8. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1988-1989 9. Rapport van de Financiële Commissie (art. 24, lid 13 van de statuten) 10. Rondvraag 11. Sluiting DANKBETUIGING De heer Pil heeft er geen behoefte aan om te reageren, hetgeen niet wil zeggen dat hij het met de heer Buskermo- len eens is. De heer K. Timman wijst op het feit dat men bezig is de reglementen bij te stellen. De heer Neefjes stelt voor de heer Buskermolen uit te no digen bij de ledenraad. De heer Gianotten vindt dit niet juist want de heer Busker molen heeft het recht dit in de ledenvergadering aan de or de te stellen. Hij stelt dat de ledenraad door de vereniging is ingesteld en niet door de ledenraad zelf. De crisis is be gonnen met het aftreden van het bestuur en het bestuur is ook niet weggestuurd. De opdracht aan de commissie is destijds ruimer opgevat en men heeft verantwoording aan de ledenraad afgelegd. Op zich is het terecht dat de ledenraad mede verantwoor delijk is voor de gemaakte fouten, maar men is wel afhan kelijk van de verkregen informatie. Duidelijk is dat er thans een veel opener bestuurlijk klimaat aanwezig is. De voorzitter zegt dat dit bestuur voorzichtig moet zijn met uitspraken over de voorbije periode. De informatie naar de ledenraad blijkt ontoereikend te zijn geweest, maar toch had er ook meer kritiek kunnen zijn. Over het aantal leden in de ledenraad, en over de vergrijzing onder de leden is door ons gediscussieerd en de 1e aanzet is geweest de in stelling van een commissie om de statuten en het huishou delijke reglement door te nemen. De heer Buskermolen zegt dat de vraag is of de ledenraad wel of niet goed funktioneert. Zijn mening is duidelijk dat deze niet goed funktioneert. De voorzitter stelt voor de ideeën van de heren Buskermo len eerst in het bestuur te bespreken, vervolgens met de ledenraad en dan vervolgens in de ledenraadsvergadering terug te brengen. De vergadering gaat hiermede akkoord. De penningmeester leest het financiële verslag voor, waar na er geen vragen hieromtrent worden gesteld. Namens de Financiële Commissie deelt de heer Lambregts mede diverse gesprekken te hebben gevoerd met het bestuur waarbij de samenwerking zeer goed is te noemen. Hij stelt voor de penningmeester en de overige leden van het bestuur decharge te verlenen zoals verwoord in artikel 24, lid 13 van de statuten. De vergadering gaat hiermede akkoord. Donateur Stam vraagt of er wat gedaan kan worden aan de bouten waarmee de kuipstoeltjes bevestigd zijn. Wordt nagezien. De heer Wassenaar vraagt waarom seizoenkaarthouders toegang hebben bij Europa Cup-wedstrijden. De heer Coro- nel zegt dat dit al jarenlang traditie is en dat dit ook een stimulans is bij de verkoop van seizoenkaarten. Ook heeft de heer Wassenaar veel negatieve reakties ge hoord n.a.v. de reserve-shirts. De heer Coronel antwoordt dat dit shirt bij de jeugd enorm in trek is, in Nederland zelfs is uitverkocht, terwijl ook Ajax hiervan nog zijn revenuen plukt. Tot slot vraagt de heer Volkers het woord. Hij zegt het bestuur hartelijk dank voor de wijze waarop deze vergade ring geleid werd. Tevens bedankt hij de ledenraad alsmede 44 de diverse commissies voor hun vele verrichte werkzaam heden. De voorzitter besluit met de opmerking dat een aantal be langrijke beslissingen voor de deur staan, zoals de statu tenwijzing, eventueel het nieuwe stadion alsmede het 90- jarig bestaan van de vereniging volgend jaar. Hij dankt een ieder voor zijn komst en wenst allen wel thuis. Aldus goedgekeurd en vastgesteld in de vergadering van Amsterdam, 9 oktober 1989 M. van Praag G.M. Holsheimer Voorzitter Administrateur Langs deze weg wil ik iedereen bedanken voor de vele attenties, felicitaties en bloemstukken welke ik heb mogen ontvangen ter ere van mijn 90ste verjaardag op 3 oktober j.l. Het was een ongelooflijke ervaring zoveel reacties te ontvangen. Nogmaals, hartelijk dank...!! Wim Volkers

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 28