Notulen van de vergadering van de Ledenraad van 2 november 1989 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering gehouden op 31 augustus 1989 4. Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter voor de Ledenraad 5. Mededelingen van het Bestuur De voorzitter heet alle aanwezigen van harte welkom. Aanwezig 25 leden; afwezig met bericht van verhindering de heer Bogaard. Eveneens aanwezig de ere-leden Volkers, Timman, Schoe- vaart en Potharst, de bestuursleden Kraan en Henrichs, de direkteur algemene zaken en de administrateur. Een speciaal welkom voor de nieuwe ledenraadsleden.de heren Been, Van Dijk, Neefjes en Oudendijk, waarbij de voorzitter hen veel beleid en wijsheid toewenst. De voorzitter vervolgt met de mededeling dat Ajax er slech ter voorstaat dan we met zijn allen hadden kunnen beden ken en verwijst naar de ontwikkelingen bij de wedstrijden tegen Austria Wien en Feyenoord. Financieel is geen positief verhaal te verwachten. Wat de prestaties van het 1e elftal betreft is er een vooruit gang te zien. Er zijn geen ingekomen stukken. Bij punt 15 mist de heer Pil de opmerking van het bestuur dat ook zij het niet eens waren met het overladen program ma van het 2e elftal. Tevens merkt de heer Pil op dat di verse opmerkingen over het nieuwe stadion niet zijn geno tuleerd, zoals dat gesteld werd dat er op dit moment geen medewerking van de gemeente zou worden verkregen als Ajax op de huidige plek van het Ajax Stadion wenste te bouwen, waarop de heer Pil gezegd heeft dat men zich niet moest laten chanteren. Het bestuur stelt voor de heer Gianotten als 1e en de heer K. Timman als 2e plaatsvervangend voorzitter te benoe men. De vergadering gaat akkoord met het voorstel van het bestuur zodat beide heren conform het voorstel worden benoemd. De voorzitter is van mening dat de straf die de UEFA heeft uitgesproken n.a.v. de wedstrijd Ajax-Austria veel te zwaar is en dat de wijze waarop de tuchtrechtspraak door de UEFA wordt gehanteerd in feite niet kan. Voor de wedstrijd is de organisatie uit en te na doorgespro ken, nadat de eerste staven waren gegooid is de heer Van Eijden direkt naar de politie gegaan met het verzoek in te grijpen. De politie vond dit toen niet nodig omdat het op dat moment weer rustig was; vervolgens werd de bewuste staaf gegooid, waarna de scheidsrechter de wedstrijd staakte en onder geen voorwaarde meer wilde verdergaan. De beroepscommissie van de UEFA neemt het Ajax kwalijk dat niet direkt is opgetreden door de politie; hen is niet dui delijk te maken dat Ajax de politie niet kan sturen. Thans ligt het in het voornemen om via de KNVB duidelijk te maken dat de thans gehanteerde vorm van rechtspraak niet meer kan. In ons stadion zal bij de staantribunes een tweede hek worden geplaatst, waardoor een soort loopgalerij ontstaat zodat in voorkomende gevallen de politie het vak van on deraf kan betreden. Door middel van plaatsing van twee ballenvangers achter de doelen zal het gooien van voorwerpen op het veld zoveel mogelijk worden voorkomen. Bij de toegangen zullen meer geleidehekken komen en het bestaande video-systeem zal worden gerenoveerd en uitge breid. Ook zal worden overgegaan tot civielrechterlijke uitsluitin gen van diegenen die zich misdragen en ook zal de scha de worden verhaald op diegenen die Ajax schade berokke nen, middels loonbeslag waarvan een preventieve werking zal uitgaan. Het vergt veel zelfbeheersing van het bestuur om niet te gaan generaliseren; wel is er een verschil tussen de F- siders, we willen blijven communiceren. Het F-sidehome zal tot nader order op wedstrijddagen gesloten blijven; van diverse zijden is geadviseerd geen rancunebeleid te gaan voeren. Wel zal aan de F-side duidelijk worden gemaakt dat de grens ruim is overschreden. De heer Van der Wal is het niet eens met deze aanpak, aangezien er al constant gepraat is en er vanuit de groep zelf geen korrigerende werking uitgaat. De heer Coronel stelt dat het bestuur zeker geen zachte aanpak voorstaat, er zal alleen een gesprek met de F-side komen. De voorzitter stelt dat er in het verleden nog nimmer iemand is uitgesloten en dat ook schade nog nooit is ver haald. De F-side weren kan ook niet. Thans gaan er weer stemmen op voor een passensysteem, maar dat kan alleen als iedereen meedoet. Duidelijk is dat de situatie in het Ajax stadion niet meer toereikend is om de supportersproblematiek op te lossen. De heer Gianotten doet'de suggestie om eens met de sportpers van gedachten te wisselen omtrent de berichtge ving na de wedstrijden tegen Austria en Feyenoord. Hij heeft geen bezwaar tegen de feitelijke weergave van ge beurtenissen, doch er ontstaat een soort hysterie en buiten proportioneel veel aandacht terwijl de staven- en bommen- gooiers zwelgen in deze publiciteit. De voorzitter zal dit verder meenemen. De heer Pil denkt dat hier geen journalist voor te vinden is. Dit is groepsvandalisme en geen voetbalvandalisme. De penningmeester geeft vervolgens een toelichting op het uitgedeelde financiële overzicht over de periode 1/7/1989- 30/9/1989. Hij is van mening dat het resultaat aan het einde van het seizoen negetief zal zijn. Getracht zal worden om op alle mogelijke manieren de kosten te drukken en inkomsten te verkrijgen via vriend schappelijke wedstrijden tegen toppers zoals Barcelona of Real Madrid te spelen of eventueel in Engeland via Umbro wedstrijden te arrangeren. Financieel ziet de toekomst er niet rooskleurig uit; duidelijk is dat met het huidige stadion hier niet uit te komen is, dus er zal óf een nieuw stadion moeten komen óf het huidige stadion moet verbouwd worden. Toch denkt het bestuur dat we nog uit deze moeilijke situatie kunnen geraken. Op de vraag van de heer Volkers hoe de kwestie met Lin- der in elkaar zit wordt medegedeeld dat er een overeen komst met een reeds lang bestaande AG was gesloten voor het afstaan van Linder. Voor deze constructie was toestemming verleend door de Inspekteur Vpb. onder voor behoud van de toestemming van de Insp. LB. Toen de In spekteur LB stelde het salaris te bruteren heeft Ajax de be talingen aan de AG stopgezet waarna Linder het kort ge ding is aangegaan.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 17