EPILOOG Juniorenoverzicht JUNIOREN A1 JUNIOREN B1 Bij het laatste Magazine van dit seizoen bestaat er altijd de neiging even om te kijken hoe alles gegaan is. Dit alles ter lering en verbetering en om de resultaten nog beter te doen worden. Natuurlijk denkt men eerst aan de leuke dingen wel ke in de loop van het seizoen zijn gepasseerd. Dus niet aan de bestuurscricis of aan het FIOD-verhaal, maar wel aan die schitterende eindspurt van het eerste elftal op weg naar een uiterst verdiende tweede plaats omdat de eerste plek net even te ver was. Maar de competitie werd wel gered als het gaat om de broodnodige spanning. Door bijvoorbeeld zowel PSV als Feyenoord tot tweemaal toe te verslaan in recht streekse duels. Het bewijs werd evenwel weer geleverd dat daarmee een landstitel niet wordt gegarandeerd. Daar is net iets meer voor nodig en dat ontbrak op beslissende mo menten. Het zijn altijd weer die mysterieuze krachten in de sport welke er voor zorgen dat op de meest krankzinnige momenten resultaten vallen waar werkelijk niemand op had gerekend. Feit is wel dat PSV en Ajax in deze competitie vol ledig de dienst uitmaakten en dat anderen (FC Twente en Feyenoord) op gepaste afstand volgden. Een afstand overi gens welke aanzienlijk kleiner behoort te zijn en zeker in een situatie waar zowel PSV als Ajax nogal wat problemen had den te overwinnen. Maar ondanks dat alles toch nog een seizoen met interessante weken en wedstrijden met PSV als kampioen omdat deze ploeg simpelweg meer winstpunten vergaarde dan nummer twee Ajax. Het is niet de kampioen van het flitsende spel want als het eremetaal zou worden uit gereikt op basis van spel niveau, zou Ajax een goede kans maken als eerste te eindigen. Hoe dan ook, de strijd is gestreden en we kunnen ons op maken voor het volgende seizoen waar het toch echt moet gebeuren. Ajax hoeft en kan niet elk jaar kampioen worden maar na 4 jaar wordt het toch wel eens tijd de titel weer eens te pakken. En alles wijst in die richting. Ajax bezit in ieder geval een selectie spelers met uitstekende kwaliteiten onder leiding van Leo Beenhakker wiens ervaringen in het internationale voetbal ook enorm zijn gestegen, waar Ajax volop gebruik van zal kunnen maken. Verder bezit Ajax thans een bestuur dat aan duidelijkheid niets te wensen overlaat en dat precies weet welke weg moet worden inge slagen om het beoogde doel, Europese topclub, te bereiken. Natuurlijk is Ajax een begrip, een instituut met een onwaar schijnlijke uitstraling waar geen ander aan kan tippen. Dat verschijnsel zal meer en meer worden benut om de finan ciën te realiseren welke nodig zijn om als werkelijk Europese topclub te akteren. Dat kost tijd en geld maar ook intensive ring aan onze jeugd waar het allemaal grotendeels in de toe komst vandaan moet komen. U heeft het allemaal kunnen le zen in de gesprekken met Michael van Praag, Uri Coronel en Arie van Os. Met deze gedachte kunnen wij met het vol ste vertrouwen de toekomst tegemoet zien en rekenen we gewoon op prachtige resultaten met goed, aantrekkelijk en aanvallend voetbal en vooral veel publiek want daar is het spelletje oorspronkelijk voor bedacht. En vooral geen narig heid en ellende want dat heeft het voetbal al genoeg schade berokkend... Tijn Middendorp door W.W. Heisterkamp De toernooien zijn door de A1 met wisselend succes afge werkt. Het Eurotoernooi in Groningen is een teleurstelling geworden. De A1 werd daar achtste en dan doe je niet echt mee. Natuurlijk is dit toernooi zeer sterk bezet, maar naar mijn idee had er toch meer in gezeten. Het volgende toernooi was van Eurosporting, dat dit keer in Maastricht gespeeld werd. Daar ging het gelukkig heel wat beter, onder schitterend weer werd daar maar één keer ver loren wat een derde plaats opleverde. Op het PSV-toernooi gingen wij elke wedstrijd beter spelen wat uiteindelijk de eerste plaats opleverde. Het laatste toernooi in Waddinxveen met allemaal eerste jaars spelers is een grote teleurstelling geworden, de laatste plaats is ver beneden het niveau waar Ajax op hoort te spe len. Heel gauw vergeten. Wat het hoogtepunt van het seizoen moest worden, het kampioenschap van Nederland, werd door de vliegramp in Paramaribo terecht niet gespeeld en verschoven naar een la ter tijdstip. Cas Harms Na het behalen van het kampioenschap in de afdeling B van district West 1moesten wij ons in een beslissingswedstrijd meten met kampioen van de afdeling A: ZEEBURGIA B 1 voor het algeheel kampioenschap van West 1 Inzet was een plaats in de eindronden met de overige dis trictskampioenen in Zeist. Voor deze gelegenheid mochten we gebruik maken van het hoofdveld in het Ajax-stadion, wat zowel voor ons als voor Zeeburgia al een belevenis op zich was. Met vrij veel publiek op de Reynoldstribune maakte Ajax vanaf het begin meteen duidelijk, wie de beste was. Met aanvallend voetbal werd Zeeburgia op eigen helft teruggedrongen. Na het missen van enkele goede mogelijkheden was het Juat Sabri die de score opende. Na een snelle tweede treffer van Michael Reiziger leek er geen vuiltje meer aan de lucht, maar een onachtzaamheid in de verdediging bracht Zeebur gia weer terug in de race. Met deze stand gingen we ook de rust in. Na de hervatting is Zeeburgia eigenlijk niet meer aan de bal geweest en door doelpunten van Binol Muhlandiz, een eigen doelpunt van Zeeburgia, Dennie Marcus en de mooiste van de wedstrijd van Edgar Davids werd de eind stand tenslotte op 6-1 bepaald. Op dus naar Zeist! De deelnemende verenigingen op het sportcentrum van de KNVB waren: AJAX, VW, PSV, FEYENOORD, URK en GRC. Zaak was om in ieder geval bij de eerste twee te eindigen, omdat die op 10 juni in Eindhoven de finale zouden spelen. De eerste wedstrijd was tegen VW welke wij in een nerveus duel met 1 -0 wonnen door een goal van Menno van Appelen. De tweede ontmoeting was tegen PSV, één van de belang rijkste concurrenten. Vanaf het begin beheersten wij de strijd en namen dan ook verdiend de leiding door Dennie Marcus. Ook daarna was er geen vuiltje aan de lucht en kon PSV ons geen enkele maal in gevaar brengen, tot vier minuten voor tijd een dekkingsfout in de verdediging de Eindhovena- ren de kans gaf om alsnog gelijk te komen. (1-1) Met drie punten uit twee wedstrijden, stonden wij er nog niet zo slecht voor, maar we moesten dan wel de komende wed strijden winnen. 39

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 11