Junioren A 2 Junioren C 2 digde en op de counter speelde, moesten we nog oppas sen dat er bij ons niet één in vloog. Zeer matig deze keer. Bij EMMEN uit is dan gebeurd wat er al een beetje inzat. Ajax was weer beter, voetbalde op de helft van de tegen stander, maar benutte de kansen niet. Als onze verdedi ging in de tweede helft dan één fout maakt is het meteen raak. Het is om moedeloos van te worden. Tot overmaat van ramp wordt er dan ook nog ten onrechte een speler uitgestuurd. Emmen maakte van die gelegen heid goed gebruik en bouwde de voorsprong op naar 3-0. Vlak voor tijd deed Ajax nog even iets terug, maar het was te laat om een beter resultaat te behalen. (3-1) De wedstrijd tegen HAARLEM uit was naar mijn mening veel te hard. Haarlem kwam heel fel uit de startblokken, waardoor Ajax toch wel wat geïmponeerd werd. Haarlem nam in die periode dan ook een voorsprong. Langzaam herstelde Ajax zich, waardoor het bij rust 1-1 stond. In de tweede helft werd 't echt vechtvoetbal, waarin de in dividuele kwaliteiten van enkele van onze jongens de doorslag gaven. Eindstand 1-3, maar het echte voetbal was niet aanwezig. Tegen FC UTRECHT waren we de eerste twintig minuten goed in de wedstrijd, maakten ook een goede goal, maar daarna zakten we toch ver weg. Utrecht werd beter en RVC A1—Ajax A2 0-0 Een wedstrijd waarover van onze zijde weinig goeds en po sitiefs te zeggen valt. RVC was een te zwakke tegenstan der, die we hadden moeten oprollen, maar door ons zeer matige spel en het niet benutten van kansen bleef de stand dubbelblank. We waren weliswaar zeventig minuten op de helft van onze tegenstander, maar speelden minstens even slecht als RVC. Ajax A2RKAVV A1 5-0 Na een kwartier spelen, waarin we de nodige scoringskan sen om zeep hielpen, nam Dennis Bogaard een prima cor ner, welke goed werd ingekopt door Harvey Esajes (1-0). Na veertig minuten was het opnieuw Harvey Esajes die een afstandschot, van richting veranderd, in het vijandelijke doel zag vliegen. Op slag van rust had Dennis Marcus met een direkte vrije schop opnieuw succes (3-0). Na de hervatting kregen we wederom enige opgelegde kansen, maar we wilden kennelijk niet scoren. Na een half uur was het uiteindelijk Ricardo Brokx die voor 4-0 zorgde en vlak voor tijd benutte Dennis Marcus nog een straf schop. Zo op het oog een goede overwinning, maar we moeten ons wel realiseren dat RKAVV voetbaltechnisch niet zoveel voorstelde. maakte nog voor de rust 1-1. Ook in de tweede helft bleef Utrecht de betere ploeg, maar Ajax maakte, na weer een individuele aktie 2-1wat ook de eindstand werd. Een ge lijkspel was hier zeker de verhouding geweest. Cas Harms Hollandia A1Ajax A2 3-2 Aangezien dit elftal uit zeer jeugdige spelers bestaat, waaronder nog diverse B-junioren, zullen we deze competi tie tegen veel fysieke kracht op moeten boksen. Dit was te gen Hollandia ook het geval. De eerste 45 minuten hebben we ons, op een uitzondering na, geen uitgespeelde kansen weten te creëren. De tegenpartij had, indien ze wat atten ter geweest was, met twee goals voor kunnen staan. Gelukkig voor ons werden de kansen niet benut, zodat we met een brilstand gingen rusten. Vijf minuten na de thee volgde een goede dieptepass van Dennis Marcus naar Ricardo Brokx en dat betekende 0-1. We kregen nu ook wat meer vat op het spel van onze te genstander, maar na een kwartier spelen was het toch weer gelijk. Kort daarna werd het uit een corner zelfs 2-1 voor Hollandia. Een goede pass van Dennis Bogaard op Juan Sabri betekende de gelijkmaker, maar tien minuten voor tijd werd het toch weer 3-2 voor de gastheren. Helaas dient vermeld, dat onze doelman bij twee treffers niet ge heel vrijuit ging. Jammer. Ajax A2—Noordwijk A1 1-4 Na een zwak begin kwamen wij pas na een minuut of twin tig tot de eerste behoorlijke aanval. Het betekende echter wel direkt een goal door Ricardo Brokx (1-0). Uit een cor nerbal over links van Noordwijk viel de gelijkmaker. Na de thee zorgde één der gasten middels een solo voor 1-2. We wonnen nu echter geen duel meer en hadden teveel onnodig balverlies. Na twintig minuten leidde een goede Noordwijkse aanval tot 1-3 en omdat wij een te laag tempo speelden en onze achterhoede niet best was, werd het tenslotte zelfs nog 1-4. Een verdiende nederlaag, waarvan we de schuld slechts bij onszelf moeten zoeken. Quick Boys A1—Ajax A2 2-3 Na een kwartier kwamen we op voorsprong door Iwan Lont 0-1kort daarna gevolgd door een schot van Kasper Soe- derhuizen op de lat. Door een onnodige fout in onze verde diging werd het daarna 1-1. Kort na de rust zagen we ook aan onze kant een bal op de lat belanden, maar omdat on ze defensie rustig stond toe te kijken, kon Quick Boys uit de rebound scoren (2-1). Ook in deze wedstrijd was het Ajax-spel zeer matig en er ontbrak vooral een gezonde agressiviteit. Gelukkig maakte Omar Tahya gelijk en we grepen tenslotte de toch wel verdiende winst, want Ajax was de minst slechte ploeg, toen Dick van Burik mee naar voren kwam en koppend succes had. Ajax A2—AFC A1 3-1 Na ruim een half uur spelen, waarin Ajax het beste van het spel had en een behoorlijk veldoverwicht creëerde, scoorde Ricardo Brokx. Daarvoor hadden we weer diverse goede kansen laten liggen. Enkele minuten later mocht dezelfde speler een vrije schop nemen en geholpen door de doel man van AFC betekende dat een 2-0 ruststand. Vlak na de thee maakte AFC een fraaie tegentreffer en we kwamen daarna wel twintig minuten geweldig onder druk te staan, maar echte scoringskansen kwamen er niet voor de gasten. Kort voor het eindsignaal tenslotte brak Ajax over rechts uit, en de trekbal van Omar Tahya werd door Dennis Bogaard binnengetikt (3-1). Alles bijeen een leuke wedstrijd en de beste tot nu toe in de competitie. Cor van der Wal Bij de aanvang van de competitie moesten we het helaas zonder Alain Benghahn stellen. Tijdens de seizoensvoorbe reiding brak hij, net als vorig jaar zijn scheenbeen. Alain, namens alle betrokkenen een heel spoedig herstel toegewenst. Uitslagen voorbereiding competitie: DWV C1Ajax C2 1-4 Ajax C2DCG C1 5-0

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 24