Junioren A2 Junioren B1 Ajax A2—Roodenburg A1 5-0 We waren zeer rommelig en ongeconcentreerd aan deze wedstrijd begonnen. Verdediging en middenveld waren positioneel zwak. Toch kwamen we na twintig minuten op voorsprong, toen Dennis Marcus een penalty benutte. Vlak hierna scoorde Roodenburg echter reeds de gelijkma ker (1-1). Al in de vijfde minuut van de tweede helft werd het 1-2 na een grote fout in onze verdediging. Dennis Bo gaard bracht de partijen weer op gelijke hoogte, door een trekbal van de rechterflank af te ronden. Het spelpeil daal de in de tweede vijfenveertig minuten nog onder dat van voor de rust, en toen vlak voor tijd één van onze verdedi gers de bal ook nog eens panklaar legde voor een speler van Roodenburg betekende dat de nederlaag. Onhoudbaar verdween de bal in de uiterste bovenhoek. Een wedstrijd van Ajax-zijde om maar snel te vergeten. Ajax A2—DWV A1 6-0 Een ongekende weelde voor ons. Binnen zes minuten was het 1-0. Een zeer goede aanval over rechts leverde een goede voorzet op van Hasan welke door Dennis Bogaard werd ingekopt. Juan Sabri en Ricardo Brokx zorgden er voor dat de stand na een kwartier al 3-0 was. Uli Land- vreugd en Tellart Alpteki, bankzitters bij de A1, bleken voor ons een goede versterking, waardoor we de gehele eerste helft domineerden. Ricardo Brokx scoorde in de tussentijd nog een vierde en zijn tweede treffer, en Uli Landvreugd bepaalde de rust op 5-0 uit een directe vrije trap, die schit terend in de bovenhoek werd gedraaid. Na de hervatting werd het spelpeil een stuk minder, wat erg jammer was. De enige noemenswaardige actie was een fraaie voorzet van Eggie Tuhuteru naar Dennis Bo gaard, welke zonder problemen werd afgerond. (6-0) UVVA1—AjaxA2 1-2 Na een kwartier spelen, waarin wij een groot veldoverwicht creëerden en oppermachtig waren, kregen we drie levens grote kansen, welke echter zeer knullig verprutst werden. Na bijna een half uur kwam er weer zo'n kans. Een schot van Dennis Klein kwam van de keeper terug en uit deze re bound scoorde Jonker 0-1. Wij hadden de sterke wind mee, wat toch een voordeel was, maar voor de rust wisten we niet meer te scoren. Na de thee een ander beeld. Van onze kant was het een stuk minder, maar de Utrechtenaren profiteerden hier niet van. Na ongeveer een uur pikte Ricardo Brokx een mislukt afstandsschot op en kon eenvoudig 0-2 scoren. UW speel de vervolgens alles of niets en dat leidde vijf minuten voor tijd tot een 1-2 stand met een fraaie kopbal. Verder lieten wij het echter niet komen. Al met al een verdiende overwin ning. Elinkwijk A1—Ajax A2 2-2 Na vijftien minuten spelen, waarin Elinkwijk veruit het beste van het spel had, veelal de persoonlijke duels won en veel gevaarlijker was, gaf Juan Sabri een goede pass naar Eg gie Tuhuteru, die keurig langs de keeper schoot (0-1). Na een half uur werd ons linkerverdedigingsblok uitgespeeld en Elinkwijk scoorde 1-1. De wedstrijd was vooral van de kant van de Zuilenaren veel te hard en voor de thee waren we al twee man kwijt met behoorlijke blessures. Vijf minuten in de tweede helft namen we opnieuw de lei ding. Een breedtepass van Dennis Bogaard bereikte Bas v.d. Kuyl en dat betekende 1-2. Een kwartier voor tijd werd Dennis Klein uit de wedstrijd getrapt (een gebroken kuit en enkel!!), waardoor we met tien man verder moesten. Elinkwijk profiteerde van die nummerieke meerderheid en scoorde met een fraaie kopbal 2-2. Vanaf deze plaats veel sterkte en herstel toegewenst aan Dennis Klein en Juan Sabri. De laatste bleek bij nader on derzoek in het ziekenhuis een afgescheurde achillespees te hebben en werd ook in het gips gezet. AFC A1—Ajax A2 2-1 Een sportief gespeelde wedstrijd, waarin AFC zich in de eerste twintig minuten de beste kansen creëerde. In die periode kwamen we goed weg toen de bal éénmaal op de paal ketste, terwijl ook de lat een keer redding bracht. Na een half uur werd het dan toch 1-0, toen onze doelman een vrije schop wegstompte in de voeten van een tegenstander, die direkt reageerde. Halverwege de tweede helft kwamen we op gelijke hoogte, toen na een goede aanval over rechts, Omar Tahya de bal op het hoofd van onze kleinste en beste man, Eggie Tuheteru trok, die be heerst inkopte. Vanaf dat moment hadden wij een veldo verwicht, maar wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. Helaas voor ons maakte AFC twee minuten voor tijd een mooie winnende goal. Cor van der Wal Ajax—DCO 14-2 De uitslag laat al zien, dat wij totaal geen tegenstand had den. Alleen de twee tegengoals mogen natuurlijk niet ge beuren. Als wij constant op de helft van de tegenpartij spe len en regelmatig scoren, moeten wij toch de concentratie op kunnen brengen om achter de nul te houden. En dat laatste gebeurt niet altijd bij ons. De doelpunten kwamen van Wijnhard en Hassan (ieder 4x), Van Appelen (3x), Leur (2x) en Burik (1x). Argon—Ajax 3 - 9 Ook hier zien we het weer. Drie tegengoals, terwijl de te genstander eigenlijk niet eens op onze helft mag komen, zo zwak zijn ze. Dit soort wedstrijden zouden wij steeds met dubbele cijfers moeten winnen. De treffers waren van: Hassan (4x), Wijnhard (3x) en Van Appelen (2x). Ajax—DWV 2 - 1 Dat de B1 niet altijd goed speelt, blijkt wel uit de uitslag van de wedstrijd tegen DWV, die wij maar net met 2-1 won nen. Dit kan natuurlijk wel eens voorkomen. Het gaat steeds gemakkelijker, er is dan geen agressie en concen tratie en dan is het moeilijk een wedstrijd te winnen. Een gelijkspel zou hier zeker de verhouding zijn geweest, maar Tarik Oulida scoorde voor ons toch nog twee keer, terwijl de Noordamsterdammers slechts éénmaal het net vonden. Ajax—NED X1 7-1 (vriendschappelijk) Hoe het wel kan, bleek uit de vriendschappelijke wedstrijd tegen het Nederlands elftal onder 16 jaar. De B1 heeft nog niet zo goed gespeeld. Het was een genot om naar te kij ken, met schitterende goals na prachtige aanvallen, ledereen sprak er na afloop over, dat de B1 zo goed tech nisch voetbalde. En dan te bedenken, dat wij nog niet eens compleet waren. Ajax—Geel-Blauw (Ede) 9 - 1 (vriendschappelijk) Ons elftal speelde ditmaal een vriendschappelijke wedstrijd tegen A1 van Geel-Blauw. Omdat wij in onze afdeling

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 13