KRONIEK Het lukte ons nog net in het vorige clubblad melding te ma ken van de benoeming van een nieuw Ajax-bestuur onder voorzitterschap van Michael van Praag. Inmiddels hebben de heren zich in de afgelopen weken kunnen installeren en oriënteren en zal een begin zijn gemaakt aan een flink karwei. Bestuurder zijn van een voetbalclub als Ajax is een alles behalve eenvoudige functie, waarin nogal wat tijd gaat zitten en waar het werk eigenlijk nooit gedaan is. Hoe het zich bij Ajax allemaal verder zal ontwikkelen zal de tijd ons leren. In ieder geval zullen wij proberen via gesprek ken met de verschillende bestuurders, u op de hoogte te houden van de verschillende ontwikkelingen. In dit clubblad is daar reeds een begin mee gemaakt via een gesprek met de nieuwe voorzitter Michael van Praag, waarin hij uitlegt welke kant het met Ajax op zal gaan. In de komende tijd zullen ook de overige bestuursleden aan gaande hun werkgebied uitleg proberen te geven welke za ken op korte en lange termijn dienen te worden aangepakt. Maar waar eigenlijk alles om draait zijn de verrichtingen van het eerste elftal op het veld. Dat zal altijd centraal blijven staan. De resultaten van onze hoofdmacht bepalen voor het grootste deel het gezicht van Ajax. En gezien de sterke fi nish van het elftal bij het einde van het eerste gedeelte in deze competitie, was iedereen nogal belangstellend naar de verrichtingen na de "winter"stop. Grootse berichten kwamen er van de Canarische Eilanden, waar Ajax in een tournooi het Belgische KV Mechelen van het veld speelde en zelfs Aad de Mos de uitspraak ontlokte dat hij in Europa Ajax het elftal vond met de grootste moge lijkheden; waarbij hij het spel van een bijzonder hoog gehal te vond. Dat beloofde dus wat bij de eerste ontmoeting tegen Veendam in het Hoge Noorden. Het werd een droevige vertoning op een verschrikkelijk slecht veld, waar alleen Bergkamp z'n gebruikelijke doel punt meepikte en voor de volle winst wist te zorgen. Maar de kansen voor Veendam waren legio en het mag een won der heten dat men niet tot scoren kwam. Slecht spelen en toch winnen, maar de voldoening is er niet. Statistici merk ten op dat Den nis Bergkamp met zijn 10e goal in successie een nieuw record had gevestigd. Het oude stond op naam van Coen Dillen van PSV, voor de wat oudere jongeren on der ons een bekende schutter met een schot in z'n benen gelijk Ronald Koeman. Den nis zal z'n record voorlopig wel bij zich dragen of mogelijk nog verder uitbouwen. Onder lente-achtige omstandigheden stond vervolgens de thuiswedstrijd tgen Fortuna Sittard op het programma. Een wedstrijd in feite om de tweede plaats. Even was er nog sprake van dat deze ontmoeting zonder publiek zou moeten worden afgewerkt, vanwege wat narigheid eerder in deze competitie. Gelukkig kwam het niet zo ver, zodat een rede lijk aantal mensen de wedstrijd konden bezoeken. Boven dien ontmoetten PSV en Feyenoord elkaar in Eindhoven, zo dat het resultaat zeker belangrijk was. Ajax had het tegen de mensen uit Limburg nauwelijks echt moeilijk. Zo lastig als het is in Sittard deze club te bespelen, zo eenvoudig is het vaak als men in De Meer op bezoek komt. Een hemels breed verschil zoals dat zo vaak met een groot aantal te genstanders is. Wel geteld één kans kreeg Fortuna voor het doel van Menzo. Ajax deed het een stuk beter en won meer dan verdiend met 2-0 door goals van Stephan Pettersson. Opvallend in die wedstrijd was het uitstekende spel van Ar nold Scholten, die zich in een vrije rol volledig kon uitleven en dat ook uitstekend deed. En omdat PSV op de valreep de volle winst tegen Feyenoord pakte, liep Ajax wel uit op de achterliggende concurrenten maar bleef de marge op PSV drie punten. Maar er is nog niets beslist. Er is nog een lange en zware weg te gaan. Het weekend van 4/5 februari stond in het teken van de KNVB-beker. Toch geen onbelangrijke gebeurtenis gezien het feit dat uiteindelijk Europa-Cup voetbal is te verdienen voor de winnaar. Bovendien zijn er altijd wel clubs die zich om de zoveel tijd behoorlijk kunnen oppeppen en daardoor kans zien ver te komen in dat bekertournooi. FC Utrecht had in het verleden bewezen zo 'n club te zijn dus kon Ajax verwachten het niet eenvoudig te hebben te gen de mensen uit de Domstad. Vergezeld van een flinke aanhang leek alles aanwezig te zijn voor een spannende wedstrijd. Wat dat betreft werd het helaas wat teleurstel lend. Het tegenspel van FC Utrecht was minimaal al deed de einduitslag van 2-1 voor Ajax anders suggereren. De ruststand van 2-0 door goals van Pettersson en Verkuyl (strafschop) gaf de Ajaxploeg al de nodige zekerheid voor de volgende ronde. Zelfs de tegengoal een kwartier voor tijd deed de zenuwen niet toenemen. Ajax hield eenvoudig de volle winst in handen en plaatste zich simpel voor de kwart finales. De loting leverde de uitwedstrijd tegen FC Gronin gen op, te spelen op 8 maart. We zullen zien Kort na de wedstrijd tegen FC Utrecht reisde het Ajaxgezel- schap af naar Parijs om deel te nemen aan een internatio naal zaalvoetbaltournooi. Ajax deed wat men van de club mag verwachten: het tournooi winnen met aantrekkelijk en hoogstaand voetbal waar de echte liefhebber van kan smul len. Alles gebaseerd op een grote dosis techniek, wat het zaalvoetbal zo verschrikkelijk aantrekkelijk kan maken. Schitterende doelpunten en leuke technische akties doet de echte liefhebber genieten. Wij ontvingen een brief van LOVE. En LOVE staat voor Lokale Omroep Volendam-Edam. Deze instantie is bezig de voetbalgeschiedenis van Volendam vast te leggen. Dat lukt allemaal aardig, alleen men zit met één groot probleem: Volendam werd opgericht op 1 juni 1920 en startte regio naal. Foto's uit die beginjaren zijn er nauwelijks. In 1923 ging Volendam over naar de Katholieke Bond, waar in de jaren '30-'38 grote triomfen gevierd werden. Daarna verbleef Volendam weer vrij anoniem in de tweede klasse van het amateurvoetbal. Pas vanaf 1958 levert Volendam in het be taalde voetbal weer spraakwater op. Nu vraagt LOVE of er mensen zijn (filmers, fotografen) die nog beeldmateriaal in hun bezit hebben waarmee de serie verder kan worden verlevendigd. Wie dus nog wat materiaal van Volendam uit het verleden in zijn bezit heeft, wordt verzocht kontakt op te nemen met J. Bond, G. Heringstraat 2, 1132 VP Volendam. Telefoon 02993-67486. Verder zal het de frequente Ajaxbezoeker in het restaurant en bestuurskamer opgevallen zijn dat de aldaar te bezichti gen bekers en andere trofeeën weer schitterend blinken. Want bekers winnen is wel leuk, maar het heeft één nadeel: ze moeten een keer gepoetst worden. Een karwei waarbij men zich kan afvragen: wie moet dat nu doen? Welnu, Ajax kent al heel lang een POETSPLOEG, een stel ras-Ajacieden die een paar dagen per jaar hun vrije tijd opofferen voor de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 2