Uri Coronel. Inmiddels hebben wij met één sponsor een nieuwe over eenkomst gesloten. Mijn verhaal aan iedere belangstellen de is dat wij als bestuur een duidelijke visie hebben om een Europese topploeg te worden. Voor zover we dat al niet zijn; maar dan spreek ik niet alleen op voetbalniveau maar over de hele entourage. De publiciteitswaarde daarvan is gigantisch. Ajax is bekender dan wie ook in de wereld. En omdat ik er van overtuigd ben dat het voor een bedrijf gunstig is als het in ons gelooft en de manier waarop wij dat product Europees naar buiten willen bren gen, is het een relatief goedkoop medium om daar aan mee te doen. Om de glamour die Ajax uitstraalt op te pak ken. Ik zeg tegen vele potentiële sponsors waar ik veel gesprekken mee heb: als je nü met ons mee doet ben je erbij als we de reis halen. En halen we de reis niet, dan hebben ze een piepklein deel van hun budget besteed aan reclame waar ze altijd wel iets voor terug krijgen. Degene die nü met ons meedoet gaat daar grote profijten van trekken. Ik ben er ook van overtuigd dat de shirtreclame in de toe komst een gigantisch medium wordt. Nog veel groter dan het nu is. En waar ik naar streef, voor zover het mijn porte feuille betreft, is om de totale begroting van Ajax dekkend te krijgen uit dat soort opbrengsten. Dus sponsors maar ook VIP-plaatsen, Sky Boxen etc., etc. Wij als bestuur leveren onze plaatsen ook in. Wij gaan daar weg en gaan beneden zitten. Daar beleven we het voetbal op onze manier. Maar het levert ook 12 extra seats op tegen 10.000 gulden per stoel. Daar boven in die box vind ik mijn beleving van het voetbal niet. Maar los daarvan, als wij die plaatsen kunnen verko pen voor 10 mille per stuk, dan is de club er niet bij gebaat dat wij daar voor niets gaan zitten. Dan gaan we wel bene den zitten. En tegelijkertijd moeten we er voor waken, naar buiten en naar binnen toe, dat we er niet alleen zijn voor dat soort publiek. Ik heb zelf 35 jaar op banken en te nauwe stoel tjes gezeten. Je zit overal beter dan bij ons. Dat publiek moet bij ons verwend worden. Als je dat in marketing ver taalt: je moet dienstbaar zijn aan dat publiek. In mijn ogen ademt het hele stadion ongastvrijheid uit. De mensen moeten makkelijker naar binnen kunnen. Niet in lange rijen voor de kassa's. En vooral niet plaatsnemen op de eerste negen rijen, want dan zie je niks. We moeten hier snel verandering in brengen, maar we hebben nu even andere prioriteiten omdat we met het wei nige geld dat we hebben eerst een ploeg moeten neerzet ten. Maar die veranderingen moeten wel gebeuren want mensen komen alleen naar het stadion wanneer ze als een vorst behandeld worden. Het zijn onze klanten. Een man die voor een tientje of vijftien gulden een kaartje koopt is ook onze klant. Hij zit dan misschien op een mindere plek, maar hij moet goed kunnen zien en goed bediend kunnen worden. Hij moet makkelijk een kop koffie kunnen kopen. En ik weet wel, het zijn allemaal cliché's, en wij kunnen ook niet alles binnen een jaar veranderen, maar we moe ten wel publieksvriendelijk overkomen. Ik ben bij PSV geweest. Een fantastisch stadion. Wij moe ten gewoon een stadion hebben waar je binnen tien minu ten naar binnen kan, niet lang in de rij staat, vijf minuten voor de aftrap op een behoorlijke plaats kan zitten nadat de auto op een redelijke plek is geparkeerd en dat ieder na afloop weer snel naar huis kan. Nou, je kan van een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 13