Zondag 28 mei 1989 Benoemingen was om meer te delegeren. We hebben allemaal een gezin, een baan en Ajax en zie dat maar eens te combineren. Daarom is het zaak de aanbevelingen zo snel mogelijk op te volgen waardoor er minder tijd hoeft te worden besteed aan Ajax. Hetgeen ook is gezegd bij de aanstelling van het be stuur op 19 januari j.l. Voorlopig zal daar evenwel weinig van terecht komen. Maar, één ding is zeker, we hebben een uit stekende groep mensen in het bestuur waar alles eerlijk en open wordt behandeld, waardoor het werken goed afgaat. Ik heb het al gezegd, de jeugd is onze toekomst. Maar voor anderen geldt dat ook. Wat zie je nu? Dat andere clubs jon gens op heel jonge leeftijd gaan benaderen. Vooral clubs in een stichtingsvorm. Om zodoende de landelijke jeugdteams te formeren. Wij moeten inderdaad zorgen dat de beste spe lers bij Ajax blijven. Maar niet ten koste van alles. Ajax zal het altijd blijven zoeken in de kwaliteit. Eén ding is zeker: de concurrentie wordt steeds groter. Het geld speelt ook op jonge leeftijd al een rol van betekenis. Ajax is absoluut op de goede weg. We hebben een goed bestuur, een uitstekende jeugdopleiding, de steun van de Studie- en Begeleidingscommissie, een aantal goede trai ners, een florerende zaterdagafdeling enz. enz. Allemaal zaken welke veel perspectief bieden voor de nabije en verdere toekomst. De hoeksteen van de hele vereniging blijft onze jeugd. De basis van alles..." Tijn Middendorp De eerste zondag van rust voor de eredivisie. Maar toch staat er een bus te wachten voor het Ajax- stadion. Niet voor spelers, maar voor Couton en zijn man nen of wel de controle commissie. Het is ze toch weer gelukt om zonder sponsoring een dag je geheel verzorgd met hun dames uit te gaan, want die (dames) zien hun mannen, als Ajax thuis speelt, tussen 9 en 10 uur 's morgens vertrekken. De bespreking vindt plaats in de koffiekamer waar ieder zijn post krijgt te horen. Het is alleen zo jammer dat we ei genlijk met te weinig mensen zijn, en we hopen dat er gauw wat bereidwillige donateurs zijn die erbij willen ko men (want die bus moet volgend jaar vol zijn). Een prachtige dag! 18 graden. Kwart over één zet de bus zich in beweging. Aan het stuur Wim Wassenaar jr. De reisleider is Wim Wassenaar sr. Deze twee heren heb ben ons een onvergetelijke dag bezorgd. We rijden een landelijke route: via Abcoude, Baambrugge, langs de Amstel, Loenen, Nieuwersluis, vervolgens langs de Vecht, Breukelen, Maarssen en de snelweg op naar de boot in Drimmelen. We waren net op tijd aan boord van de Zilvermeeuw, waar mee we een rondvaart door de Biesbosch van 2 uur maakten. De koffie met gebak stond klaar! We konden binnen of buiten heerlijk in de zon zitten. Het was een prachtige tocht met ook nog lekkere hapjes en drankjes. Voor we het wisten stonden we alweer op de ka de, waar we even een groepsfoto hebben gemaakt. Toen weer in de bus gestapt en naar het plaatsje Made ge reden. Aldaar in de gezellige bar-bistro 't Jaghthuys eerst wat gedronken aan de bar, waar we nog wat napraatten over het bewogen seizoen dat we allemaal weer hadden meegemaakt, terwijl Anneke de glaasjes vol schonk. Eten deden we in een leuk zaaltje. We aten van een gloei ende steen. Het smaakte prima en was uitgebreid met heerlijk ijs toe. Na de maaltijd in de bus gestapt, terug naar het Ajax- stadion. Daar kwamen we tussen 10 en 11 uur aan. Weer een geslaagde dag. Dank aan de mensen die het weer keurig hadden verzorgd! Jan Nieberg Wat wij reeds in ons laatste nummer van het vorig seizoen konden meedelen wordt hierbij wat uitgebreider naar voren gebracht. Het Bestuur van Ajax stelde voor in de vergadering van de Ledenraad op 30 mei j.l., Jan Neefjes en Cor van der Wal te benoemen tot Lid van Verdienste. Gezien de vele werk zaamheden welke beide heren voor de club hebben ge daan en die wij onderstaand graag voor u specificeren, werd door de Ledenraad unaniem besloten beide heren het predikaat Lid van Verdienste te geven. J. Neefjes (44 jaar lid) Functies: Penningmeester honkbalbestuur: Lid jeugdcommissie: Secretaris jeugdcommissie: Bestuurslid amateur voetbal: Secretaris bestuur: Lid van de Ledenraad, waarvan 2 jaar als 2e plaatsvervangend voorzitter: C.A. van der Wal (41 jaar lid) Functies: Commissie senioren voetbal: Commissie jeugdvoetbal: Lid van de Ledenraad: 1966-1970 5 jaar 1973-1974 1 jaar 1974-1979 5 jaar 1979-1985 6 jaar 1985-1989 4 jaar totaal 21 jaar 1970-1979 9 jaar 1966-1967 1 jaar 1967-1989 22 jaar totaal 23 jaar 1976-1989 13 jaar Jan en Cor, natuurlijk de welgemeende felicitaties. J. Neefjes C.A. van der Wal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 14