voor een club met zoveel jonge spelers. Maar de wat oude ren vierden op vrijdag 17 maart in het Ajax Stadion als Bordjes Club de verjaardag. Een per traditie uiterst gezellig samenzijn van heren met een minimale staat van dienst van 25 jaar lidmaatschap. Elders in ons clubblad kunt U hier over lezen en kijken naar foto's van onze hoffotograaf Jan Mud. Terug naar het veld, naar de topper PSV—Ajax, een wedstrijd waarin PSV echt de landstitel kon veilig stellen of Ajax de spanning nog even kon vasthouden door nu eens te winnen. Evenals vorig jaar werd de wedstrijd in z'n geheel via de televisie uitgezonden en konden vele miljoenen mensen de zegetocht van Ajax meebeleven. Na die afschu welijke nederlaag tegen FC Groningen zette Ajax z'n traditie volledig voort door ijzersterk uit een ogenschijnlijk dal terug te keren. Wat wijzigingen in de ploeg leverden een uiterst gemotiveerd Ajax op, dat PSV bij vlagen overklaste en dat ook goed in doelpunten wist uit te drukken. Eerst was het Aron Winter uit een corner met een kopbal (0-1), terwijl kort in de tweede helft Richard Witschge verschrikkelijk uithaalde waarbij de bal vol de paal raakte en Stefan Pettersson in de rebound 0-2 kon scoren. Vervolgens kopte Aron Winter uit een corner de bal schitterend in de kruising (0-3). Ajax zat op rozen. Kort voor tijd moest Stanley Menzo zich laten vervangen door Lloyd Doesburg. Gilhaus zag nog kans 1-3 te scoren, maar aan alle twijfel kwam een einde toen Bergkamp onder uit werd gehaald in het strafschopgebied en Mark Verkuyl 1-4 kon scoren. PSV werd na 51/2 jaar weer eens met een thuisnederlaag geconfronteerd en Ajax kon na 10 jaar weer eens een overwinning in Eindhoven bijschrijven. Bovendien was de afstand in punten tot vier geminiseerd. Met nog negen wedstrijden te gaan zou het misschien toch nog spannend kunnen worden. Natuurlijk was de manier waarop de wedstrijd werd gewonnen erg belangrijk. Zeer jonge spelers bleken in staat op hoog niveau goed te presteren, hetgeen een hoopgevende zaak is voor de nabije toekomst. Ajax ziet toch weer kans een aantal talenten naar voren te schuiven waar het voetbalpubliek de komende jaren veel van kan genieten. En als dan het Nederlands Elftal in een oefenduel Rusland met 2-0 verslaat en zich langzamerhand gaat opmaken voor het duel tegen West Duitsland op 26 april in de voorrondes voor het Wereldkampioenschap voetbal in Italië in 1990, blijkt ook dat Ajax al druk doende is zich voor te bereiden voor het volgende seizoen middels het vastleggen van Sonny Silooy voor maar liefst 7 jaar. We kunhen blij zijn met de terugkeer van een Ajacied die heeft ervaren dat spelen in het buitenland soms ook niet alles is. Op tweede Paasdag werd onder heerlijke weersomstandig heden de wedstrijd tegen Haarlem afgewerkt. Een opvallend goed gevuld Ajax Stadion had kennelijk grote verwachtin gen van deze wedstrijd, zeker na die grandioze winst op PSV. Het elftal begreep goed dat in ieder geval flink gescoord moest worden tegen een niet al te sterke tegen stander. Voor rust hadden Wim Jonk (2x) en Danny Blind succes. Dennis Bergkamp en Arnold Scholten maakten de vijf goals vol in een aardige wedstrijd. In de stand op de ranglijst veranderde niets en moesten we wachten op het volgende weekeinde wanneer Ajax weer naar FC Groningen moest om mogelijk wat eerherstel te halen. We ontvingen van de heer J. Schoute uit Leiden een aller vriendelijkste brief n.a.v. het interview met onze voorzitter Michael van Praag. Dergelijke reacties waarin men tot uit drukking laat komen hoe men met onze club meeleeft, worden zeer gewaardeerd. In dit nummer kunt U kennis maken met Uri Coronel, bestuurslid met de commerciële portefeuille. Kort geleden bereikte ons het bericht dat in december 1988 onze oud-trainer Walter Crook was overleden. W'alter, die twee keer bij Ajax als hoofdtrainer fungeerde, was niet alleen een goede trainer, maar ook en vooral een zeer aan genaam mens. De ouderen in onze club zullen hem zich zeker zo herinneren. Ondanks dat het al enige tijd in gebruik is, werd op 31 maart het kunstgrasveld achter de Reynolds Tribune op Voorland officieel in gebruik genomen. De mensen van Ajax- sponsor FORBO kunnen wij hierbij dankbaar zijn voor dit veld dat onder alle omstandigheden gebruikt kan worden en eigenlijk niet meer is weg te denken. Het weekeinde van 1/2 april zat vol interessante wedstrijden in binnen- en buitenland. Natuurlijk ging onze belangstelling in eerste instantie uit naar de verrichtingen van Ajax in Groningen, temeer daar een dag eerder PSV volkomen on verwachts z'n meerdere moest erkennen tegen Sparta, en dat nog wel op eigen veld in Eindhoven. Winst van Ajax op Groningen zou betekenen dat de spanning in de ere-divisie weer behoorlijk terug zou zijn. Nu heeft Ajax het in Groningen nooit gemakkelijk en natuur lijk spookte die nare 3-0 nederlaag eerder opgelopen in de kwartfinales om de KNVB-beker nog door het hoofd. Maar Ajax had zich daarna zeer goed hersteld getuige de winst op PSV. Bovendien mocht toch verwacht worden dat de ploeg iets geleerd zou hebben wanneer het gaat om een wedstrijd MOETEN winnen. En dat bleek overduidelijk. Met een dikke 1-4 winst kon de ploeg terugkeren naar Amster dam met het heerlijke gevoel dat de marge op de ranglijst was teruggebracht tot twee punten met nog aardige wedstrijden voor de boeg. De spanning was weer helemaal terug en dat kan alleen maar goed zijn voor de publieke be langstelling en zeker met AjaxFeyenoord op 16 april in het vooruitzicht. Dat zou best eens een goed gevuld Olympisch Stadion kunnen worden. In Groningen kwamen de goals van Pettersson (2x), Verkuyl en Bergkamp. Dat het Ajax Magazine goed en intensief wordt gelezen blijkt wel uit de reacties welke de redaktie heeft mogen ont vangen. De heer P.J. Grin uit Abbekerk, een vaste bezoeker van vak P, is verheugd het blad te mogen ontvangen om zodoende "te kunnen meekijken in de keuken van Ajax". De heer J. Kooij uit Rotterdam(l) vindt dat het blad wat aktueler zou kunnen, met name wanneer het gaat over de presentatiegids. Een terechte opmerking waaraan zeker gewerkt wordt. Ons werkend lid Anton v.d. Berg overleed op 1 april 1989 op 78-jarige leeftijd. Hij was 61 jaar lid van onze vereniging en speelde in alle jeugd en lagere senioren elftallen. Verder was hij een trouw bezoeker bij de wedstrijden van ons eerste elftal en de jaarlijkse bijeenkomst van de Bordjesclub. In een goed gevuld Ajax-stadion werd op 9 april de compe titiewedstrijd tegen FC Utrecht afgewerkt. Een spectaculaire ontmoeting met als absolute hoogtepunt de stuiterlob van Marco Boogers boven op de lat van Menzo. De winst werd echter veilig gesteld door Winter en Verkuyl (strafschop), waarbij de achterstand op PSV werd geminiseerd tot 1 punt. Een schitterende uitgangspositie voor de topper tegen Feyenoord, een week later, en zeker met de verwachting een vol stadion aan te treffen. Tussen alle bedrijven door kwamen de eerste meldingen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 5