club om al die bekers te poetsen. Maar helaas, de ploeg wordt wat klein. Henk Schuuring is helaas kort geleden overleden en evenzo Tin us Middendorp, zodat thans twee dames t.w. Lien Spruit-Westrik en Wil Oostrom er alleen voor staan. Een wat klein team om als poetsploeg te functi oneren, ook al doen de dames het met liefde. Grote waar dering dus voor de mensen welke in het heden en verleden de poetsploeg hebben geformeerd. Uitbreiding of niet, het poetsen gaat gewoon door. Het is maar dat u het weet bewust er maar eens bij te gaan liggen omdat hij gewoon wist dat bij het minste of geringste de bal op de stip zou gaan. En zo geschiedde. Vervolgens kon Ajax niet meer de kracht opbrengen er voluit tegenaan te gaan. Sparta wel, zodat die de wedstrijd verdiende te winnen op basis van een grotere agressie en wilskracht. Het werd zelfs 3-1 voor de Spartanen, waarbij alleen Bryan Roy aan het slot nog 3-2 wist te scoren. Verder bleef het voor Ajax een droevige zaak en zal de ploeg zich vooral bij uitwedstrijden anders moeten instellen om verder verlies te voorkomen. Nog een echte Ajacied is ons ontvallen. Na een langdurige ziekte heeft Henk van der Zwaag afscheid moeten nemen van het leven. Met zijn 45-jarig lidmaatschap en zijn functie als 1e plaats vervangend voorzitter van de Ledenraad, legde Henk een belangrijk stempel op het Ajaxgebeuren. De club is hem veel dank verschuldigd. Elders in dit blad treft u een In Memoriam aan. De competitie vond z'n vervolg in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle. Een tegenstander waar nog wat tegen viel goed te maken na het eerdere 4-1 verlies in Zwolle. Nu is PEC altijd al een lastig te bespelen tegenstander, waar alleen maar een snelle goal uitkomst kan bieden. Dit keer lukte dat helaas niet en werd het een wedstrijd waar Ajax ook tegen zichzelf liep te voetballen naarmate de tijd verstreek. Natuurlijk verdedigde PEC zich met hand en tand omdat een punt halen bij Ajax beschouwd kon worden als een overwinning. En zo geschiedde. Ajax had die zondag niet de kracht het bolwerk van PEC omver te duwen, al wa ren de gelegenheden wel aanwezig. Zonder Pettersson, Larssen en Blind vertoonde het elftal een niet al te beste wedstrijd die eindigde zoals hij begon. 0-0. En dan opnieuw een trieste mededeling. Op 16 februari j.l. overleed na een kortstondig verblijf in het Lucas Ziekenhuis onze voormalige hoofdredacteur van het Ajax Clubblad, tevens ere-lid en lid van verdienste Tinus Middendorp op 75-jarige leeftijd. Een grotere Ajacied in hart en nieren is nauwelijks denkbaar getuige ook zijn 60-jarig lidmaatschap bij Ajax, waarin hij aktief was zowel in voetbal en atletiek, maar ook als uitvoer der in talloze commissies, waarin hij ontzettend veel werk voor de club heeft gedaan. Woorden schieten tekort om hem voor al het werk te bedan ken. We zullen hem absoluut missen. Elders in dit blad treft u een In Memoriam aan. En dan weer het voetbal op de velden. Naarmate de com petitie vordert neemt ook de spanning zeker toe, waarbij het eigenlijk niemand meer is gegund een misstap te maken. Want tijd om te herstellen wordt steeds krapper en dus min der eenvoudig. Ajax moest het op 19 februari opnemen te gen Sparta op Het Kasteel in Rotterdam. Altijd een lastige wedstrijd met traditioneel veel doelpunten, vaak in Spar taans voordeel. Dus zou je mogen stellen dat Ajax vooraf gewaarschuwd was. Alles leek daarop bij het begin van de wedstrijd toen Ajax alles in handen had en zelfs 0-1 kon scoren uit een strafschop. Mark Verkuyl verrichtte het vonnis. Onmiddellijk kon het publiek vervolgens wachten op de "goedmaker" van de scheidsrechter in het verloop van de wedstrijd. Want zo gaat dat tegenwoordig, ledereen zal zich herinneren de strafschoppenklucht bij Nederland—West Duitsland tijdens het EK-gebeuren. Bijna wekelijks ziet men iets dergelijks op de Nederlandse velden. En zelfs Van Swieten doet daar aan mee, getuige de straf schop welke Sparta kado kreeg vlak na het begin van de tweede helft. Het "slachtoffer" van Sparta erkende later zelf In februari j.l. overleed op 77-jarige leeftijd ons werkend lid Joop Schelvis. Joop speelde rechtsbuiten in diverse lagere elftallen en was een vaste bezoeker van de Bordjesclub. Met een lidmaatschap van Ajax sedert 1932 had Joop een respectabele staat van dienst. Na het jammerlijke resultaat tegen Sparta werd toch weer belangstellend uitgekeken naar de thuiswedstrijd tegen FC Twente waarbij de tweede plaats op de ranglijst de inzet was. Verwacht mocht worden dat Ajax z'n lesje in Rotter dam had geleerd en met nieuw elan de strijd zou aanbin den. Helaas liep het niet zoals het zou moeten, getuige de 0-1 achterstand bij rust en geen overtuigend spel. Robin Schmidt is net iets eerder bij de bal dan Jan Wouters. Fred Rutten kijkt hierop toe. Dat werd een stuk beter in de tweede helft met een uitslui tend aanvallend Ajax op jacht naar de gelijkmaker. Volkomen verdiend scoorde Pettersson 1-1. Het verdere verloop van de wedstrijd toonde Ajax in de aanval en FC Twente in de counter. Maar wat Ajax ook probeerde, de winnende goal bleef helaas uit en werd het tweede gelijke spel in successie op eigen terrein genoteerd. Stefan Pettersson scoort de gelijkmaker. Laten we hopen dat wij in ons volgend clubblad melding kunnen maken van betere resultaten en dat we toch nog kunnen genieten van een spannend slot in deze competitie...! Tijn Middendorp

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 4