Junioren B1 maakte. (0-2) Mark Borlee scoorde uit een penalty vervol gens 0-3. Jeffrey Amsen zorgde na de thee nog voor 0-4, alvorens Lisse wat terug kon doen 1-4 en 2-4. (penalty) Dennis Groen maakte uiteindelijk met zijn derde doelpunt een einde aan de illusies van de Lissenaren. (2-5) Ajax A2 - Roodenburg A1 4-1 Ajax had een goede start, direct een veldoverwicht, dat na een kwartier leidde tot een 1-0 voorsprong. Na een goed opgezette aanval gaf Mark Borlee de bal voor en had Frank de Bruyn de bal maar voor het intikken. Daarna stagneerde het wat en kon Roodenburg, na een verdedi- gingsfout, met een fraaie treffer terugkomen tot 1-1. Daar mee hadden zij echter hun kruit verschoten. In de tweede helft benutte Mark Borlee een strafschop en moesten de gasten met 10 man verder spelen. Zij werden wat feller, maar Dennis Groen maakte met een pracht- goal aan alle onzekerheid een einde. Jeffrey Amsen bracht daarna de eindstand op het bord 4-1Man of the Match: Mark Borlee. UW A1 - Ajax A2 0-4 Na 8 minuten spelen klapte de buitenspelval niet goed dicht bij UW en Jeffrey Amsen benutte dit buitenkansje (0-1). We waren na deze opsteker oppermachtig en creëer den diverse kansen, die alle onbenut bleven. Tot dan na zo'n 25 minuten spelen Daniël Dekker verwoestend uithaal de en de bal onhoudbaar in de linkerbovenhoek verdween. Een beauty en dan nog wel gemaakt met het verkeerde been. Na de thee viel UW conditioneel terug. Jeffrey Amsen pikte een rebound, toen de doelman een directe vrije trap niet grijpen kon. (0-3) Vervolgens kregen we nog enkele zeer goede mogelijkheden waaronder een penalty, maar die werden alle gemist. Alleen een zeer goede actie van Fahrid van Raayen werd tenslotte nog met een vierde goal beloond. Ajax A2 - UVS A1 3-2 Halverwege de eerste helft een indirecte vrije trap van Daniël Dekker precies op het hoofd van de mee naar voren gekomen Ton Fens betekende 1-0. Beide elftallen waren aan elkaar gewaagd en het spel golfde dan ook op en neer. Er werd bovendien goed gevoetbald. Na ongeveer 35 min. werd het 2-0 toen Jeffrey Amsen aan Bas van der Kuyl een niet te missen kans bood. Toch kwam UVS vrij snel hierop weer terug in de race. Uit een indirecte vrije schop scoorden zij koppend 2-1In de tweede helft voor zag Ben Lups de sprintende Michael Kandhay van een fraaie pass en via een verdediger werd het 3-1Vijf minu ten voor tijd kwam UVS uit een corner weer terug tot 3-2 en hoewel de gasten daarna alles op alles zetten, hielden we achter de poort gesloten. Al met al een goede en zeer spannende wedstrijd. Cor van der Wal. Ajax B1 - RKAV B1 11-0 Nadat we een aantal zeer goede oefenwedstrijden hadden afgewerkt, kwamen we tegen RKAV, ondanks elf doelpun ten, niet tot goed voetbal. Het was rommelig met zeer veel balverlies. Voor rust kwamen we tot vier doelpunten van Clyde Wijnhard (2x), Menno van Appelen en Iggy Tuhute- sa. Na de thee wisten we het net vaker te vinden, via Iggy Tuhutesa, Michael Reiziger, Harvey Esajas, André Ooyes, Beril Muhlandiz en Clyde Wijnhard (2x) CTO B1 - Ajax B1 1-1 Dè topper in deze afdeling. CTO stond niet alleen drie punten op ons achter, in de eerste wedstrijd hadden we met 1-2 van CTO verloren. De wedstrijd werd onder barre omstandigheden gespeeld, regen en wind maakten voetbal eigenlijk onmogelijk. Spannend was het wel en wij kregen iets meer mogelijkheden dan onze tegen stander. Bij de rust was de stand nog steeds 0-0, maar kort erna wist Menno van Appelen 0-1 te scoren. Vele kansen lieten we daarna nog onbenut op het steeds moeilijker te bespelen veld. En als je de kansen dan niet benut, geef je je tegenstander nieuwe moed om in de wedstrijd te blijven. De gelijkmaker kwam dan ook na een doelworsteling. Geen revanche voor ons dus, maar de voorsprong van drie punten bleef wel gehandhaafd. Argon B1 - Ajax B1 0-6 Ook nu weer wisten we niet tot goed voetbal te komen. Slordig veldspel en het missen van vele kansen kenmerkt op dit moment ons spel. In de eerste helft viel het scoren nogal mee, hoewel we 25 minuten moesten wachten voor het 0-1 werd. Clyde Wijnhard (3x) en Michael Reiziger zorgden voor een 0-4 stand. Na de hervatting kwamen we niet verder dan treffers van Dennie Marcus en Clyde Wijn hard en bleven verder een handvol mogelijkheden om de score op te voeren onbenut. Paastournooi B1 te Bludenz (Oostenrijk) Het vertrek was op donderdagavond 23 maart vanaf Amsterdam C.S. naar Bludenz in Oostenrijk, waar wij vrijdagochtend vermoeid arriveerden en na een ontbijt direct in bed doken. De eerste wedstrijd was op zaterdag tegen Waldhof Mannheim. Ondanks een veldoverwicht'en een klein kans je keken we na 16 min. tegen een 1-0 achterstand aan door een dekkingsfout in het rechterverdedigingsblok. In een eerder stadium waren we onze spits Clyde Wijnhard al kwijtgeraakt, na later bleek met gescheurde enkelban den. In de tweede helft hebben we nog getracht het tij te keren, maar dat lukte niet. Het werd zelfs nog 2-0 toen de Duitsers in duidelijke buitenspelpositie scoorden. De tweede wedstrijd werd van groot belang, omdat bij een overwinning alle ploegen weer een beetje bij elkaar zouden staan. De tegenstander was Hapoel Tel Aviv dat zijn eerste wedstrijd had gewonnen. De eerste twintig minuten waren volledig voor ons, maar diverse mooie kansen wisten we niet te benutten, waardoor we met 0-0 gingen rusten. Na de rust hetzelfde beeld, maar één uitval van Hapoel was genoeg om ons op een 0-1 achterstand te zetten. Daarna verdween het geloof in de ploeg voor een goed resultaat, wat Hapoel nogmaals uitbuitte door er 0-2 van te maken. Dat betekende dat we in een kansloze positie waren terechtgekomen in dit tournooi voor wat betreft een redelijk resultaat. Op de tweede tournooidag kregen we de kans om wat van onze faam waar te maken tegen Istanbul en Vorarlberg (beide selecties). Tegen Istanbul begonnen we zeer sterk en wisten onze tegenstander terug te dringen, maar een vuist konden we niet maken. Istanbul profiteerde van een weifeling in de de fensie, waardoor we bij rust tegen een 0-1 achterstand op keken. Ook na de thee konden we onze tegenstander op de eigen helft vast zetten, maar scoren konden we weer niet. Istanbul maakte bij een uitval een goal, waardoor we voor de derde maal met 0-2 de boot in gingen. De laatste poulewedstrijd tegen Vorarlberg was voor ons eigenlijk niet meer belangrijk, omdat wij, wat de uitslag ook zou zijn, op de laatste plaats in de poule zouden eindigen. Deze wedstrijd werd opnieuw door ons gedomineerd, maar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 21