f 7 JULI OPEN DAG BÊJ is dat alles van 's-morgens tot 's-avonds vastligt. In een weekrooster per speler die een vast dagritme krijgt en daarmee topsport en studie uitstekend kan combineren. We gaan hier absoluut mee beginnen. In de week van 28 augustus beginnen de scholen weer en dan gaan we van start. Dan moet het vervoer geregeld zijn. Hoe is geen zaak van de commissie. Dat mag Ajax bedenken. Maar we gaan beginnen omdat iedereen er in gelooft. Natuurlijk zullen we in de loop der tijden nog wel problemen tegenkomen. Je kan niet alles voor zijn. Maar voor 95% staat het beeld ons duidelijk voor ogen. Dit project mag niet mislukken en het zal ook niet mislukken. Het is een schitterend plan...' Tijn Middendorp Op maandag 17 juli viert Ajax een primeur. Voor het eerst zal het stadion De Meer zijn poorten openen voor een Open Dag. Alle voetbalfans van Ajax en andere nieuwsgierigen hebben op deze dag toegang tot de Ajax-terreinen waar ta' van manifestaties plaats vinden. Zo zal op spektakulaire wijze de nieuwe Ajax-selektie onder leiding van trainer Leo Beenhakker zich in het stadion presenteren, begeleid door interviews met de spelers. Ajax' nieuwe kledingsponsor, het Engelse merk UMBRO, zal met een modeshow de nieuwe kledinglijnen van het Ajax aan het publiek presenteren, terwijl ook de overige sponsors met stands op het Ajax-terrein te vinden zijn. Allerlei aktiviteiten vinden op de 17e juli rond het stadion plaats in het teken van Ajax. Zo zal de AVRO een aantal live-uitzendingen verzorgen vanaf verschillende lokaties op het Ajax-terrein. Bijvoorbeeld 'Hollands Glorie' en 'Top Pop Radio', ondersteund door optredens van diverse artiesten, zullen onder ongetwijfeld 48 grote belangstelling van het publiek worden uitgezonden. De hele dag door is er gelegenheid deel te nemen aan rondleidingen door het Ajax-stadion en op het Voorland terrein wordt op het kunstgrasveld een toernooi gespeeld tussen amateurclubs die vaste bezoekers van de Gezinstribune zijn. Natuurlijk bestaat er tijdens de Open Dag gelegenheid tot het aanschaffen van een Ajax-seizoenkaart voor het voetbaljaar 1989-1990. Naast de vele akties kunnen de bezoekers van de Open Dag ook genieten van een paar aardige wedstrijden. Aan het eind van de middag speelt een elftal van Oud Ajax tegen het AVB-vedettenteam dat is samengesteld door De Telegraaf. Na deze partij komt het eerste elftal in aktie. De mannen van Beenhakker nemen het dan op tegen het KNVB vedettenteam, geformeerd uit de beste KNVB-amateurs uit de regio Amsterdam. De belangstelling voor de eerste Open Dag waar Ajax zich in volle glorie en met nieuw elan zal presenteren, wordt ongetwijfeld heel groot. Een fantastische dag bij Ajax die u niet mag missen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 20