Ajax2 van kampioenen bij Ajax. De A1 jeugd behaalde het afde lingskampioenschap door FC Twente in een beslissings wedstrijd, zij het in de verlenging, met 2-1 te verslaan. Dat alles geschiedde op het veld van de Go Ahead Eagles in Deventer. En omdat PSV in de andere afdeling de titel heeft veroverd, zullen beide ploegen elkaar nader treffen voor het algehele kampioenschap van Nederland. Ook Ajax 2 (betaald voetbal) kon gaan feesten na de winst op AZ, de B1 junioren konden de vlag gaan hijsen, en ook het Zaterdag 2 elftal haalde via winst op Zeeburgia 3 de titel binnen. Zo was de situatie tot en met 17 april. Uiteraard aan alle betrokkenen onze welgemeende felicita ties! Bryan Roy in strijd met Jimmy Simons in de wedstrijd Ajax-Feyenoord. Maar er viel nog meer te vieren. AjaxFeyenoord in het zeer goed bezette Olympisch Stadion werd voor Ajax een ware happening. Al kwam de ploeg in eerste instantie op een 0-1 achterstand, de wedstrijd gaf toch een beeld van een veel beter Ajax tegen een bijna uitsluitend verdedigend Feyenoord. De tweede helft bracht de volledige ommekeer. Eerst Jonk met een knal van 25 meter, dan Roy met een on gelooflijk mooi diagonaal schot. Rob Witschge bleef niet achter met een prachtige derde goal (hij viel in voor broertje Richard) en het feest werd compleet gemaakt door invaller Ronald de Boer met een schot hard en droog hoog in de touwen. Een meer dan verdiende 4-1 winst met behoud van spanning in de competitie. Uit en thuis winnen van PSV en Feyenoord. Voortreffelijke prestaties, uitermate gewaardeerd door het publiek dat toch steeds meer en meer weer dat Ajaxgevoel krijgt en dat op allerlei manieren laat blijken. Derhalve kunnen wij deze Kroniek in een opperbeste stem ming afsluiten, met de gedachte dat Ajax weer helemaal terug is onder de mensen en dat het allemaal in de nabije toekomst misschien nog wel veel mooier gaat worden. De stemming is er, de ambitie niet minder....!!! Tijn Middendorp Ajax 2 - SVV 2 5-0 Vier prachtige goals van Wim Jonk, plus een eigen doelpunt bezegelden het lot van de Schiedammers, waarbij opgemerkt dient te worden dat het gehele Ajax-elftal een prima inzet en voetbalvermogen toonde. Na een 1-0 ruststand werden onze tegenstanders volkomen weggespeeld in een zeer hoog tempo. Een leuke wedstrijd leverde zo een eclatante zege op. Haarlem 2 - Ajax 2 0-2 Met vier A-junioren in de gelederen is het onze jongens gelukt om de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen de Haarlem mers winnend af te sluiten. Daar dit team uiteraard niet op elkaar was ingespeeld, moest karakter dit keer de doorslag geven. En dat gebeurde dan ook. Na een prachtige combi natie met Nordien van Schuppen scoorde Eric Tammer voor de rust en aanvoerder Jaap Meyer deed dat erna door een strakke voorzet van Celso Dos Santos bij de tweede paal keihard in te koppen. Ajax 2 - Feyenoord 2 3-3 De Rotterdammers, die een sterke wedstrijd speelden, ver dienden dit gelijke spel volkomen, mede doordat zij er een aantrekkelijke wedstrijd met aanvallend voetbal van maakten. Aan onze kant waren enkele spelers hier zo door verrast, dat zij de hele wedstrijd onder hun kunnen bleven en slechts door hard werken stand hielden. Wim Jonk en Robbie Witschge scoorden voor rust en Eric Tammer na de pauze met een 'Portugese' hakbal. Sparta 2 - Ajax 2 2-0 Als wij in het eerste half uur niet diverse kansen hadden gemist, maar een voorsprong hadden genomen, waren onze jongens beslist niet met een nederlaag naar huis ge gaan. Nu wisten de Rotterdammers door hard werken en twee black outs in onze verdediging de zege verdiend naar zich toe te trekken. Jammer, maar we blijven aan de kop van de ranglijst. Ajax 2 - Excelsior 2 2-0 Na een moeizame eerste helft en een taai verzet van de Rotterdammers, wat een brilstand met de pauze tot gevolg had, wisten de Ajacieden de tegenstander in de tweede helft, een kwartier voor tijd op de knieën te krijgen door twee prachtige goals van Youri Mulder en Rob Witschge. Geen mooi voetbal, maar wel effectief. Het hele elftal werkte voor een goed resultaat. Voor de beloftencompetitie werd nog aangetreden tegen MVV 2. Bij zeer slecht weer en van onze kant zeer goed voetbal, werden de Limburgers bij rust al op een 4-0 ach terstand gezet. De arbiter vond het daarna niet verant woord meer om verder te spelen, waarna in gezamenlijk overleg de ruststand ook eindstand werd. Op het kunstgrasveld tenslotte werd een vriendschappelij ke ontmoeting tegen Meerboys na een ruststand van 3-0 tenslotte 7-0. Inmiddels heeft Ajax 2 de titel veroverd door de eerste wedstrijd tegen AZ te winnen. De tweede ontmoeting tegen de mensen uit Alkmaar werd derhalve een formaliteit. Felicitaties aan alle betrokkenen. We komen in het volgen de clubblad hier zeker op terug. A. Boerkoel 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 9