Juniorenoverzicht Ajax Zaterdag 1 Ajax zaterdag 2 Junioren A2 Op het moment dat u deze tekst onder ogen krijgt, weet u inmiddels wat dit seizoen voor het zaterdag 1 elftal van Ajax heeft opgeleverd. Wanneer deze woorden aan het papier worden toever trouwd is er echter nog niets zeker. Alles is nog gevangen in een grote spanning. De wedstrijd SchellingwoudeAjax is net achter de rug, en wat een in champagne gedrenkt festijn had moeten worden werd, helaas, een teleurstelling. Het duel waarin Ajax zich tot kampioen had kunnen kronen werd verrassend verloren en de beslissing moest nu gaan vallen in een direkte konfrontatie met de enig overgebleven konkurrent, De Germaan. Maar laten we de draad oppikken in een alweer redelijk ver verleden om de weg naar de meet te volgen. Sporting Zuid—Ajax was een uiterst merkwaardige wedstrijd. Al snel moest Ajax het met tien man doen nadat één van de spelers uit het veld was gestuurd. De krachten werden niettemin gebundeld en nog voor de rust kwam Ajax op 3-0. Na dé thee probeerde Sporting Zuid met man en macht een bres te slaan in de Ajax-muur, maar die wankelde niet. Ajax—Buitenveldert bleek allerminst de beste wedstrijd van het zaterdag 1 elftal in dit seizoen. Een schamele 1-0 winst bracht gelukkig wel beide punten. Beter deed Ajax het een week later tegen het technisch sterke DCG. Ronald de Vries deed in de spits Henk de Gier vergeten met uitstekend spel, en de gebroeders Heijt (Henk en Dennis) vonnisten met twee knappe goals de mannen uit Amsterdam-West. Een lastige klip was omzeild. In de wedstrijd DRC—Ajax moesten de handen weer eens ongemeen uit de mouwen. Lange tijd keek Ajax tegen een 1-0 achterstand aan, maar de hevige druk op het DRC-doel werd beloond met een fraaie treffer van Jan de Ronde. Hoge verwachtingen wekte het "duel der Giganten", AFC—Ajax, maar als zovaak bij opgeklopte toppers kon den die verwachtingen niet worden ingelost. Een matte wedstrijd kreeg pas enige kleur nadat AFC een penalty presentje van de arbiter had omgezet in een doelpunt. Pas toen gooide Ajax het teveel aan schroom van zich, maar het offensief leverde niet de gehoopte en verdiende gelijk maker op. Een 0-0 score zou de verhouding en het niveau beter hebben weergegeven. Getergd door de mindere prestatie tegen AFC gooiden de mannen van Bobby Haarms in het duel Ajax— Zeeburgia hun ziel en zaligheid in de strijd. Dat leverde een eclatant succes op. Met 6-0 werden de Zeeburgianen het slachtoffer van de Ajax-wraak. Ajax—DWS, een klassieke Amsterdamse derby, gaf een zelfde beeld. Aan de hand van een voortreffelijke Sjaak Swart werden de blauw-zwarten, ondanks hevige tegen stand, verpletterd: 5-0. Eén puntje had Ajax nodig uit de ontmoeting Schellingwoude—Ajax. Vele kansen kreeg Ajax, maar de elementen waren tegen en de Schellingwoude-doelman in bijzondere vorm. Het enige steekje dat de defensie liet val len werd, al vroeg in de wedstrijd, door Schellingwoude afgestraft. Kort daarop moest een Schellingwoude-speler wegens natrappen uit het veld, maar de niet aflatende Ajax-druk werd niet beloond. Tot groot verdriet van de spe lers en de vele Ajacieden aan de kant die gekomen waren voor een kampioensfeest. Hoe het kompetitie-avontuur van Ajax is geëindigd leest u in het volgende clubblad. Dave Endt Na de laatste thuiswedstrijd tegen RKAVIC, moest het tweede elftal uit tegen de grootste concurrent voor de titel Amstelveen, dat over hetzelfde aantal punten beschikte. In deze wedstrijd was vooral onze vechtlust opvallend. Van de eerste tot de laatste minuut is er gestreden voor een goed resultaat. De prestatie krijgt nog meer kleur als we weten dat het grootste deel van de wedstrijd met tien man moest worden gespeeld, omdat één van onze spelers na een zeer knullige overtreding van het veld werd gezonden. We wonnen uiteindelijk met 0-1 door een strafschop van Ron Oudendijk, die er overigens wel een rebound voor nodig had. Een week later hadden we opnieuw een uitwedstrijd, dit maal tegen OVVO. Het werd opnieuw een overwinning met 0-3, waarbij Ron Oudendijk de complete produktie voor zijn rekening nam. Hij is bijzonder op schot de laatste weken. Aangezien concurrent Amstelveen opnieuw verloor, be draagt de voorsprong nu vier punten. Helaas werd de wedstrijd tegen degradant St. Martinus af gelast, zodat nu De Geuzen onze eerstvolgende tegenstan der was. De uitwedstrijd was destijds dubbelblank geëin digd, zodat we gewaarschuwd het veld in kwamen. Het werd uiteindelijk een regelmatige 3-0 overwinning met twee mooie goals van Joop Leeuwendaal en Theo van Die pen en een strafschop van Ron Oudendijk, die nu wel in één keer raak schoot. Zaterdag 15 april lukte het de ploeg het kampioenschap binnen te halen door Zeeburgia met 4-0 te verslaan. Uiteraard aan een ieder de gelukwensen en we komen hier in het volgende clubblad nog op terug. Frans Grootenboer door W.W. Heisterkamp RVC A1 - Ajax A2 1-4 Een door ons zeer goed gespeelde eerste helft waarbij RVC niet in het verhaal voorkwam. Toch namen de gast heren de leiding na een presentje van de scheidsrechter, die geheel ten onrechte een penalty gaf. Kort daarop was het al 1-1, na een goede combinatie Ben Lups-Patrick Hartzema. Direct daarna een trekbal van Michael Kandhay, een handig overstapje van Jeffrey Amsen en weer door Pa trick Hartzema 1-2. Na een half uur opnieuw een fraaie trekbal van Michael Kandhay en nu was het Fahrid van Raayen, die met een geweldige omhaal 1-3 scoorde. Drie goals binnen vijf minuten. Dat was te veel voor RVC en het zag toe hoe Michael Kandhay nu zelf, kort voor rust, 1-4 aantekende. Na de hervatting gebeurde er echt helemaal niets meer, wat nog het vermelden waard was. Lisse A1 - Ajax A2 2-5 Een zeer slecht gespeelde wedstrijd qua voetbal tegen een slecht spelende tegenstander op een moeilijk bespeelbaar veld. Reeds na vijf minuten stond het 0-1 toen Mark Borlee een vrije schop op het hoofd van Dennis Groen plaatste. Halverwege de eerste helft ging Patrick Hartzema goed door en hij bediende opnieuw Dennis Groen, die geen fout

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 19