De dood van onze doelman Uoyd Doesburg bij het tragisch vliegtuigongeluk nabij Paramaribo op 6 juni j.i is met geen woorden te beschrijven. Onze deelneming aan alle overige slachtoffers is uiteraard niet minder maar Uoyd kende ieder een zo goed in onze club. In de kracht van z'n leven sloeg het einde genadeloos toe en eens te meer werd iedereen weer eens geconfronteerd met de betrekkelijkheid van alles. Geluk en ellende liggen zo vreselijk dicht bij elkaar en ieder moment kan het noodlot toeslaan. Je staat zo machteloos, het is allemaal zo vreselijk definitief. Het zal voor velen niet meevallen het verlies van hun dierbaren te moeten dragen. De nabestaanden wensen wij de kracht toe het verlies te kunnen accepteren. Uoyd zal in onze herinnering blijven als een uiterst aimable mens met grote keeperskwaliteiten welke de club node zal missen. Maar, zoals altijd, het leven gaat verder en dus richten we ons weer op het voetbalgebeuren van de afgelopen weken. Zo was er nog de finale van Europa Cup 1 in Barcelona tus sen AC Milan en Steaua Bucharest. Van een echte wedstrijd kon nauwelijks gesproken worden gezien de enorme over heersing van de Italianen en het teleurstellende Steaua. Ken nelijk waren de Roemenen dermate geïmponeerd door de totale entourage dat het elftal geen moment in het spel kwam. De Hollandse inbreng van de glansrijke 4-0 zege van AC Milan was 100%. Marco van Basten en Ruud Gul lit zorgden voor de doelpuntenproduktie maar het succes voor de club was er niet minder om. Als altijd in die periode konden wij ook genieten van de En gelse Cup finale. Een gebeurtenis die elk jaar weer enorme emoties losmaakt en zeker dit jaar met in het achterhoofd dat vreselijke drama in Sheffield. Een entourage in het Wem bley stadion om van te smullen waar al 108 jaar de finale wordt gespeeld. In Engeland kennen ze niet dat oeverloze geklungel zoals dat in Nederland gangbaar is met het zoe ken naar een stadion en een datum. Het is om je dood te schamen hoe amateuristisch elk jaar weer wordt omgegaan met de bekerfinale in Nederland. Na vele omzwervingen kwam men uiteindelijk terecht in het Feyenoord Stadion waar PSV en FC Groningen voor 10.000 mensen de finale mochten afwerken. Eigenlijk een formaliteit omdat PSV de landstitel al had en dus FC Groningen sowieso uit zou ko men in Europa Cup 2. PSV won met 2-0 en realiseerde hiermee 'the doublé'. Een prestatie om trots op te zijn. lx i7/S'97' Tijdens de ledenraadvergadering van 30 mei j.i werd voor gesteld om Jan Neefjes en Cor v.d. Wal te benoemen tot Lid van Verdienste vanwege hun bijzondere prestaties voor de club. Jan Neefjes, lid sedert 1945, 21 jaar functies bekleed in diverse commissies, 9 jaar lid van de Ledenraad waarvan 2 jaar als 2e plaatsvervangend voorzitter. En Cor v.d. Wal, lid van Ajax sedert 1948, 23 jaar functies gehad in de commis sies seniorenvoetbal en jeugdvoetbal en 13 jaar Lid van de Ledenraad. Zowaar staten van dienst die een benoeming als Lid van Verdienste meer dan rechtvaardigen. Heren, van har te gefeliciteerd....! De interland tegen Finland in Helsinki kreeg een wat bela den karakter door allerlei uitlatingen van diverse mensen die het klaarblijkelijk nodig vonden zaken toe te voegen welke nu niet bepaald bijdroegen tot het glansrijke voorbereiding voor de wedstrijd. Nederland had gewoon de plicht deze wedstrijd te winnen teneinde nog serieus mee te doen voor een plaats bij de WK in Italië 1990. Het werd weliswaar een moeizame overwinning (vier minuten voor het einde door Kieft na een goede aktie van Gullit) maar in tournooivoetbal elden alleen de punten. En omdat West-Duitsland in Wales op 0-0 bleef steken stond Nederland trots aan kop met 1 punt voorsprong op onze Oosterburen. Niet dat Nederland nu al de vlag kon uithangen want Wales-uit is niet te onder schatten. Finland-thuis mag geen probleem zijn. Voorlopig een goede uitgangspositie voor het Nederlands Elftal- Op het moment dat deze Kroniek wordt samengesteld is er weinig nieuws aangaande transfers. Silooy keert terug naa, Ajax, de technische leiding is doende een vervangde spits te zoeken vanwege de blessure van Stefan Pettersson, Rob Witschge is verkocht aan St. Etienne, Hennie Meyer aan FC Groningen, Eric de Haan aan MW, Hans Werdekker aan Willem II en Petri Tiainen aan HJK. De club is nog bezig met het verlengen van een aantal kontrakten waarover wij moge lijk later kunnen berichten. Vanuit de eigen jeugd hebben de spelers Kreek, de Jong, de Haan en van Arnhem een kontrakt aangeboden gekregen. Verder is Keeper Sas van v.v. Noordwijk aangetrokken. Met enige verrassing kwam het bericht dat Barry Hulshoff te kennen had gegeven dat hij een aanbieding had gekregen van het Belgische Lierse SK om daar aan het werk te gaan als Technisch Direkteur. Uiteraard een hele uitdaging voor Barry die dan ook verzocht hem de kans te geven deze baan te accepteren. Hetgeen ook geschiedde. Wij wensen Barry alle succes toe bij z'n nieuwe club. Wij ontvingen een schrijven van de heer P.J. Majoor die geïnteresseerd is in oude programma's. Met name zoekt hij programma's ouder dan 1976. Wie hem wat te bieden heeft kan kontakt met hem opnemen, Ericaweg 49, 1251 WK Laten (N.H.), tel. 02153-10748. Uiteraard bleef het verder bijzonder rustig op de Nederland se velden. Afgezien van de nacompetitie en wat beslissings wedstrijden keerde de rust volledig terug en werd aandacht besteed aan andere sporten dan voetbal. Zoals Tour de France en Wimbledon. Achter de schermen echter werd als altijd keihard gewerkt voor het nieuwe seizoen want voor je het weet is het weer zover. Met de verschijning van dit nummer is een einde gekomen aan het voetbalseizoen 1988-'89, maar zullen de aktiviteiten voor het nieuwe seizoen reeds zijn aangevangen wanneer u dit blad onder ogen krijgt. In feite ligt het voetbal nooit hele maal stil. Wanneer de laatste beslissingswedstrijden zijn ge speeld maken de clubs zich al weer op voor het nieuwe sei zoen en worden de trainingen hervat. Ajax zal traditioneel z'n tenten opslaan in het mooie Drente waar inmiddels andere topclubs uit binnen- en buitenland hebben ontdekt dat het daar uitstekend toeven is. De officiële presentatie van het 'nieuwe' Ajax zal plaatsvin den als altijd tijdens het Amsterdam-714 toernooi op 4 en 6 augustus. Maar eerst zullen velen nog even gaan genieten van een welverdiende vakantie om bij te komen van een nogal turbulent seizoen met veel ingrijpende gebeurtenissen maar met als resultaat dat Ajax doende is de basis te leggen voor de komende jaren om het kontakt met de Europese top niet te verliezen. Daar zijn nogal wat veranderingen en uit breidingen voor nodig, vooral op het financiële vlak maar ook qua accomodatie. Deze aandachtsgebieden zal de club de komende tijd behoorlijk bezighouden buiten natuurlijk de prestaties van het eerste elftal want dat bepaalt nog altijd het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 3