Een traditioneel verzoek zo bij de aanvang van een nieuw seizoen is ook altijd gericht aan de leiders van de jeugdelf- tallen om toch vooral zo veel mogelijk van zich te laten ho ren omtrent de prestaties van hun elftal. Onderschat de belangstelling voor dit soort informatie zeker niet omdat een ieder toch graag in het clubblad iets leest over de verrichtingen van het elftal waarin men speelt. Graag dus, en dat geldt voor iedereen, op tijd de kopij inge leverd voor het volgende clubblad. Ook van Ajax 2 is na tuurlijk alle informatie van harte welkom. Ajax ging zich opmaken voor een aantal zware en belangrij ke wedstrijden aan het begin van september. Eerst naar FC Twente, een week later naar Eindhoven en dan op weg het Europa Cup avontuur in, te beginnen in Wenen waar Austria Wien Ajax opwachtte. Zo waar een reeks van wedstrijden met nogal grote belangen en een goede gelegenheid om te zien hoe sterk en krachtig het elftal nu werkelijk is. Helaas nog steeds zonder de broodnodige routine van Pet- tersson, Silooy en Verkuyl. Zo langzamerhand kon na het weekeinde van 2/3 septem ber gesproken worden van een enigszins krankzinnige com petitie waar Ajax z'n tweede nederlaag opliep bij FC Twen te, PSV in eigen huis grote moeite ondervond tegen FC Den Bosch en Feyenoord de problemen alleen maar zag groeien door verlies bij Vitesse. Waardoor Roda JC, RKC en FC Utrecht de te kloppen ploegen bleven. Leuk voor het publiek, dergelijke ontwikkelingen maar, zoals meestal, is de competitie een lange weg en mag men voor alsnog niet verwachten dat de "top"ploegen het 34 wedstrijden volhouden. Zelfs de echte top heeft daar moeite mee. Het verlies van onze ploeg was in ieder geval te leurstellend omdat de krachtsverhoudingen in het veld geen aanleiding gaven voor verlies van Ajax. Kansen waren er voldoende om de 0-2 achterstand weg te werken. Fischer maakte keurig 1-2 maar verzuimde ook 2-2 te ma ken uit een zeer kansrijke positie. Nu speelt Ajax bij een wedstrijd tegen PSV nooit z'n beste wedstrijden. Dat heeft de historie ons de laatste jaren wel geleerd. Met deze wat troostende gedachte werd uitgeke ken naar PSV—Ajax op 10 september. Midweeks werd er eerst een vriendschappelijke interland afgewerkt tegen Denemarken in het Olympisch Stadion. Door allerlei blessures en veel afzeggingen draafde er een soort B-elftal de grasmat op. Voor Libregts nuttig om ook eens anderen aan het werk te zien, maar van een wedstrijd als voorbereiding voor de strijd tegen Wales kon geen spra ke zijn. Desondanks werd het een aardige ontmoeting met een 2-2 uitslag en een goal van Jan Wouters met een stift- balletje. Tussen alle bedrijven door had het Ajax Bestuur besloten de volgende heren van de kontrole-commissie te benoemen tot werkend lid: G.H. van Cooten, A. Holleboom, J.G. Nieberg, W.H.J. Schil- peroort en H.J. Teunissen. Verder de heren Hak, lid van de ontspanningscommissie, de heer P.J. Mendes, lid van de clubavondcommissie en de heer K. Hirschveld, 51 jaar on dersteunend lid van Ajax. Alles ingaande het seizoen 1989/1990. Dan de ontmoeting in Eindhoven tegen PSV op 10 septem ber j.l. Een topper natuurlijk, alhoewel in deze fase van de- competitie eventueel puntenverlies geen catastrofale gevol gen kan hebben. Daarvoor is het seizoen nog erg lang en kan er nog erg veel gebeuren. De aanloop naar PSV—Ajax zat al vol verrassingen en wie weet wat ons allemaal nog te wachten staat. PSV—Ajax gaat natuurlijk om de punten maar ook de prestige. De laatste wedstrijden tegen PSV werden door Ajax ruimschoots gewonnen na slechte wedstrijden een week eerder. Wat dat betreft kan de historie zich herhalen, want het verlies bij FC Twente moet Ajax scherp hebben gemaakt. Maar ook PSV had veel goed te maken na het gelijke spel tegen BW Den Bosch, in eigen huis nog wel. De wedstrijd kon dus alle kanten uit, geen uit gesproken favoriet. Het werd voor Ajax de tweede nederlaag op rij. Een jam merlijke zaak om te zien hoe de club op de ranglijst afzakte naar de 9e plaats, een plek waar Ajax natuurlijk niet thuis hoort. Romario voor PSV benutte uitstekend een tweetal mogelijkheden. Ajax zag kans de eerste helft PSV goed in toom te houden, maar de talenten van Romario waren te veel. Leo Beenhakker was na afloop toch niet ontevreden over het vertoonde spel. Het is allemaal niet zo matig als de stand doet geloven. Natuurlijk, er komen nog genoeg gele genheden om de punten wel te pakken, maar zes punten uit zes wedstrijden is toch een oogst welke nog niet helemaal strookt met de verwachtingen van het elftal. Het kan even wel nog allemaal goed komen en een bewijs daarvoor zou kunnen worden geleverd in de eerste ontmoeting in de Eu ropa Cup 3 tegen Austria Wien op donderdag 14 septem ber. Daarna kwam koploper RKC op bezoek, een geschikte gele genheid op de puntenachterstand wat in te lopen. Het werd qua resultaat een wat teleurstellende ontmoeting met een onnodige 1 -O nederlaag. Uiteraard was deze stand niet onoverbrugbaar om in de tweede wedstrijd alles recht te zetten maar er moest dan toch gescoord worden hetgeen Ajax de laatste tijd minder goed afgaat. Toch moesten we rekenen op een goed resultaat in de tweede ronde. Daarvoor waren de Oostenrijkers te matig in hun spel om echt kans van slagen te hebben. Ajax wist precies waar het aan toe was. Voor de competitie kwam koploper RKC naar Amsterdam om, zoals vooraf al was aangekondigd, 1 punt te halen tegen Ajax. Jammer voor ons slaagden de mensen uit Waal wijk daarin via een 0-0 eindstand. Een lekker bezet Ajax Sta dion zag voortdurend minimaal 10 mensen van RKC voor eigen doel opereren terwijl Ajax maar geen kans zag een bres in die verdediging te slaan. Derhalve een eenzijdige vertoning in een teleurstellend duel met veel te weinig hoog tepunten. Natuurlijk is het moeilijk scoren tegen een ploeg die alleen maar komt om te verdedigen en geen enkele am bitie heeft de aanval te kiezen. Het was uiteraard niet de eer ste keer dat Ajax dit soort tegenstanders aantreft en het zal nog meedere keren voorkomen. Alle aandacht ging dus eerst naar de ontmoeting tegen de mensen uit Oostenrijk. Van groot belang was natuurlijk dat Ajax een goed resultaat bereikte voor de return om zodoen de de volgende ronde te behalen. Zo langzamerhand moest het iedereen wel duidelijk zijn hoe belangrijk het voor de club is, zowel financieel als sportief, dat de eerste rondes worden overleefd. Een uitschakeling zou rampzalige gevol gen hebben. Derhalve sluiten we deze Kroniek af met Ajax op de 9e plaats in deze competitie na 7 gespeelde wedstrijden en evenzoveel punten. Dat kan natuurlijk beter en daar hopen wij u in ons volgend clubblad melding van te doen...! Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 7