Ajax zaterdag 3 Juniorenoverzicht Junioren A 1 Huizen 3—Ajax 2 0-2 Wilden wij in de top mee gaan draaien, dan moest er van Huizen gewonnen worden aangezien zij één punt meer hadden dan wij. Op een uitstekend veld bij prachtig weer behaalden de onzen uiteindelijk een verdiende 0-2 overwin ning. Met nog een kwartier te gaan, verslapte de boel we liswaar en kreeg onze tegenstander nog een vijftal kansen op rij om te scoren, maar onze doelman wist van geen wij ken. Ajax 2—Altius 2 5-1 De eerste helft was duidelijk voor Ajax. Echter door pech en door te gehaast te werk te willen gaan, konden wij het vijandelijke net nog niet vinden en kwamen we zelfs door een slordigheidsfoutje in onze verdediging met 0-1 achter. In en na de rust werd er orde op zaken gesteld en wisten we met vaak voortreffelijk spel vijf uitstekende doelpunten te scoren. Wederom twee punten op zak. Ajax 2—SCZ'58 2 2 -0 Door blessures bij onze doelverdedigers stond op het laatste moment een A-junior Steven Teeken in de goal (Dirk de Groot, bedankt voor de medewerking). Hij deed het erg goed, ondanks dat hij al een zware pot met de A-junioren achter de rug had. Overigens was het niet één van onze beste wedstrijden. Waar we de strijd al voor de rust hadden moeten beslissen, was het nu nog steeds 0-0. Uiteindelijk wisten we na de hervatting door een eigen in zet en een fraaie goal de pot toch nog in ons voordeel te beslissen. Desto 3—Ajax 2 1-6 Ook deze wedstrijd blonk van onze kant niet uit in schoon heid. Op een paar uitzonderingen na werden de taken niet goed uitgevoerd, waardoor het een onsamenhangend rom meltje werd. Dat het dan evengoed 1-6 wordt is dan* mee genomen, maar geeft geen voldoening. We gaan nu beginnen aan het zwaardere werk en er zal uit een ander vaatje getapt moeten worden, willen wij onze toppositie behouden. Ook in deze wedstrijd stond Steven Teeken weer bij ons onder de lat en hij deed dat meer dan voortreffelijk. Dolf van Zoest Het derde elftal bestaat dit jaar uit spelers die het afgelo pen seizoen ons tweede team hebben helpen promoveren naar de Reserve 3e klas KNVB. Een stapje terug naar de Reserve 2e klas AVB mag dus zeker geen problemen opleveren. Dit blijkt dan ook wel uit de resultaten. Na diverse oefenpartijen bleek al gauw dat we het seizoen met optimisme tegemoet kunnen zien. Op zaterdag 2 september begon de competitie met een overwinning op PANCRATIUS. In een wedstrijd met vele onbenutte kansen werd het toch nog een kleine overwin ning 1-3. De volgende tegenstander was NEERLANDIA. We hebben goed gespeeld, maar de kansen die gemist werden waren weer legio. Uiteindelijk wonnen we wel met 4-2. ZSGO uit werd met 0-8 opgerold. We waren echter nog veel te lief. We kregen nog een serie uitgespeelde kansen, die helaas werden gemist. Het hadden de dubbele cijfers moeten zijn. Dit bleek ons in de volgende wedstrijd toch op te breken. SCHOLLEVERS had evenveel punten als wij en was een sterke ploeg. Wij hadden het toch af moeten maken, maar het was meer een Praatje Pot. Irritaties en veel gepraat deed ons spel geen goed. We waren dan ook blij met de uiteindelijke 0-0. Bepaalde spelers praten meer dan dat zij voetballen. De volgende tegenstander was AFC, ook een ploeg met een gelijk aantal punten. Na op de training even met elkaar gepraat te hebben over hoe het niet moest, werd het een leuke wedstrijd. Met een 1-2 overwinning kwamen we naar huis. Dan kwam DE SLOTERPLAS naar Voorland. Dit werd een walk-over, een 11-0 overwinning voor Ajax. Verder com mentaar overbodig. De laatste tegenstander in dit overzicht was AMSTEL VEEN. Met een vertraging van een half uur kon de wedstrijd beginnen. Na een moeilijke start kwamen we met 0-1 achter. Toen pas werden de mouwen opgestroopt en liepen we uiteindelijk naar een 7-1 overwinning. Helaas moest de wedstrijd ook nog worden onderbroken door onweer, maar gelukkig kon de ontmoeting toch nog worden uitgespeeld. Het totaal is natuurlijk een prima resultaat. 7 gespeeld - 13 punten en een doelsaldo van 35 voor en 5 tegen. En toch ondanks al die goals, gaat het scoren toch te moeilijk. Dat houdt natuurlijk ook verband met het feit dat er voldoende spelers zijn, waardoor er dus veel gewis seld moet worden. Voor de spelers niet leuk, maar het kan niet anders. De treffers kwamen tot op heden op naam van Langen- donk (9x), Ombre (6x), Koggink (4x), Lefeber en Pinkster (3x), Stuut, Oudendijk en Tunk (2x) en De Vries, Leeuwen- daal, Van Diepen en Schlette ieder 1x. We zien het verdere verloop van de competitie dan ook met optimisme tegemoet. Rest ons nog Hennie Henrichs te bedanken voor het vervangen van Van der Lugt als keeper. We hopen dat de blessure van Edwin spoedig voorbij is, vooral door de behandelingen van onze nieuwe therapeute Karin, die ons is komen helpen. (Ze trok reeds erg veel belangstelling in de club.) Frans Grootenboer door W.W. Heisterkamp Na een goede oefenperiode met o.a. een tournooi- overwinning in Goes, is de A1 de competitie matig begon nen. Tegen TELSTAR uit werd het 2-2. Een week later kwam FC DEN HAAG naar De Meer. Dit werd wel een leuke wedstrijd. Na een ruststand van 2-2, trok Ajax in de tweede helft de winst naar zich toe. (6-2) Misschien een ietwat te hoge uitslag, omdat FC Den Haag ook goed voetbalde, maar wij benutten ditmaal de kansen beter. AZ in Alkmaar was de volgende tegenstander. Dit is een gekke wedstrijd geworden. Na een achterstand bij rust van 2-0, werd het in de tweede helft met 10 man 2-3. Een com pliment voor de inzet van de gehele ploeg. De wedstrijd thuis tegen VOLENDAM is een teleurstelling geworden. Wij creëerden wel erg veel kansen, maar niet één daarvan werd benut. Doordat Volendam zwaar verde- 39

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 23