ledereen dus in vreugdestemming, niet over het vertoonde spel maar wel over het resultaat. Dat resultaatvoetbal is na tuurlijk voor de neutrale toeschouwer een onding. We zullen dat ook weer zien wanneer de eerste wedstrijden beginnen in Italië en teams zich moeten plaatsen voor de kruisfinales. Ook in Europa Cup-wedstrijden speelt meestal de bezoekende club in de eerste wedstrijd puur op resul taat. Het wordt pas leuk als het er om gaat wie wel of niet doorgaat. Wie verliest valt af. Na de uitspraak in Hoger Beroep waar het voor Ajax dus voorlopig over en uit was, kwam de vaderlandse competitie weer in beeld. Ajax moest richting Sittard om Fortuna aldaar te bestrijden. Lastig natuurlijk maar nooit onoverkoombaar. Het werd weer een gelijkspel (0-0) in een vlakke wedstrijd met veel te weinig hoogtepunten en te weinig agressiviteit in het spel. Daar heeft Ajax toch wel eens meer problemen mee. Veel clubs zien kans Ajax alleen maar te bestrijden met agressie en niet door beter te voetballen. Tegen de gewoonte in was ook Fortuna zo mak als een lammetje en dus is de 0-0 in feite verklaard. Voor Ajax toch weer een verliespunt en een bescheiden plaats op de ranglijst. FC Groningen speelde een heerlijke wedstrijd om naar te kij ken. Tegenstander Partizan Belgrado werkte overigens uit stekend mee. Zeven doelpunten in een Europa Cup wedstrijd mag toch als iets bijzonders worden beschouwd. Vier voor Groningen en drie voor de Joegoslaven. En er wa ren juwelen bij. Heerlijk om naar te kijken. Maar afwachten hoe het over twee weken verloopt. Ook nog even genoten van Marco van Basten bij AC Milan tegen Real Madrid. Zo'n speler durft onze bondscoach op de bank te zetten tegen Wales. Ook Rinus Michels deed dat bij de eerste EK-wedstrijd in Keulen tegen Rusland. Tja... Stephan Pettersson ging medio oktober terug naar Zweden om te laten beoordelen hoe het met z'n blessure gesteld was. Er kwamen gelukkig goede berichten uit het hoge Noorden zodat we mogen verwachten dat hij binnenkort z'n rentree in het eerste elftal kan maken. Op 22 oktober maakten we ons op voor de "topper" Ajax—Feyenoord in De Meer omdat het Olympisch Stadion niet meer kon worden gebruikt voor wedstrijden. Natuurlijk weer veel aandacht voor de veiligheid. Aanzienlijk meer kaarten werden er verkocht zodat het sta dion al snel was uitverkocht. Natuurlijk blijft Ajax—Feyenoord iets aparts. Ook nu de clubs wat laag en heel laag staan behoudt het toch z'n charme, zeker met de wetenschap dat beide clubs heus wel weer boven komen drijven in betere tijden. Iedere club krijgt zo bij tijd en wijle z'n portie ellende over zich heen. Het dal is dan diep maar men komt er altijd wel weer uit en dan meestal sterker dan ooit. Zeker Ajax heeft de kracht om veel te doorstaan dankzij de veelheid aan mensen die dag en nacht voor de club bezig zijn en een bestuur dat precies weet wat het wil en hoopt bij anderen het geduld te vinden en de tijd krijgt het eind doel te realiseren. Dat zal nog even duren maar het gaat gebeuren en de weg er naar toe bevat niet alleen grote pro blemen maar ook leuke momenten. En daar houden we ons maar aan vast. Zo'n leuk moment zou natuurlijk een goede prestatie tegen Feyenoord kunnen zijn. Welnu, leuk werd het allerminst, zowel binnen als buiten het veld. De terreur van een paar vandalen van Feyenoord zorg den door het gooien van een tweetal bommen voor veel el lende en gewonden. Onvoorstelbaar hoe mensen in staat zijn zoveel narigheid aan te richten. Het probleem van de terreur tijdens voetbal wedstrijden lijkt onoplosbaar. Zelfs meer dan 300 politie mensen zijn niet in staat voldoende controle uit te oefenen om narigheden te voorkomen. Wat moet er nu nog gedaan worden? Nog meer politiemensen, nog meer apparatuur, nog meer veiligheidsmaatregelen?? Het is angstaanjagend en mensonterend. Verder kunnen we eindeloos discussiëren over het verschijnsel en wat er mogelijk zou moeten gebeu ren, maar niemand weet het precies en daarom is het zo frustrerend iedere week die ellende te moeten aanschou wen. En dan binnen het veld. Een redelijke eerste helft met Ajax veel sterker, maar toch slechts één goal van Jan Wouters. Een enkele uitval van Feyenoord en prompt de gelijkmaker na eerst nog vele verprutste kansen door Ajax. Dan een tweede helft op een uiterst bedenkelijk niveau. Een spel zonder bezieling, zonder enige agressie, waarbij de Rotterdammers zich beperkten tot verdedigen van de gelijke stand en Ajax zeer ver weg zakte in hun pogingen alsnog de winst te pakken. Alom teleurstelling dus maar blijven ho pen op betere tijden binnen en buiten het veld. De heer S. d'Ancona, al vele jaren donateur bij Ajax, deed ons het verzoek eens te publiceren hoe het nu precies zit met die leeftijden m.b.t. het spelen in bepaalde elftallen. Meneer d'Ancona, het is dus zo: 6-8 jaar F-junioren. Bij Ajax begint het bij de E-jeugd van 8-10 jaar. Vervolgens: D-jeugd 10-12 jaar, C-junioren 12-14 jaar, B-junioren 14-16 jaar, de A-jeugd 16-18 jaar. Boven de 18 jaar wordt iemand senior en bij 35 jaar mag een voetballer z'n carrière afbou wen bij de veteranen. Bekomen van alle narigheid tijdens de thuiswedstrijd tegen Feyenoord en het matige spel van beide kanten, stond ver volgens de uitwedstrijd tegen Haarlem op het programma. De club uit het Spaarne had dit seizoen nog niet zo gek veel laten zien ondanks het 100-jarig bestaan. Maar, zoals meestal, als Ajax komt stijgen dit soort clubs meestal tot ongekend grote hoogte en heeft Ajax het daar om wel eens moeilijk. Dit keer evenwel werd ruimschoots gewonnen door al in de eerste helft met drie goals (Fischer 2x en Willems). Na rust werd daar nog één goal aan toegevoegd door Berg kamp. Derhalve 0-4 en dus weer eens een lekkere overwin ning, twee winstpunten en goed voor een vierde plaats op de ranglijst. Michel Kreek maakte zijn debuut een kwartier voor het ein de op de linksbuitenplaats. Zijn korte optreden zag er goed uit met volop schaarbewegingen en goede akties. De vorige Kroniek sloten we af met de hoop dat wij thans melding konden maken van goede prestaties. Welnu, een vierde plaats op de ranglijst wijst in de goede richting. Maar het kan nog beter Tijn Middendorp Ajax-Feyenoord: Pal Fischer op weg

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 5