Dat het pasjesexperiment een mislukking zou worden stond bij voorbaat eigenlijk al vast. Het is jammer dat men bij de KNVB niet naar de voetbalclubs heeft willen luisteren, of ten minste de aanbevelingen van die zijde serieus heeft willen onderzoeken. Ware dat wel het geval geweest, dan was hen veel geld en gezichtsverlies bespaard gebleven. Thans is iedereen weer terug naar "AF". Het bestuur maakt zich ernstige zorgen over de ongeregeld heden rondom vele voetbalwedstrijden in onze vaderlandse competitie. Ik zeg rondom want op de tribunes zelf is het toch vrij rustig. Uit het feit dat de ongeregeldheden vaak al de avond voor de wedstrijd uitbreken mag blijken dat men de schuld toch niet alleen bij het voetbal zelf moet zoeken. In dat kader blijf ik mij afvragen of een passensysteem, waarbij de club voor grote financiële en organisatorische problemen wordt gesteld, wel de juiste oplossing is. Graag wil ik de betrokkenen bij de KNVB dank zeggen voor het feit dat men onze suggestie heeft overgenomen en men de arbiters nu inderdaad per week aanstelt. Moge dat zo blijven...! Elders in ons clubblad wordt u altijd op prima wijze op de hoogte gehouden omtrent de prestaties van onze verschil lende elftallen. Ons eerste team heeft helaas een paar steek jes laten vallen maar een ieder kan met eigen ogen aan schouwen dat dit elftal iedere week groeit en dat het veel goeds voor de toekomst inhoudt. Ik zie het als een sluime rende vulkaan die ieder moment tot uitbarsting kan komen. Nu ook Marciano Vink een langdurig contract met ons heeft afgesloten is de basis tot verdere stabiele groei definitief ge legd. Binnen 3 jaar moet er dan een practisch onverslaan baar elftal op het veld staan en met dit spelerspotentieel kan dat. En u weet het toch nog wel? Rome werd ook niet in één dag gebouwd. Langs deze weg wil ik graag ons erelid Wim Volkers felicite ren met het bereiken van z'n 90ste verjaardag. Tijdens de af gelopen Algemene Ledenvergadering, waarin hij zelf op hu moristische wijze memoreerde dat hij iets ouder dan Ajax was, bleek weer eens dat Wim ondanks zijn hoge leeftijd nog altijd scherp kan analyseren en met zijn woorden meestal de spijker op de kop slaat. Fantastisch Wim...!! De vernieuwing in de Studiebegeleiding voor onze jeugd draait volop en ik wil graag allen die daar de laatste maan den zo hard aan gewerkt hebben daarvoor hartelijk dank zeggen. Er is intussen ook weer een nieuw sectiebestuur aangesteld. Gelukkig, zou ik zeggen. Louter goede mensen waarvan veel verwacht mag worden. Veel succes, Heren...! En verder, kent u de eerste regels van ons clublied (nog)?: "Een juichtoon dav're langs de velden, Voor ons dierbaar Rood en Wit" Moedigt onze mannen daarom eens wat meer aan als u op de tribune zit. Dat zetje in de rug kan wonderen verrichten!!! Michael van Praag, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 9