Alle gebeurtenissen van het afgelopen seizoen worden over schaduwd door de dood van Lloyd Doesburg. Uiteraard veel te vroeg en natuurlijk veel te jong. Cliché's die weliswaar gemeend zijn, maar toch weinig troost aan de familie en aan Sylvia en de kinderen geven. In persoonlijk opzicht is een ieder die Lloyd kende gevoelig geraakt door het verlies van een goede vriend, een lieve echtgenoot en vader voor zijn vrouw en kinderen. Een doelman die we o zo graag nog langer bij ons hadden gehouden, maar hoe betrekkelijk alles is word je altijd weer op een harde en onverwachte manier bijgebracht. Zowel in ieders persoonlijk leven als in het voetbal liggen winnen en verliezen dicht bij elkaar. LLoyd was tweede man. Zijn 'winst' was keepen in het eer ste, zijn 'verlies' het tweede en de reservebank. In beide gevallen was Lloyd steeds zichzelf; loyaal stelde hij zich in op iedere situatie die voor AJAX op dat moment het beste was. Ik moge u allen ter nagedachtenis aan Lloyd oproepen, een zelfde houding aan de dag te leggen wanneer het onze ver eniging goed, maar vooral wanneer het ons slecht gaat. Pas dan betonen we hem respekt en geven we aan dat zijn leven weliswaar te kort, maar wat ons betreft niet voor niets is geweest. Bedankt voor alles Lloyd. Onlangs heb ik een gesprek gehad met de voorzitter van de scheidsrechterkommissie, de heer L. v.d. Kroft. Ik heb daarbij namens AJAX mijn zorg uitgesproken over het gemiddelde peil van de arbitrage in het betaalde voetbal Diverse blessures van onze spelers hadden m.i. n.l. voorko men kunnen worden, indien de arbiters in de respektievelijke wedstrijden van meet at aan hadden laten zien wat wel, maar vooral wat niet door de beugel kan. Dit noemt men 'preventief fluiten'. Met preventief fluiten voorkom je overbodige en onbesuisde overtredingen door ondermeer 'hard inkomen' en daarbij denk ik met name aan de overtreding welke Stefan Petters- son voor 10 maanden buiten spel zette. Helaas geven sommige arbiters aan de interpretatie van re gel 12 een te persoonlijke tint, waardoor de zo gewenste uniformiteit momenteel ver te zoeken is, spelers hun grenzen verleggen en ongelukken niet uitblijven. Gezien het gebeurde in de afgelopen kompetitie is AJAX er voorstander van het oude systeem van aanstellen weer in te voeren, dus niet meer drie weken vooruit, maar slechts een week van tevoren. Dit geeft de scheidsrechterkommissie de gelegenheid de ar biters op een gegeven moment tegen zichzelf in bescher ming te nemen, en bij toppers slechts die arbiters aan te stellen welke vlak daarvoor in topvorm zijn. Bovendien fluit je een 'mindere' wedstrijd niet gekoncentreerd wanneer je twee weken later AJAX-PSV moet leiden. Van voetballers zegt men toch ook dat ze met hun gedach ten al bij de komende Europacupwedstrijd zijn?! Langzamerhand krijgen we de indruk dat men bij de ge meente het denkproces over een nieuw stadion aan het af ronden is. Spannend dus... afwachten maar. Ook AJAX wordt momenteel benaderd door de toekomstige kommerciële televisiezenders TV10 en Véronique, terwijl de NOS ze al voor was geweest. Het is voor uw bestuur niet gemakkelijk een beslissing te nemen, maar voorop staat, dat de hoogste bieder qua kontinuïteit en andere service niet al tijd de beste behoeft te zijn. Met meer dan kritische belangstelling volgen wij de ontwik kelingen rond de KNVB-clubkaart. Zoals de stand er nu voorstaat is AJAX teger de invoering daarvan. Wij zijn niet tegen een clubkaart in het algemeen, daar wij menen dat wij daarmee onze supporters veel extra's kunnen bieden. De wijze van invoeren was echter ronduit ongelukkig. De aangekondigde experimenten en het feit dat die kaart slechts geldt voor sommige supporters van sommige vereni gingen bij sommige wedstrijden noemen wij discriminerend en wij kunnen onze steun daaraan dan ook niet geven. Het ziet er echter naar uit, dat wij tot de invoering verplicht zullen worden en uiteraard zullen wij onze medewerking daaraan dan wel moeten verlenen. De ere-tribune is inmiddels verbouwd en er is een gezellige bestuursbox bijgekomen. Vanaf deze plaats wil ik graag alle businessseat-houders hartelijk danken voor hun medewer king bij de herindeling van het terras. De vrijgekomen bestuursplaatsen in de skybox zijn inmid dels verhuurd en dat krikt onze exploitatie weer een beetje op. Deze week vond de feestelijke ondertekening van het nieu we sponsorkontrakt met MARTINAIR plaats in het kantoor van de heer M. Schroder. Wij stellen het bijzonder op prijs juist door dit bedrijf verder te worden gesteund, daar MARTINAIR onze oudste sponsor is. Wanneer u dit leest is de training van ons eerste elftal, onder leiding van Leo Beenhakker, al weer hervat. Wij zijn ervan overtuigd dat AJAX onder zijn leiding weer successen zal behalen. We hebben een prima technisch direkteur, geweldige trai ners en een prachtige selektie. Wat willen we nog meer. Heren, veel sukses. Michael v. Praag

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 7