar recht door zee. Eerlijk zonder blah-blah verhalen. Hij was komisch en gebekt met een stukje ironie. Helaas, Cor is er niet meer. Op een afschuwelijke wijze weggerukt uit zijn gezin, werk en Ajax. Wij zullen dit moe ten accepteren. Vergeten doen wij hem echter nooit. Daar was Cor een te apart en te prettig mens voor. Ajax is hem veel dank verschuldigd voor wat hij gedaan heeft. Wij, Ajax-ieden danken hem voor zijn vriendschap. Wij hebben een ware voetbalvriend verloren. Cor, dank voor alles. Dat hij moge rusten in vrede. n A A y Bestuur AFC Ajax André Kraan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 19