Arïe va Os: "We moeten het publiek meer bij de club betrekken" In de traditionele samenstelling van een bestuur zou hij de functie van penningmeester hebben gehad. Maar dat is in middels verleden tijd. Althans bij Ajax. De huidige samenstelling van het bestuur kent vijf leden waarbij een ieder z'n eigen verantwoordelijkheid kent. Duidelijke taakomschrijvingen zorgen er voor dat geen misverstanden mogelijk zijn bij bepaalde zaken. Voorzitter Michael van Praag heeft eerder uitgelegd welke gedachtes hij heeft om Ajax terug te brengen naar de Eu ropese top, terwijl in het laatste clubblad Uri Coronel in een lang verhaal heeft geprobeerd te vertellen op welke manier hij hoopt de nodige gelden bij elkaar te brengen, want zon der financiële armslag kan niemand de wereld veroveren en zeker niet de wereld van het voetbal. Veel, heel veel geld is nodig om de nodige zaken te kun nen financieren en natuurlijk moet er dan iemand zijn die al die gelden beheert. Deze man is Arie van Os. Een nieuwkomer in de Ajax- familie al is hij ook al jaren een vaste bezoeker van de wedstrijden. In onderstaand monoloog de kennismaking met onze schatbewaarder: "Ik kom uit de effecten wereld. Van jongs af aan. Eerst als jongste bediende en daarna heb ik me verder ontwikkeld als firmant. Eigen baas dus en derhalve geleerd beslissin gen te nemen, waarbij je praat over enorme bedragen. Nu ben ik meer adviseur en beschik ik over wat meer vrije tijd om ook wat andere dingen te doen. Naast hobbies als tuinieren en vissen is nu ook Ajax in beeld gekomen. En eerlijk gezegd had ik dat ook wel een beetje verwacht. Kijk, ik kwam al vaak bij Ajax. Ontmoette zo her en der nogal wat mensen en kwam ook al regelmatig in de bestuurskamer. En ja, dan ontmoet je weer andere mensen, je praat zo links en rechts over alles en nog wat, over de club als het goed gaat maar ook als het minder goed gaat. Op het moment dat Ajax op zoek ging naar een nieuw bestuur verwachtte ik wel dat men mij zou benaderen. Dus kon ik al vooraf m'n gedachten bepalen als het ooit zover zou komen. Toen Gianotten dan ook bij me kwam was de zaak snel beslist. Na overleg met m'n vrouw, die het mij van harte gunde, besloot ik het te doen. Maar ik moest wel, net zoals Uri Coronel, eerst weten welke mensen nog meer in het bestuur zouden plaatsnemen. De namen die toen genoemd werden waren voor mij voldoende aanleiding om de functie te accepteren. Michael kende ik globaal, Uri niet, maar na een eerste be zoek klikte het onmiddellijk tussen ons. André Kraan kende ik al en Hennie Henrichs paste uitstekend in het geheel. En zo zijn we van start gegaan. En ik moet zeggen, tot de dag van vandaag heb ik er nog geen moment spijt van ge had. Belangrijk is dat alle ogen één kant uitkijken en zo- Arie van Os.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 7