Ajax AZ—Ajax 2 1-3 Ajax 2—FC Twente 2 0-2 (beloftencompetitie) Ajax 2—Telstar 2 2-1 Volendam 2—Ajax 2 1-1 FC Den Haag 2—Ajax 2 1-2 Anderlecht 2—Ajax 2 5-0 (beloftencompetitie) Feyenoord 2—Ajax 2 1-2 Ajax 2—Feyenoord 2 5-0 (beloftencompetitie) Ajax 2—Sparta 2 2-0 Na een matige eerste helft, waarin van beide kanten veel te wild werd gevoetbald en AZ de leiding nam na een verre uittrap van hun doelman, welke door de vijandelijke spits prima werd afgerond, stelde Ajax na de thee orde op za ken. Het veldspel was veel beter verzorgd en via drie doel punten van Eric Tammer trokken we de wedstrijd alsnog naar ons toe. Een zeer goede wedstrijd van de oosterlingen, die, het moet gezegd, ons team, gehavend door blessures, het spel konden opleggen en met een verdiende overwinning huis waarts keerden. Toen Danny Muller via een penalty, de verdiende zege vei lig stelde, konden we helaas niet zeggen dat dit gebeurde na een mooie wedstrijd. Er werd te slordig geplaatst en slecht vrijgelopen. Echter door hard werken bleven de twee punten in Amsterdam, waarbij dient aangetekend dat Dan ny Muller ook de eerste goal scoorde met een harde knal na een prima solo. Een prima wedstrijd in hoog tempo bracht ons niet de ver diende winst. De Volendammers lieten zich door ons in de verdediging drukken, waren zeer fel, maar gezien de kan sen die wij kregen was het toch heel normaal dat Dennis Bergkamp ons aan de gelijkmaker hielp, nadat de Oranje hemden in het begin de leiding hadden genomen. Meer doelpunten kwamen er helaas niet. Toen Danny Muller drie minuten voor afloop, uit een vrijè trap vanaf 25 meter, de bal kiezelhard achter de Haagse keeper joeg, kreeg ons elftal wat het toekwam d.w.z. een verdiende overwinning met goed en agressief spel. Maar ook FC Den Haag speelde verdienstelijk en wist er zo voor het publiek een aantrekkelijke wedstrijd van te maken. Zij namen de leiding, maar pal voor de pauze wist Michael Mols, na een prachtige solo, de zaken recht te trekken. De tweede helft was erg spannend en na bovengemelde explosie gingen de twee punten mee naar Amsterdam. Zes A-selektie spelers van de Brusselaren deden onze jon ge ploeg de das om, die niet opgewassen bleek tegen het lichamelijk en conditioneel sterke spel van onze zuiderbu ren. Geen best voetbal, maar hard werken kan veel vergoeden. De zege was voor ons dan ook geheel verdiend met goals van Danny Muller (vrije trap) en Ron Willems (kopbal). Na een matige eerste helft, die dubbelblank werd afgeslo ten, werden de Rotterdammers na de pauze door een ont ketend Ajax, via prachtige goals van Stanley de Haas, Danny den Ouden (penalty), Guido Smits, Michael Mols en Jan Gerver, afgedroogd. Een hoofdrol was weggelegd voor Michel Kreek, die op een prima wedstrijd terug kan zien. Mede door de sterke impulsen van Arnold Scholten wisten onze jongens een verdiende overwinning in de wacht te slepen. Na een dubbelblanke ruststand scoorden Stanley de Haas en Anton de Vries de beslissende treffers. De Rot terdammers die veel fysieke kracht in de strijd gooiden, konden ons hoge tempo in de tweede helft niet meer bijbe nen, waarbij dient te worden aangetekend, dat wij een hele sterke periode hadden. Proficiat heren! Nol Boerkoel Ajax 2 - Feyenoord 2: strijd om de bal...

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 19