Jong-junioren D 1 AFCD1—AjaxDI 1-7 De Schaduwen van San Sïro Rood Wit A C1—Ajax C2 1-7 De tegenstand was niet al te groot. Desondanks werd het werkelijke krachtsverschil eerst in de slotfase d.m.v. een viertal treffers tot uiting gebracht. Doelpunten van Dennis van de Berg (3x) en Dennis de Haan, Elia Louhenapessy, Casper Overduin en Bobby de Hoogd ieder 1x. Ajax C2—Voorland C1 4-2 Door de fysieke kracht van de opponent, is het een zwaar bevochten overwinning geworden. Als gevolg van persoon lijke fouten in de defensie, werd de eerste helft met een 2-1 achterstand afgesloten. Een sterke periode na rust bracht ons een 4-2 voorsprong, die niet geheel zonder moeite over de eindstreep werd getrokken. De drijvende kracht binnen ons elftal was Menno Willems, die, zoals een goed aanvoerder betaamt, voorop ging in de strijd. Treffers van Dennis van de Berg, Elia Louhenapessy, Erik de Jongh en Dennis de Haan. DWS C1Ajax C2 0-3 In het duel tegen de medekoploper werd in de eerste helft te weinig sportieve agressie getoond, waardoor het een wat vlakke vertoning bleef. Na rust werden de bakens echter verzet, zodat door goals van Menno Willems, Juliën Emanuelson en Elia Louhena pessy een verdiende zege kon worden genoteerd. Na afloop bleek dat Juliën Emanuelson een middenvoets beentje gebroken had, maar gelukkig geneest de blessure voorpoedig. Sterkte Juliën (red.). Almere C1—Ajax C2 2-1 Een zwakke eerste helft van onze kant, waarbij de wil om te winnen leek te ontbreken, werd desondanks afgesloten met een 0-1 voorsprong door Erik de Jongh. In het tweede bedrijf kreeg Ajax wat meer greep op de wedstrijd. Echter nu was het de tegenstander die tweemaal tot scoren wist te komen, waardoor onze eerste nederlaag een feit was. Ron Oudendijk Een wedstrijd waarin Ajax wel het spel dicteert, maar uit eindelijk heel laat tot scoren komt. Het probleem bij deze groep ligt in de speldiscipline en het uitvoeren van de ta ken. Voetballen kunnen ze allemaal. Al met al een verdien de overwinning. AjaxDI—DCGD1 7-1 Ook tegen deze tegenstander werd er wederom niet sterk gevoetbald, ofschoon er heel fraaie aanvallen bij waren. Echter, wanneer een tegenstander zo zwak is, is het de kunst om zelf niet te verslappen. Vandaar onnodig een te gendoelpunt. AS 80 D1— Ajax D1 1-4 Een leuke wedstrijd om naar te kijken, maar voetbaltech- nisch en -tactisch van onze kant niet al te sterk. Hoewel we via een schitterende combinatie over links op 1-0 kwa men, werd deze voorsprong snel verspeeld door een fout in onze achterhoede. Iedere keer weer worden goede spel momenten afgelost door vele foute passes, te lang lopen met de bal en daardoor veel balverlies. Omdat de keeper van AS 80 ons hielp, door over een bal heen te duiken en de scheidsrechter iets te lang liet doorspelen, behaalden 42 we toch een verdiende overwinning. Ajax D1—Zeeburgia D1 9-0 Ondanks de hoge uitslag en het zwakke spel van Zeebur gia, toch weer geen goede wedstrijd, zoals wij dat bij Ajax verlangen. Als dan de ruststand 5-0 is, wat zeker het dub bele had moeten zijn, dan begrijpt u wel dat het tenslotte een hoge uitslag werd, maar dat er niet best werd gevoet bald. JOS D1— Ajax D1 0 - 26!!! Commentaar bij deze bekerwedstrijd is overbodig. Echter een compliment voor de hele ploeg, om toch voor een re cord te willen zorgen en omdat ook bij het laatste doelpunt alle spelers elkaar feliciteerden. Proficiat! Argon D1—Ajax D1 0-3 Wederom geen sterke wedstrijd van onze kant. Teveel bal verlies en te vaak de bal onnodig inleveren bij de tegen stander. Bovendien waren er enkele spelers op eigen suc ces uit, waar wij zeker geen genoegen mee nemen. Gaarne wil ik hier nog het e.e.a. aan toevoegen. We zijn gestart als groep van 16 man, wat met de wisselbeurten problemen geeft. Echter, een ieder komt aan zijn wissel beurt toe, zodat we eisen dat ieder zich in dat opzicht posi tief opstelt en niet, wanneer hij hoort dat het zijn reserve beurt is, met z'n gezicht op onweer gaat lopen. Ook disci pline eisen wij van onze voetballers, wat bij een warming- up of een bespreking in de kleedkamer nog wel eens ont breekt. Het spelen met bekertjes of tijdens een bespreking doorgaan met verkleden is dus van de baan. Verder denken wij dat deze groep het heel ver zal kunnen brengen, maar dat hangt uiteindelijk van jezelf af. We wensen jullie dit jaar dan ook veel succes en een mini mum aan blessures. Herman Wijnands (trainer) Frits Andriese (leider) Deze maand (november) verschijnt in de boek winkel de verhalenbundel "De Schaduwen van San Siro", het eerste werk van Ajax Magazine medewerker en Ajax-perschef Dave Endt. Het boek bevat een tiental met fraaie anekdotes doorspekte vertellingen over de fenomenen in het Italiaanse voetbal vanaf de jaren zestig tot heden. Het met foto's verrijkte boek vertaalt de bijzon dere voetbalsfeer van het land waar het "calcio" bijna een religie is en waar Gullit, Van Basten en Rijkaard momenteel triomfen vieren. De eerste twee exemplaren van "De Schadu wen van San Siro" zijn inmiddels uitgereikt aan Milan-ster en Europees Voetballer van het Jaar Marco van Basten en oud-international en ex- Inter speler Faas Wilkes. "De Schaduwen van San Siro" bevat zo'n twee honderd pagina's Italiaanse voetbalavonturen en is uitgegeven door Thomas Rap BV te Amsterdam. De winkelprijs bedraagt f 25,00.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 26