Ajax zaterdag 1 Ajax zaterdag 2 Ajax—Watergraafsmeer 3 - O Ajax zette zijn tegenstander vanaf het begin goed onder druk, had een flink veidoverwicht, maar faalde in de afwer king. Zodoende bleef het heel lang 0-0 en moesten we zelfs oppassen voor een eventuele counter. Doelman Frank van der Vegte was echter goed bij de les. Kort voor rust trof Edwin Kortlevers, met een droge knal op kniehoogte, de roos. Na de thee herkenden we hetzelfde beeld: een goed spelend Ajax, dat echter teveel kansen miste. Ger Boeske scoorde tenslotte uit een fraaie aanval over links 2-0 en Sjaak Swart bepaalde kort voor tijd de eindstand op 3-0 uit een vrije trap. SDZ—Ajax 0 - 0 Ook in dit duel lieten we veel te veel kansen liggen. Er werd zonder overleg gespeeld en men liet zich te makkelijk van de bal afzetten. De gastheren waren ondertussen ook niet ongevaarlijk, maar gelukkig mankeerde het ook bij hen aan doeltreffendheid. Wat dat betreft zal dit team dit jaar nog wel eens tegen een nederlaag op lopen, want het is ongelooflijk hoe weinig er wordt geschoten. Het is steeds maar weer in de breedte of terug. Deze wedstrijd eindigde dan ook zoals hij was begonnen. St Martinus—Ajax 0 - 5 (jubileumwedstrijd) Deze wedstrijd vormde een goede gelegenheid om eens iets uit te proberen. En dat pakte goed uit. Met goed ver zorgd veldspel werden de aanvallen van achteruit opge bouwd. Toch ontstonden de problemen weer bij de 16-meterlijn. Halverwege de eerste helft scoorde Tico Sa- mardzic een fraaie goal, na een aanval waarbij hij zelf aan de basis had gestaan. Na de thee wisten we wel te scoren en in zeer korte tijd liepen we uit naar 0-5. Toen moest de wedstrijd helaas vanwege de regen worden gestaakt. Rest ons de Amstelveners nogmaals te feliciteren met hun 60-jarig jubileum en hen te bedanken voor de goede orga nisatie en ontvangst. Het Ajax-cadeau (beeldje) werd door St Martinus bijzonder op prijs gesteld. Ajax—Wilskracht/SNL 5 - 2 Ajax begon bijzonder nerveus en vooral de achterste linie stapelde fout op fout. De gasten kwamen regelmatig ge vaarlijk voor ons doel en Dennis Heyt moest zijn doelman zelfs één maal op de lijn assisteren. Na een twintigtal mi nuten werd het 1-0. Sjaak Swart nam een vrije trap, Henk de Gier liet zich terugvallen, waarbij hij twee verdedigers meetrok, en bood zo Martin van Leuven de gelegenheid vrij voor doel te verschijnen en beheerst te scoren. Wilskracht gaf echter niet toe en creëerde diverse hachelij ke momenten voor ons doel en toen de buitenspelval een keer totaal niet klopte was het 1-1. Kort voor rust kwam Ajax opnieuw op voorsprong toen een voorzet van Martin van Leuven door Bob Groenteman werd afgerond. In de tweede helft speelde Ajax veel rustiger, hetgeen de opbouw ten goede kwam. Een meesterlijke pass van Sjaak Swart werd door Henk de Gier met een lob afgerond (3-1) en even later was het opnieuw Henk de Gier die een fraaie combinatie Ger Boeske - Dick Schoenaker verzilverde (4-1). Een fout in onze defensie werd genade loos afgestraft, maar Ruud Vahrmeijer stelde direkt daarna Martin van Leuven in de gelegenheid de eindstand op 5-2 te bepalen. Eindelijk werd er eens wat beter met de kan sen omgegaan. DWV—Ajax 0 - 0 Vanaf het begin werden de Noordamsterdammers onder druk gezet, maar bij Ajax ontbrak het overzicht en de rust. Daarbij had DWV slechts één doel: een puntje veroveren. Men vocht met alle toegestane middelen. Bij Ajax werd het goede en herhaaldelijk opkomen van Dennis Heyt niet op waarde geschat. Eenmaal hielden Edwin Kortlevers en Martin van Leuven zelfs elkaar van scoren af. Het was de ideale mogelijkheid voor een over winning. Nu bleef het voor de tweede maal dit seizoen 0-0. Ajax—Rood Wit 2 - 2 Een wedstrijd die wel heel ongelukkig begon. Reeds in de tweede minuut gleed Marco van Zoest onderuit, waardoor de Rood Wit-spits eenvoudig kon scoren. Korte tijd later klopte de buitenspelval niet en konden de roodwitten op nieuw juichend naar hun eigen helft. Pas vanaf dat mo ment was ieder wakker en speelde Ajax bijna constant op de helft van de tegenstander, maar het was allemaal erg mager. Het werd uiteindelijk nog een gelijkspel, maar dat betekende tegen de hekkesluiter een volkomen onnodig puntverlies. Henk de Gier en Martin van Leuven waren de schutters. De Meer—Ajax 2 - 1 Ajax had in de eerste helft een overwicht, hetgeen resul teerde in enkele goede kansen. Uiteindelijk werd daar slechts één van benut door Ronald de Vries, die een af geslagen corner van Martin van Leuven verzilverde (0-1). Dit was tevens de ruststand. Na de thee drong De Meer goed aan en dat resulteerde in de gelijkmaker. Kort daarna werd het zelfs 2-1maar op advies van grensrechter Jan van Oevelen werd deze goal geannuleerd wegens bui tenspel. Kort voor tijd kregen de gastheren echter toch hun tweede doelpunt. Een goede break-out van De Meer en de rechterspits schoot raak via het been van Dennis Heyt. Gezien de zeer goede instelling en de grote werkijver van onze tegenstander, een verdiende overwinning. Adri Blekkenhorst Ajax 2—VVJ 2 2-0 De eerste wedstrijd tegen het Utrechtse VVJ eindigde in een regelmatige overwinning. VVJ was te weinig gevaarlijk en Ajax was nog niet scherp genoeg, om alle kansen te benutten. SVVU 2—Ajax 2 4-0 In de uitwedstrijd tegen SVVU begonnen we zeer zwak. Binnen een kwartier keken we tegen een 2-0 achterstand aan en bleven de hele wedstrijd achter de feiten aanlopen. Er moesten risico's genomen worden. Maar toen enkele goede kansen ook nog eens niet benut werden, namen de Utrechtenaren weer het initiatief. Ze profiteerden van enke le missers in onze defensie en liepen vlot naar een 4-0 overwinning. Ajax 2—Wilskracht/SNL 2 2-1 Thuis tegen Wilskracht/SNL zagen we twee gelijkwaardige ploegen, die beide op de aanval speelden. Omdat Ajax dit keer secuurder met de kansen omging dan de gasten, werd het uiteindelijk een verdiende 2-1 zege.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 21