Junioren B3 Junioren C2 Junioren D1 geen tegenstand ondervinden, spelen we extra ontmoetin gen tegen A1 elftallen. Wij krijgen zo te maken met meer fysieke tegenstand. Deze ploeg uit Ede was echter ook geen partij. Wij walsten er met 9-1 overheen. Maar wij zul len toch meer van dit soort wedstrijden gaan spelen, alleen toch tegen wat sterkere clubs, zodat onze spelers zich lichamelijk ook wat meer kunnen ontwikkelen. IJsselmeervogels—Ajax 0-10 De uitslag was 0-10, maar het hadden er minstens twintig moeten zijn. Een wedstrijd tegen een veel te zwakke te genstander, die we maar gauw zullen vergeten. We zullen maar zeggen dat de motivatie ontbrak om het echt af te maken. De doelpuntenmakers waren Fokke (5x), Leur (3x) en Wijnhard, Klooster en Van Appelen (1x). Rolf Grootenboer Ajax B3Buitenveldert B1 6-0 Tussen de regenbuien door werd er aangetreden tegen Buitenveldert. Ook deze tegenstander zat stevig in elkaar, maar wij konden, door bij vlagen goed voetbal, op een ruststand van 3-0 komen door De Jong (2x) en Landzaat. In het tweede deel konden wij deze lijn doorzetten, wat trouwens niet iedere wedstrijd gebeurt. Ook nu weer scoor den De Jong (2x) en Landzaat. Voorland B1— Ajax B3 1-7 Dit was onze zwakste wedstrijd tot nu toe. Slordige passes en individuele fouten zorgden ervoor dat we gingen rusten met een 1-1 stand. (Kluivert 0-1 en Timisela 1-1). Na de pauze ging het iets beter, waarbij de trefzekerheid van Van Gulik in het oog viel. Hij scoorde namelijk vier maal. Kluivert en Van de Bergh bepaalden met hun doel punten de eindstand op 1-7. Ajax B3—Rapiditas B1 14-0 Gezien de uitslag van de wedstrijd is een ruststand van 4-0 wat aan de magere kant. Dat komt waarschijnlijk omdat on ze tegenstanders (toch bijna allemaal twee jaar ouder) het door hun kracht dan nog enigszins kunnen bijbenen in de eerste helft, maar erna "gesloopt" worden. Seedorf, Klui vert (2x) en Witzenhausen scoorden voor rust. Na de thee waren het Kluivert en Offenberg (ieder 3x), Daling, Landzaat, Lindenbergh en Goitom (ieder 1x) die voor 14-0 zorgden. RKDES B1—Ajax B3 0-9 Lekker vroeg naar Kudelstaart, verzamelen om 9 uur al daar, prachtig weer, kortom ideale omstandigheden om te voetballen. Nog even voor alle zekerheid gevraagd aan de scheidsrechter, hoeveel wissels er toegepast mochten wor den, en zijn antwoord luidde: vier! De eerste helft werd er goed gevoetbald en hoewel onze tegenstander in het begin wat kansjes kreeg, door slordig heden in onze defensie, gingen we toch met een 0-8 stand rusten. Daarna, er waren dus vier wissels toegepast, gin gen we het veld in met de gedachte dat we onze tegen stander volledig zouden oprollen. Onze keeper heeft slechts één bal gehad, maar wij wisten ook slechts één goal te scoren. (Daling). Ziedaar de conclusie, dat ook al mag je vier spelers wisselen, het spel er niet altijd beter op hoeft te worden. Ajax B3—Voorland B1 9-0 38 Voorland was opnieuw een lastige opponent in de eerste helft, dat zelfs nog enkele kansen kreeg, mede veroorzaakt door wat onachtzaamheden bij ons achterin. Vlak voor rust kon Kluiver ons pas op een 1-0 voorsprong zetten. Toen wij daarna het tempo wat verhoogden, werd Voorland, zoals reeds in een eerder verslag gememoreerd, volledig gesloopt. Er werd bij ons bij vlagen goed gespeeld en dat resulteerde in goals van Witzenhausen en De Jong (ieder 2x), en Kluivert, Van de Bergh, Timisela en Goitom (ieder 1x). Jan van Eyden Ajax C2—Zeeburgia C1 1-3 In de topper van onze afdeling werd de 0-1 achterstand, tij dens een periode waarin wij de lakens uitdeelden, door Dennis v.d. Berg weggewerkt. De zware terreins- en weers omstandigheden speelden de tegenstander, naarmate de wedstrijd vorderde, echter in de kaart. In de slotfase moesten we voor twee tegentreffers het hoofd buigen. Al met al een verdiende nederlaag, omdat wij met name in de aanvalsopzet te kort schoten. KBV C1—Ajax C2 0-3 Om kort te zijn: voor Ajax-begrippen een wanvertoning. Dat toch nog een overwinning werd geboekt, zegt genoeg over de kwaliteit van de tegenstander. Abcoude C1— Ajax C2 2-3 De tendens van de vorige wedstrijd werd hier in de aan vangsfase voortgezet. Doelman Wertram de Langen hield ons echter met goed keeperswerk op de been. Daarna ont stond een gelijkopgaande strijd, waarin goed voetbal ver te zoeken was. In de laatste minuut van deze ontmoeting for ceerde Dennis v.d. Berg de gelukkige overwinning. De an dere twee treffers kwamen van de voet van Joël Titaley. Ajax C2—AFC C1 0-1 Ondanks een tekort aan agressie van een aantal spelers, was de eerste helft het aankijken meer dan waard. Door een foutje in de verdediging kwamen wij onverdiend op een 0-1 achterstand. Na de pauze zocht Ajax te driftig naar de gelijkmaker, waardoor het een wat rommelige vertoning werd, met veel onnauwkeurigheden bij het afspelen van de bal. Omdat tevens het nodige beetje geluk ontbrak, bleek de nederlaag onafwendbaar. Ajax C2Almere C1 0-0 Dat een 0-0 wedstrijd best aardig kan zijn om naar te kij ken, bewees deze vertoning. Enerzijds door pech bij de af werking van de kansen en anderzijds door goed werk van onze doelverdediger Wertram de Langen bleven treffers uit. Ron Oudendijk In de herfstvakantie werd door ons elftal deelgenomen aan het Rijnbende-tournooi van Sparta te Rotterdam. De uitslagen waren: Ajax—Willem II 6-1 AjaxExcelsior 7-0 Ajax—Sparta 4-1 Finale: Ajax—Feyenoord 3-1 Vanaf de eerste wedstrijd zagen we een goed spelend Ajax, dat tenslotte de tournooi-zege voor zich opeiste.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 14