Op de vraag van de heer Gianotten hoe groot de investe ringen voor de nieuwe veiligheidsmaatregelen zijn, wordt geantwoord: ongeveer f 100.000,-. De personeelskosten zullen volgend seizoen stijgen door dat er contracten zijn aangegaan voor meerdere jaren die een oplopend karakter hebben. De TV-rechten van TV-10 zijn gerealiseerd en bestaan uit tekengeld en een bedrag voor de eerste ronde Europa Cup. Met Roy is men nog steeds in onderhandeling en er loopt een kort geding tegen Adidas; als Ajax dit mocht verliezen dan volgt er een groot probleem bij alle clubs. Op de vraag van de heer Neefjes of het tweede aanhang sel nu wel of niet door Roy is getekend, antwoordt de pen ningmeester dat alles gebeurd is zoals moest gebeuren. De heer Coronel deelt mede dat het bestuur redelijk op weg was met het aantrekken van een grote sponsor. Met CSU is per 1/1/1990 een sponsorcontract afgesloten waarin een 12-tal stoelen in de sponsorbox zijn begrepen. De sponsorpool is nu in feite vol. Verwijzend naar de financiële situatie op dit moment, zal het nieuwe stadion er zeker moeten komen. Alleen al om de inkomstenstroom van de Sky-boxen en Business-seats sterk omhoog te kunnen brengen. Op 29 november 1989 zal de gemeente de definitieve plan nen presenteren omtrent het wel of niet doorgaan van het nieuwe stadion op Strandvliet welke 55.000 toeschouwers kan bevatten en waarvoor 6.000 auto's parkeerruimte aan wezig is. Direkt na deze datum willen wij met de ledenraad discus siëren over het meegaan in deze plannen, waarbij u van ons het advies zult krijgen dit wel te doen. Indien de bouw van het nieuwe stadion niet door zal gaan, dan zal er een praktisch nieuw stadion op het huidige complex moeten ko men. Hierbij zullen de trainingsvelden moeten verdwijnen. De inbreng van Ajax in het eventuele nieuwe stadion is eigenlijk datgeen wat op het huidige complex staat. Verder zal 25% van de recette als huur moeten worden be taald hetgeen opgevangen kan worden door de toe gangsprijzen met hetzelfde percentage te verhogen. Het ligt in de bedoeling dat er twee soorten boxen komen waarvan één verdieping ten behoeve van 20 bedrijven geen opbrengst voor Ajax zal opleveren, maar voor de ge deeltelijke financiering zal zorgdragen. En een tweede ver dieping wel te verhuren door Ajax waarvan een gedeelte, stel.20%, als huur door Ajax aan het stadion zal moeten worden betaald. Volgende week zal er een presentatie naar diverse bedrij ven plaatsvinden. Op zijn snelst zal het stadion er in 1992 zijn. Een eventuele nieuwe hoofdsponsor moet wel bereid zijn een gedeelte van de sponsoring vooruit te betalen. De heer K. Timman vraagt of het totaal bedrag wat in de jaarrekening 1988/1989 is opgenomen van hetgeen door de FIOD wordt gevorderd alles is wat te verwachten valt. Hij is van mening dat dit alleen een aantal zaken betrof. Naar mening van de penningmeester zijn er geen andere zaken. De heer Henrichs deelt mede dat met de intensivering van de jeugdopleiding op 15 september begonnen is, dat de kinderziektes nu overwonnen zijn en dat middels een en- quete bij de ouders en eigen ervaringen straks het geheel zal worden geëvalueerd. Tevens deelt hij mede dat ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de vereniging er nu een commissie is ge vormd om dit feit luister bij te zetten, bestaande uit de he ren Been, Bijvank, Heisterkamp, Thoolen, Buskermolen en Henrichs. Het doel van de commissie zal zijn: a. het organiseren van een jubileumwedstrijd voor het eerste elftal b. het organiseren van een internationaal A-junioren toer nooi, een jubileumwedstrijd voor de seniorenafdeling en een feestelijke festiviteit. De financiën die hiervoor nodig zijn zullen zeker meer dan f 100.000,- bedragen, waarbij voor de financiering gezocht zal worden naar sponsors. Indien de financiering hiervoor niet rondkomt zullen deze aktiviteiten genoemd onder b niet kunnen doorgaan. Op de vraag van de heer Andriese of de heer Buskermolen als medewerker van Inter Football of als Ajacied zitting heeft in de commissie, wordt geantwoord dat hij als Aja cied hierin heeft plaatsgenomen. De heer Kraan deelt mede dat de A-junioren op dit moment redelijk tot goed gepresteerd hebben. Voor wat betreft het tweede elftal was er eerst wat paniek maar inmiddels staat men bovenaan in de competitie. Met betrekking tot het eerste elftal deelt hij mede dat er in St. Etienne goed gespeeld is en dat de overwinning bij Haarlem uitwijst dat we op de goede weg zijn. Ron Willems die lang geblesseerd is geweest, is weer te rug en ook Pettersson heeft weer in het tweede elftal mee gespeeld. De verwachting is dat ook Jonk en Silooy na de winterstop hun opwachting zullen maken. De kans op de bovenste plaats is zeker aanwezig. Het scoutingplan is in concept besproken, welk plan in drie groepen kan worden opgedeeld: a. groep tot 16 jaar o.l.v. H. Wijnands; b. groep 16 jaar t/m 2e elftal o.l.v. L. van Gaal; c. eerste elftal o.l.v. L. Beenhakker. De heer Been vraagt of de Technische Commissie nu over bodig is geworden. De heer Kraan deelt mede dat men dit niet zo kan stellen, maar dat het aantal scouts sterk ver groot is en dat de leden van de Technische Commissie deel uitmaken van de scouts. Op de vraag van de heer Waas wat er met Richard Witsch- ge aan de hand is, wordt geantwoord dat dit een discipli naire straf is van de technisch direkteur. De heer Oudendijk wijst op het feit dat het belangrijk is dat de scoutinggegevens ten behoeve van de vereniging wor den vastgelegd. 6. Rondvraag De heer Been wijst op het probleem dat ontstaat als een jeugdspeler reeds een sponsorcontract heeft gesloten en hij vervolgens een spelerscontract afsluit hetgeen met el kaar in conflict kan komen. De penningmeester denkt dat men als amateur in een an dere situatie verkeert dan dat men dat als werknemer doet. De heer Harms wijst er op dat destijds drie jeugdspelers een contract met Adidas hebben afgesloten. De heer Blekkenhorst is van mening dat CSU zijn bewa kingsopdracht nog niet goed uitvoert. De heer Gianotten vraagt of de heer Buskermolen nog te rug is gekomen op zijn opmerkingen gemaakt in de alge mene ledenvergadering. De voorzitter antwoordt dat de heer Buskermolen het bestuur een stuk zou doen toekomen hetgeen nog niet ge beurd is. De heer Alleman vraagt zich af wat het bestuur vindt van het optreden van de omroeper F. de Jonge; de voorzitter antwoordt dat F. de Jonge een waanzinnige uitspraak bij Ajax-Austria heeft gedaan en dat besloten is dat voortaan alleen presentatoren en niet artiesten als omroeper zullen fungeren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 18