Junioren B3 zeer stroef. Wel wisten we voor rust driemaal het doel te vinden door Juan Sabri, Clyde Wijnhard en Birol Muhlan- diz. Ook daarna zagen we zo'n beetje hetzelfde spelbeeld, ook al doordat ADO'20 de kwaliteit miste om het ons echt lastig te maken. Aan ons totaal voegden wij nog twee goals toe door Danny Marcus en Clyde Wijnhard. Voor de competitie hadden wij vervolgens een winterstop tot 5 februari. In de tijd er tussen werd vriendschappelijk overwinterd (nou ja, winter). Allereerst gingen we op be zoek bij DWS B1één van de kanshebbers op de titel in de andere afdeling. Met vooral in de tweede helft erg goed voetbal, speelden we DWS van de mat en werd het zeer terecht 6-0 in ons voordeel. De rest van de oefenwedstrij den speelden wij op het kunstgrasveld. Eerst was RKAVV B1 te gast, die ons aan het begin van het seizoen nog met 1-0 klopte. Nu konden ze ons van geen kant bijhouden en werd het 9-0 in ons voordeel. Een spelmoment van Ajax B1 - RKAV B1 Vervolgens was het de beurt aan ZVV B1, maar zij kwa men helemaal van een koude kermis thuis, want het werd maar liefst 16-0. Voor een revanche kwam daarom ZVV A1 drie dagen later op de mat, maar ook zij konden het niet bijbenen. Het werd 6-0 voor de B1 De laatste oefenwedstrijd ging tegen Volendam B1, welke als eerste dit jaar een tegengoal tegen ons wisten te sco ren. (Helaas is ons de uitslag niet bekend. WH) Doordat het spel in de oefenwedstrijden op een hoog niveau stond, werd de hervatting van de competitie met vertrouwen tegemoet gezien. Ajax B1 - DEM B1 5-0 Doordat beide ploegen door de bond een andere aan vangstijd hadden opgekregen, was Ajax al met de warming-up bezig, terwijl de tegenstander nog uit Bever wijk moest vertrekken. Toen de wedstrijd dan eindelijk een aanvang nam, was de weerslag van het één en ander dui delijk in het spel terug te vinden. Geen moment werd het niveau van de oefenwedstrijden bereikt. Desalniettemin werd het een eenvoudige 5-0 zege met doelpunten van Danny Marcus, Birol Muhlandiz, Iggy Tuhutesa, Clyde Wijn hard en Harvey Esajas. Haarlem B1 - Ajax B1 sno Opnieuw bleek dat de bond twee verschillende tijden aan de clubs had gemeld. Toen wij om half één klaar waren om te beginnen, bleek de wedstrijd aan te vangen om half drie. Toen dat tijdstip was bereikt, bleek er geen arbiter aanwezig te zijn. Toen de leidsman ook na een verplicht half uur wachten niet was verschenen, konden wij onver- richterzake naar Amsterdam terugreizen en waren wij zon der te spelen toch een hele dag onderweg geweest. Cor van Eijden ZSGO B1 - Ajax B3 1-7 Een ruime overwinning op een niet lastige tegenstander, ondanks een 1-0 achterstand. Met vlagen goed veldspel liepen we makkelijk uit tot 1-7 door doelpunten van Bas Visser (3x), Michael Offenberg (2x) en Patrick Kluivert (2x). Ajax B3 - Neerlandia B1 3-1 Op een slecht en ongelijk veld, hetgeen toch een beetje in ons nadeel is, omdat de bal dan niet lekker rolt, kon ons team niet tot echt goed voetbal komen. Maar ondanks dat, konden wij met een overwinning van het veld stappen. Clarence Seedorf (2x) en Bas Visser waren de doelpunten makers. Almere B2 - Ajax B3 1-5 Een hele zwakke tegenstander, die we met dubbele cijfers hadden moeten inmaken. Maar ook wij speelden een niet te beste wedstrijd. Eén om snel te vergeten dus. Toch was er ook een lichtpuntje. Na een afwezigheid van een half jaar door een blessure, was Michael Timisela weer van de partij. Hij vierde zijn rentree met het scoren van twee prachtige doelpunten. Hopenlijk is zijn blessure nu geheel genezen. Michael Offenberg en Patrick Kluivert zorgden voor de rest van de Ajax-productie. Dit elftal nam ook deel aan het internationale voetbaltour- nooi van Waldhausen (Duitsland). Niet minder dan dertig ploegen namen er aan deel. Desalniettemin was het weer uitstekend georganiseerd. Vorig jaar speelden we nog in de finale, die met 1-0 verloren ging, ditmaal kwamen we niet verder dan een zevende plaats. Misschien voor Ajax onder de maat, maar de jongens hebben hier toch weer heel wat geleerd. Van alle ploegen was ons team ditmaal het jongste. Fysiek kwamen wij daardoor tekort tegen de andere ploegen, maar als deze groep bijeen blijft, zie ik ons volgend jaar weer bij de eerste drie eindigen. Vanaf deze plaats moeten wij de club Waldhausen nog maals bedanken voor de uitstekende organisatie. De jongens hebben vier prachtige dagen beleefd. Uitslagen: AjaxBopfingen 0-2 AjaxUnterkochen 3-0 AjaxLorenteggio 2-0 Ajax—HSV Hamburg 2-0 Ajax—Stuttgart 1 -3 Ajax—Köln 3-0 Ajax—Werder Bremen 0-3 Ajax—Essingen 0-1 Ajax—Königsbrunn 3-0 Rolf Grootenboer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 12