Van de Bes uwstafel In het bedrijfsleven gaat dat natuurlijk anders. Je praat in feite altijd maar weer over een heel klein ploegje voetbal lers die werkelijk enorme inkomsten hebben. Maar het zijn ook artiesten en goede artiesten mogen ook goed betaald worden. Maar ach, we moeten ons echt niet met het buitenland vergelijken. Heel andere omstandighe den, andere mensen, een andere cultuur. AC Milan koopt Gullit en na twee wedstrijden zijn alle kosten er uit omdat de mensen massaal naar het stadion komen en bereid zijn veel geld voor een kaartje te betalen. Ajax is een instituut met enorm veel goodwill. Meer dan menigeen zich realiseert. En Ajax wil dan graag de Europe se top halen. In een verenigingsstructuur. Ik ben daar voorstander van. Maar ik geloof ook dat die amateursectie op wat voor manier dan ook op eigen benen moet blijven staan. Dus dat er bijvoorbeeld een bestuur wordt gevormd dat verantwoordelijk is voor zaken welke de amateurs aangaan en dat verantwoording moet afleggen aan het hoofdbestuur. Let wel, geen scheiding, geen split sing, want de amateurs zijn ons erg veel waard. Maar wel Het seizoen 1988/89 is ten einde, en dan maakt het bestuur van iedere voetbalvereniging de balans op. Ajax heeft wellicht het meest turbulente seizoen aller tijden achter de rug. Het vertrek van de hoofdtrainer, een bestuurscrisis, een langdurig bezoek van de FIOD, het waren allemaal geen zaken waarin een club goed gedijt. Des te bewonderenswaardiger is de prestatie van ons eerste elftal, dat tot twee keer toe een hopeloos lijkende achterstand op PSV tot één punt wist te verkleinen. De club uit Eindhoven zelf werd twee maal op de knieën gedwongen en de geweldige wedstrijd tegen Feyenoord ligt ons allen nog vers in het geheugen. Goed, we haalden in Volendam uiteindelijk ons Waterloo, maar mijn bewondering voor onze selectie is daar niet minder om. Respect verdienen ook Spitz Kohn en Louis van Gaal voor de geweldige wijze waarop zij na het vertrek van Linder het roer in handen namen. Dat zag er gezond uit heren, grote klasse!!! Het bestuur feliciteert uiteraard ook onze kampioenen, te weten Ajax 2 betaald voetbal, Zaterdag seniores 1 en 2, Jeugd A1, A2, B1 en E1. Graag breng ik u in grote lijnen op de hoogte van wat er in onze vier bestuursmaanden zoal gebeurd is en wat er nog gaat komen. We hebben getracht om de afstand tussen het bestuur en alle geledingen van onze vereniging te verkleinen, en we krijgen het gevoel dat we daarin slagen. We vergaderen struktureel met het stichtingsbestuur van de F-side en in een laatstgehouden bijeenkomst met onze VIP-kaarthouders werd besloten om plannen te ontwikkelen voor de oprichting van de AFC-Ajax Business-Club. We hebben vastomlijnde ideeën om Ajax binnen 3 tot 5 jaar in een nieuw stadion te laten spelen, elders of in De Meer. In het vorige clubblad heeft u kunnen lezen dat Uri Coronel een verzelfstandiging. Dus het hoofdbestuur delegeert als het ware de bestuurstaken aangaande de amateursectie aan een separaat bestuur met een eigen budget e.d. maar wel allemaal onder één vlag. De amateursectie dient als het ware ook professioneel be naderd te worden. Van boven af. Dat kan alleen maar in het belang van die amateurs zijn om voldoende het rende ment van die amateurs en de jeugd hoger te maken. (Wanneer je met Hennie Henrichs spreekt, zal hij daar beslist op terugkomen.) Overigens verbaas ik mij er altijd over hoe makkelijk men denkt problemen in een voetbalvereniging op te lossen door het instellen van stichtingen en dat soort zaken. Daar gaat het natuurlijk helemaal niet om. Het gaat er om dat alle poppetjes dezelfde kant opkijken en iedereen z'n taak uitvoert. Het is net een voetbalelftal. Wanneer niet iedereen z'n taak uitvoert, gaat het absoluut mis. Welk systeem je ook speelt. De mensen bepalen de kracht van je vereniging en niemand anders." Tijn Middendorp alle vergaderingen inzake de plannen voor nieuwbouw in Amsterdam-Z.O. namens Ajax bijwoont, zodat onze belan gen optimaal gewaarborgd worden. Sonny Silooy komt terug en met een aantal spelers zijn langdurige kontrakten afgesloten, terwijl we met anderen daarover nog praten. Arie van Os en Arie van Eijden hebben het daar heel druk mee. We zijn ervan overtuigd in Leo Beenhakker een prima technisch direkteur te hebben gevonden. Een man die Ajax door en door kent. En dat voor een Rotterdammer! (aardig heidje meneer Sonneberg). Leo, vanaf deze plaats van harte welkom in De Meer! Hennie Henrichs is druk doende struktuur in onze opleidin gen te brengen en stukje bij beetje krijgen we inzicht hoe een apart amateurs-bestuur straks binnen onze vereniging past. André Kraan heeft samen met ons voorstellen ontwik keld teneinde tot enkele belangrijke regelementswijzigingen te komen. En zo ziet u, allen zijn we bezig met dat ene doel voor ogen: Ajax terugbrengen waar het hoort. Op 17 juli a.s. beleeft Ajax een nieuw fenomeen. In samenwerking met Inter Football, waarmee we een kon- trakt voor drie jaar afsloten, organiseren we een open dag. Die gehele maandag gebeurt er van alles in en rondom ons stadion. Het voorstellen van de selectie en trainers, het nieuwe tenue, tournooitjes, ons eerste elftal tegen het Telegraaf-vedettenteam, live radioprogramma's, artiesten en nog veel meer. U bent van harte welkom. Graag wens ik u namens het voltallige bestuur vanaf deze plaats een prettige vakantie toe, en wij wensen alle gebles seerde spelers en in het bijzonder toch wel onze pechvogel Stefan Pettersson, een spoedig herstel toe. We kunnen jullie niet missen. Michael van Praag, voorzitter.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 12