Ajax3 Cup. Dus je moet je onafhankelijk maken en zorgen dat je basisinkomsten voldoende zijn. Als je dat kan doen op lan gere termijn kan je ook de gok nemen spelers voor een langere periode vast te leggen. Alleen die huishouding komt er dan heel anders uit te zien. Dat budget gaat aan zienlijk omhoog. En dan kom je toch weer bij dat stadion terecht. Begin volgend jaar valt daarover de beslissing. Geen enkele sponsor zal bij ons invloed krijgen in het beleid. Al geeft iemand 100 miljoen gulden. Het zal niet gebeuren zolang wij daar zitten. Het is ook niet goed. Sponsoring is een commercieel avontuur. Wij bieden een produkt, mijnheer de sponsor, en U kunt dat bij ons kopen. En verder heeft men niets te vertellen. Als iemand voor 10 miljoen gulden per jaar adverteert in een krant heeft het bedrijf ook niets te vertellen over de redaktionele inhoud van die krant. Iemand die ons geld geeft doet dat omdat hij er commercieel belang bij heeft. En dat is de enige gezon de basis. Wat bij Feyenoord gebeurt zal bij ons niet gebeu ren, hoewel ik hoop dat het bij die club werkt want we heb ben ze wel nodig. Ik verwacht* dat Ajax een vereniging blijft zolang dat kan. Er zijn mensen die mij proberen uit te leggen dat het niet meer kan, maar daar zijn ze nog niet in geslaagd. Het is niet ondenkbaar dat Ajax juridisch een andere struc tuur nodig heeft. Er is momenteel een enorme vergrijzing in het ledenbestand. We moeten daarom niet moeilijk doen met het aannemen van nieuwe leden. Ajax moet een bre der draagvlak krijgen. Er zijn best nog wel mensen zoals Van Praag, Van Os en ik die bereid zijn om voor Ajax iets te doen. We moeten niet in het wilde weg mensen aanne men maar we moeten daar ook niet moeilijk over doen. Nu halen we het kader uit de zaterdag 12 en straks 3. Dat is te weinig! Het bestaan van de Ledenraad is goed. Je kan niet met 250 mensen tegelijk praten. Ik vind ook dat het Bestuur moet blijven bestaan uit vijf mensen. Hennie Henrichs moet ook in het Bestuur blijven. Want ook het jeugd- en amateurvoetbal moet in het Bestuur vertegenwoordigd blij ven. Die organisatiestructuur van Ajax is niet verkeerd. Het eni ge waar het aan mankeert is mensen. Getalsmatig zijn er te weinig mensen om deze organisatie goed te mannen. Ajax heeft natuurlijk een heleboel goede dingen: veel men sen houden van Ajax, ze hebben daar veel voor over, de vereniging zit vol tradities, het heeft een enorme uitstraling. Het is gewoon een bijzondere club waarbij alles mooi is. Kijk maar eens naar het shirt! Geen sponsor die daar ooit verandering in aan zal brengen. De charme van de sport is natuurlijk dat je nooit van te voren weet wat de uitslag wordt. Op deze manier werken voor Ajax is bijzonder leuk. Het invloed hebben op het beleid van een club is eigenlijk een jongensdroom. Maar, nogmaals, het kost verschrikke lijk veel tijd. Iedere dag is er wel wat. We hadden laatst een avond met de spelers. Gewoon om elkaar wat beter te leren kennen. De spelers hebben toch het recht om te weten met wie ze te maken hebben. En wij leren de spelers beter kennen. Het zijn allemaal brood voetballers maar toch proberen we ze ook een beetje Ajax-gevoel bij te brengen. Natuurlijk blijft de verhouding werkgever/werknemer bestaan, maar daarom hoef je toch niet ver van ze af te staan. Je mag niet verwachten dat er erg veel clubliefde ontstaat, maar dat de spelers het bij Ajax prettig hebben is toch wel het minste waar wij voor kunnen zorgen." Tijn Middendorp Ajax 3 heeft een bijzonder zwaar jaar achter de rug en hoewel het begin van de competitie veelbelovend was, is het elftal inmiddels afgezakt naar de voorlaatste plaats. Of het daar nog vandaan zal komen is de grote vraag, maar zeker is inmiddels na vele weken speculeren, dat het derde elftal aan het eind van het seizoen zal worden opgeheven. De belangrijkste overweging, naast de personele bezetting is vooral dat dit elftal binnen Ajax geen functie meer heeft. In de thuiswedstrijd tegen SDW 2 begon Ajax, zoals al zo vaak dit jaar, veelbelovend, maar ook nu weer bleek dat het elftal niet tot scoren weet te komen. De achterhoede had er zoals gebruikelijk steeds goed het oog in, maar er komt toch altijd een moment van concentratieverlies, waarbij de ander toeslaat. Zo ook in de tweede helft, waar de goed spelende Ruud Vahrmeyer iets te laat reageerde bij een lage strakke voorzet. De linkerspits van SDW was er als de kippen bij om onze doelman te verrassen. Wat Ajax daarna ook probeerde, het mocht allemaal niet baten, het bleef 0-1 De aanwezige toeschouwers bij de thuiswedstrijd tegen RCH 2 hebben een leuke en spannende wedstrijd gezien. Ons team, aangevuld met twee a-junioren wist zich lang zaam uit de omklemming van RCH te bevrijden en was zeer beweeglijk. Er kwamen wat kansen, maar opnieuw waren we niet in staat er ook maar één te verzilveren. Marcel van Hus was nog het dichtst bij een treffer, maar zijn kopbal ketste van de lat terug. In de allerlaatste seconden kreeg RCH een vrije schop toe gewezen en hoewel iedereen zich al verzoend had met een terechte 0-0, had Sander Geertsma geen verweer op de keurig om de muur gekromde bal. Het betekende echter wel, dat wij dit seizoen al voor de achtste keer een neder laag met één goal verschil te slikken kregen. In de uitwedstrijd tegen RKAVIC was goed voetbal niet mogelijk. Een straffe wind stond in de lengterichting van het veld. Mede daardoor stonden wij in de eerste helft flink onder druk. Toch verschenen we ook regelmatig voor de vijandelijke veste, maar er was geen scherpte. Celso Dos Santos, technisch erg goed, maar veel te solistisch, was oorzaak van de tegengoal. Nadat hij de bal van zijn doel man had ontvangen, raakte hij het leer kwijt aan een te genstander, die toen geen moeite had de bal met een lob in het verlaten doel te deponeren. In de tweede helft, toen wij konden profiteren van de wind, bleek dat er te gehaast en onzuiver werd gehandeld. Het was uiteindelijk de opnieuw zeer goed spelende Ruud Vahrmeyer, die bij een vrije schop van Marcel van Hus goed voor zijn man opdook en beheerst scoorde. (1-1) Adri Blekkenhorst

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 17