Pal Fischer hier in duel met Sparta keeper Ed de Goeij en verdediger Mike val. En Ajax dat waarschijnlijk dacht de punten al in de knip te hebben. En als het dan "per ongeluk" 1-1 wordt is er eigenlijk nog niet voldoende paniek bij Ajax om de zaken te. doen keren. Toen het ook nog 1-2 werd kon Ajax de zaak helemaal niet meer redden. i. Michel Valke is op de achtergrond nog net zichtbaar. Het komt het voetbal alleen maar ten goede. Zeker nu Feye- noord het helaas laat afweten alhoewel toch niet verwacht mag worden dat de Rotterdammers niet beter kunnen dan na vier wedstrijden op de laatste plaats staan met 1 winst punt. Het maakt de competitie wel interessant zoals Ajax het vorig seizoen een inhaalrace moest verrichten na een slecht begin. Het veranderen van de instelling van een elftal tijdens de wedstrijd is vreselijk moeilijk en ziet men ook weinig gebeu ren. De eerste nederlaag, thuis nog wel, maar misschien nog wel erger, 16.000 mensen die zeer teleurgesteld naar huis gingen en zich nog wel eens zouden bedenken om een volgende thuiswedstrijd te bezoeken. Zo zit het publiek in Amsterdam nu eenmaal in elkaar. Maar goed, een week later liet PSV het in eigen huis tegen Roda JC ook afweten; dus viel de schade in punten achter af nog wel mee. Maar het had zo anders kunnen zijn. Tussendoor had Ajax een tournooi af te werken in Valencia met sterke deelname van o.a. Nacional Montevideo en Va lencia. Het zijn altijd goede wedstrijden om te kunnen constateren waar Ajax ongeveer staat op het internationale niveau. Qua resultaat leverde Ajax geen opzienbarende prestaties. Beide wedstrijden werden met 3-1 verloren. Inmiddels ging de competitie gewoon door met altijd aan het begin van het seizoen een outsider als koploper. In andere jaren waren het altijd clubs met een sterke start die dan enige weken de luxe hebben om zich koploper van de eredivisie te noemen. Na drie wedstrijden was dat RKC en na vijf competitieron des stond Roda JC fier aan de kop. Natuurlijk wat geflat teerd omdat enige clubs waaronder PSV en Ajax één of meerdere wedstrijden achter liepen. Als u dit clubblad onder ogen krijgt zal de stand van de ere divisie wel enigszins zijn gecorrigeerd, al moeten we van ganser harte hopen dat de eerder genoemde clubs en ande ren kans zien zich zo lang mogelijk in de top te handhaven. De burgemeester van Enschede zag de ontmoeting tegen FC Twente op woensdagavond niet zitten, zodat deze wedstrijd werd verschoven naar zondag 3 september. Daar ging nog aan vooraf de thuisontmoeting tegen MW in De Meer. Een wedstrijd zonder enige vorm van tegenstand, waarbij Ajax tegen een slechte tegenstander ook slecht speelde ondanks de vijf goals van Ronald de Boer (3x), Winter en Fischer. Verder een ontmoeting om snel te verge ten. Het is overigens altijd opvallend hoe andere clubs als MW thuis en uit spelen. Ajax ervoer dat het vorig seizoen, waar het vrijwel het kampioenschap verspeelde terwijl MW bui ten haar vertrouwde omgeving nauwelijks enige tegenstand van formaat kan bieden. En zo zijn er meer clubs, al kan men FC Twente daar nauwelijks onder rangschikken. Wel onder de noemer: kampioen in gelijke spelen! De Ajaxfamilie kon gelukkig bij de thuiswedstrijd tegen MW onze ere-voorzitter Wim Volkers weer begroeten na een kor te ziekteperiode. Even flink als altijd begroette hij z'n vele vrienden (en vriendinnen) in de bestuurskamer. U zult inmiddels hebben opgemerkt dat Ajax 3 zondagama teurs niet meer aktief is maar in z'n geheel is overgestapt naar de zaterdagmiddag. Daar heeft Ajax nu dus drie elftal len aktief. De zaak wordt overigens serieus aangepakt om het eerste elftal van de zaterdagmiddag zo hoog mogelijk te laten spelen. U zult in het clubblad regelmatig op de hoogte worden gehouden door mede-redakteur Wim Heisterkamp omtrent de verrichtingen van de elftallen. U kunt er natuur lijk ook een kijkje gaan nemen. (Zie ook het interview met Hen n ie Henrichs) 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 5