Ajax zaterdag 2 Jeugdoverzicht Junioren A2 Junioren A1 Junioren B1 In de eerste wedstrijd na de winterstop kwam Zeeburgia 3 op bezoek. Het bleek dat de Kruislaanbewoners erg ge brand waren op een revanche, want verschillende spelers uit het tweede team kwamen binnen de lijnen. Hoewel wij niet best speelden, waren we beslist niet kansloos, maar het maken van goals was weer het grote manco. Twee uitvallen van de gasten, met evenveel goals deden ons de das om. Jammer, maar misschien krijgt deze wedstrijd nog een staartje. Een week later kwam RKAVIC 3 in De Meer op bezoek. Het werd een regelmatige 2-0 zege, met o.a. een zeer fraai doelpunt van Ed Lefeber. Ook de derde wedstrijd was een thuiswedstrijd, ditmaal te gen Germaan 2. We hadden nog iets goed te maken i.v.m. de nederlaag in het begin van de competitie tegen dezelf de opponent. Door omstandigheden moesten wij uitwijken naar het trainingsveld aan de Middenweg. Aanvankelijk was er ook nog geen scheidsrechter, maar Herman Pinkster was zo vriendelijk om de twee ploegen toch te la ten voetballen. En het dient gezegd, hij deed dit met verve. De wedstrijd zelf was niet om over naar huis te schrijven. Een ontmoeting vol irritatie en gepraat eindigde tenslotte in een 2-1 zege. In de winterstop werden ook nog twee vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Tegen WA/De Spartaan was de uit slag 2-2 en van Aalsmeer (3e klasse KNVB) werd zelfs een knappe overwinning geboekt (1-3). In ons volgende magazine hopen we u te kunnen melden hoe de race om het kampioenschap tussen Ajax en Amstelveen zich verder heeft ontwikkeld. Frans Grootenboer door: W. Heisterkamp in een 1-2 voorsprong. Daarna waren er voor beide doelen nog mogelijkheden, maar in de stand kwam geen verande ring meer. In onze thuiswedstrijd tegen FC Twente hebben wij het niet kunnen redden. Een fysiek en agressief sterker Twen te vocht voor haar laatste kans op het kampioenschap. Als ze hadden verloren waren zij kansloos geweest. In de eerste helft nam Twente een 0-1 voorsprong. In de tweede 45 min. startte Ajax goed, maar een dubbele verdedigings- fout werd door de Oosterlingen goed afgestraft. Na wat omzettingen en met vier spitsen probeerde Ajax nog wat te redden, wat resulteerde in een tegentreffer, maar de vreugde was van korte duur, want vanaf de aftrap werd het 1-3 en toen was het echt over. Een verdiende overwinning van Twente, omdat wij op teveel punten de mindere waren. Uitslagen vriendschappelijke wedstrijden: SV Lelystad 1—Ajax A1 De Vesting 1 Ajax A1 TYBB 1Ajax A1 Ajax A1 DWV 1 Ajax A1—Willem IIA1 4-1 1-2 6-5 3-2 11-2 Cas Harms Ajax A2 - DWV A1 2-0 Hoewel wij een geweldig veldoverwicht hadden en bijna constant op de helft van DWV voetbalden, ging het scoren erg moeilijk. Nadat er eerst drie goede scoringskansen om zeep waren geholpen, maakte Fahrid van Raayen op slag van rust de verdiende openingstreffer. Het is jammer dat wij de grote druk niet beter uitbuitten, want met twee of drie doelpunten verschil is het heel wat makkelijker voet ballen. Na de thee maakten wij er wel een erg zwakke ver toning van, met slechte passing en veel te weinig bewe ging. Vlak voor het eindsignaal scoorde Jeffrey Amsen 2-0, door een van de lat terugspringende bal in het doel te werken. De A1 is na de winterstop begonnen met een zaalvoetbal- tournooi in Bielefeld. Dit tournooi werd voor de derde ach tereenvolgende maal gewonnen. Na drie overwinningen en een gelijkspel in de poulewedstrijden, werd er in de finale met 3-2 gewonnen van Schalke'04. In eigen land werd de winterstop gebruikt om veel vriend schappelijke wedstrijden te spelen tegen fysiek wat sterke re tegenstanders om de weerstand wat op te voeren. Dat je dan eens met je neus op de feiten wordt gedrukt is dan ook prima. Met mooi technisch voetbal alléén kom je er niet. Er zal zo nu en dan ook eens gebikkeld moeten worden. Voor de competitie speelden we de eerste wedstrijd tegen Volendam. In de goed gespeelde eerste helft namen wij een 0-1 voorsprong, maar wat wij verder ook probeerden, elke keer stond er wel iemand op de doellijn als de keeper al gepasseerd was. De tweede helft bracht veel minder te zien al maakten wij nog wel een tweede doelpunt. Een ver diende overwinning, maar helaas weer te weinig goals. In en tegen Groningen hetzelfde beeld als in Volendam: een veel beter Ajax, dat genoeg kansen creëerde, wat ech ter geen goals opleverde. Eén uitval van Groningen was meteen raak (1-0), wat ook de ruststand betekende. Na de thee een agressiever Ajax, dat nu dat beetje geluk wel mee had. Binnen 20 minuten werd de achterstand omgezet Cor van der Wal Ajax B1 - ADO B1 5-0 In de laatste wedstrijd van 1988 tegen ADO'20 uit Heems kerk, was aan het spel goed te merken dat iedereen al een beetje met de winterstop bezig was. De aanvallen verliepen Ballet om de bal.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 11