Notulen van de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering 15 september 1989 1. Opening 2. Ingekomen stukken 3. Notulen van de vergadering van 15 sept. 1988 4. Verkiezing van 8 leden voor de Ledenraad 5. Verkiezing van drie leden voor de Financiële Commissie 6. Verkiezing van 1 plaatsvervangend lid van de Financiële Commissie De voorzitter heet alle aanwezigen hartelijk welkom. Aanwezig 78 werkende leden waarvan 77 stemgerechtigd en 16 ondersteunende leden. De voorzitter vraagt een ogenblik stilte voor die leden die ons in het afgelopen jaar zijn ontvallen. Het zijn de ere-leden G. de Jongh en M.J.W. Middendorp. Werkenden leden: H. van der Zwaag, J. Schelvis, E.H. van Tuyl, W.J. Ingenbleek, P. Vunderink, G.K. Drager, A. van der Berg en H. Schuuring. De ondersteunende leden: J. van Nimwegen, P.J.A. Bot man, L. Bakker en L. Robert. Verder ontviel ons onze A-selektie keeper L. Doesburg door een tragisch vliegtuigongeluk. De voorzitter zegt vertrouwen te hebben in de huidige A-selektie. Weliswaar is het een zeer jong elftal en er zijn een paar spelers langdurig geblesseerd. Met een aantal zaken is het bestuur in de afgelopen periode druk bezig geweest, zoals de intensivering van de jeugdopleiding, de kontakten met het St Lucas Ziekenhuis alsmede de aan stelling van een nieuwe clubarts en de plannen voor de bouw van een nieuw stadion, met daarbij de eventuele ver huizing van de vereniging. De administrateur geeft allereerst melding van de volgende leden die bericht van verhindering hebben gezonden: Alleman, Ter Beek, Dade, Dermout, J.C. van Dijk, C.A. van Eijden, De Geest, Hildering, C. Kamlag, T. Kamlag, Lauer, Melchers, Spits, De Sterke, Thoolen, Veron, Van Welie en A.L. van Zoest. Voorts is er een brief ontvangen van de heer J.L. Melchers waarin o.a. zijn waardering wordt uitgesproken voor het Jaarverslag van de secretaris en waarbij het betreurd wordt dat de samenvatting van de notulen van de Ledenraadsver gadering pas na het boekjaar wordt verstrekt. Tevens vraagt de heer Melchers zich af of stemgerechtigde leden niet als toehoorders bij de Ledenraadsvergaderingen moe ten worden toegelaten. Aangezien er geen op- of aanmerkingen zijn worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Ingevolge artikel 22, lid 4 van de statuten komt de heer W.F. Schoevaart niet meer in aanmerking voor herverkie zing. De overige 7 leden stellen zich herkiesbaar. Bovendien moet worden voorzien in de vakatures ontstaan door het overlijden van de heer H. van der Zwaag en door de verkiezing tot bestuurslid amateurzaken van de heer H.P.J. Henrichs. De volgende 7 ledenraadsleden zijn derhalve herkiesbaar: A.L. Blekkenhorst, T. Bogaard, H. Bijvank, D. Keyzer, D.C. Karremans, Ir. J. Lambregts en M. Lindeman. Door de leden zijn kandidaat gesteld: Kandidaat gesteld door: A.R. Been: A.L. Blekkenhorst en C.A. v.d. Wal J.C. van Dijk: A. Kraan en C.A. v.d. Wal J. Neefjes: M.U. Coronel en A.L. van Os R.G. Oudendijk: H.P.J. Henrichs en A. Kraan De voorzitter vraagt de heren H.G.A. Timman, H. de Weers en E. Lefeber het stembureau te vormen. Er zijn 11 kandi daten voor 10 plaatsen. De uitslag van de stemming is als volgt: A.R.Been 62 stemmen A.L. Blekkenhorst 71 stemmen T. Bogaard 77 stemmen H. Bijvank 76 stemmen J.C. van Dijk 59 stemmen D.C. Karremans 72 stemmen D. Keyzer 73 stemmen J. Lambregts 76 stemmen M. Lindeman 57 stemmen J. Neefjes 77 stemmen R.G. Oudendijk 70 stemmen Niet gekozen de heer M. Lindeman. De tussentijds vrijgevallen plaatsen van de heren Van der Zwaag en Henrichs worden ingenomen door de heren R.A. Been en J.C. van Dijk, zodat beide heren voor twee jaar gekozen zijn. De voorzitter feliciteert de gekozenen met hun (herbenoe ming - verkiezing en dankt de heer Lindeman voor zijn bij drage aan de werkzaamheden van de Ledenraad in de af gelopen jaren. De heren Ir. J. Lambregts, H.J.W. Pil en J.D. Sebus zijn aan de beurt van aftreden en hebben zich herkiesbaar gesteld. Aangezien er verder geen kandidaten zijn gesteld worden de heren herbenoemd. De aftredende heer Drs. K.G.A. Timman heeft zich herkies baar gesteld. Aangezien zich hier ook geen kandidaten hebben gemeld wordt de heer Timman herkozen. 7. Jaarverslag van de secretaris over het verenigings jaar 1988-1989, waarin opgenomen een verslag over de werkzaamheden van de Ledenraad De heer Buskermolen vraagt het woord. Hij is van mening dat de Algemene Ledenvergadering een toneelstuk in 11 bedrijven en elk jaar hetzelfde is. Ook kandidaatstellingen leveren nooit verrassingen op, maar verbazen hem wel. De commissie die vorig jaar is aangesteld door de leden raad om een nieuw bestuur te vormen hed de leden dienen te informeren omtrent de diagnose en met welke gedach ten het nieuwe bestuur is aangesteld. De ledenraad is net als het bestuur verantwoordelijk voor de vorig jaar ontstane situatie. Statutair klopt het allemaal rond de kandidaatstellingen, stemgerechtigdheid e.d. wel, maar anno 1989 deugt het niet meer. Zijn mening is dat de ledenraad uit 12 specialisten dient te bestaan en men zou niet meer dan 3 opeenvolgende perio den zitting mogen hebben. Gaarne zou hij een standpunt van de ledenraad en overige aanwezigen willen vernemen. De heer Smit had graag vóór de vergadering van zijn grie ven willen vernemen, zodat men zich dan had kunnen voorbereiden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 27