Ajax Ajax Ajax 2 - Roda JC 2 2-0 (rust 1-0) Beloftencompetitie. Een grote inzet tegen de Limburgers met niet al te best voetbal van beide kanten. Begrijpelijk omdat het elftal om positieve redenen nog wel eens verandert en verder de te genstander zich op eigen helft flink van zich af bijt. Voor de rust scoorde Ron Willems en in de tweede helft invaller Celso dos Santos-Cyrus. Ajax 2 - DS'79 2 6-0 (rust 5-0) Een lawine van zeer goede aanvallen bezorgden ons een riante voorsprong voor de pauze door 4 goals van Wim Jonk en één doelpunt van Ronald de Boer. Een lust voor het oog waren de positiewisselingen en de gezonde agres siviteit op de bal, waardoor de tegenstander dolgedraaid werd. De tweede helft was slechts een formaliteit, waarbij helaas door te geringe concentratie nog diverse doelrijpe kansen werden gemist. Door Ronald de Boer werd via een penalty de eindstand bereikt. Charleroi 2 - Ajax 2 2-0 (rust 1-0) Beloftencompetitie. Onze wel leer jonge ploeg was niet opgewassen tegen de geroutineerde Belgen die uit hun A-selectie 5 spelers opstelden en met hun bekende countervoetbal uit drie kan sen er twee benutte. Ondanks de nederlaag hebben onze jongens goed gespeeld. Maar helaas werden enige zeer mooie kansen niet benut. Jammer! Sloten 1 - Ajax 2 KBV 1 - Ajax 2 2-5 (vriendschappelijk) 1-1 (rust 1-0) Districktbeker. Ajax verliest na het nemen van strafschoppen. Na het missen van diverse mogelijkheden om te scoren, een knal op de paal van Youri Mulder en het feit dat we het grootste gedeelte van de wedstrijd met 10 man moesten spelen door het uit het veld zenden van één on zer spelers, heeft het er toe geleid dat het duel, dat gewon nen moest worden, uit handen werd gegeven. Ajax 2 - Zeeburgia 1 10-4 (rust 3-1) Vriendschappelijk. Op het kunstgrasveld werd een vriendschappelijke wedstrijd tegen IJsselmeervogels met 1-3 verloren. Volendam 2 - Ajax 2 0-6 Na een moeizame eerste helft, waarin onze jongens via Eric Tammer een 0-1 voorsprong namen, na een goede voorzet van Youri Mulder, was het Ronald de Boer die na de thee voor 0-2 zorgde, uit een volley na een strakke voorzet van Pieter Mulders. We zagen nu een prima spe lend Ajax-elftal, dat door Richard Witschge met een steen hard 18-meterschot, aanvoerder Jaap Meyer na een goede 1-2 combinatie, Pieter Mulders uit een penalty en wederom Ronald de Boer na een fraaie solo, uitliep naar een ver diende 0-6 overwinning. FC Utrecht - Ajax 2 2-4 Met goals van Jonk, Tammer en Ronald de Boer voor de pauze, zag het er naar uit dat de Utrechters rijp waren om een grote nederlaag aan de broek te krijgen. Door een gro te verslapping onzerzijds, kon de tegenstander, nadat Win ter voor 0-4 had gezorgd, zowaar nog tot 2-4 terugkomen. En behalve dat, deden zich nog enkele hachelijke situaties voor, voor het doel van Lloyd Doesburg. In Rijnsburg werd een vriendschappelijke wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys met 4-1 verloren, terwijl op ons eigen kunstgrasveld Meerboys met 11-1 werd verslagen. Nol Boerkoel Na een vrij lange winterstop heeft Ajax 3 de competitie weer hervat. In de uitwedstrijd tegen Rood Wit 2 zagen we een zeer ijverig Ajaxelftal, dat al na vijf minuten de leiding nam, door een droge knal van Frank de Bruyn. Ajax had er duidelijk zin in en met name Henk Hulshof hield de Rood Wit defensie danig bezig. Daar staat tegenover dat het middenveld nog al eens een steekje liet vallen en dat doel man Korff ditmaal zijn dag niet had. Dit zou allemaal niet zo erg zijn geweest als men wat allerter met de kansen was omgesprongen. In plaats van een grote voorsprong was de stand bij rust nu slechts 1-2. Het tweede Ajax- doelpunt kwam na een goede solo op naam van Marcel van Hus, terwijl de tegengoal ontstond doordat onze doel man, die al zo menig punt voor Ajax verdiende, de bal dit keer precies in de voeten van een tegenstander wierp. Na de thee een uiteraard agressievere opponent, doch ook nu weer kreeg Ajax de beste kansen. Het was tenslotte Rood Wit, dat uit een snel genomen vrije schop, de gelijkmaker in het Ajax-doel werkte. Jammer, een overwinning had er vandaag beslist ingezeten. Rest nog te vermelden dat de a-junioren Jeffrey Amsen, Ben Lups en Frank de Bruyn op een goede wedstrijd kunnen terugzien. Aan het bezoek van RKAVIC zullen we geen al te prettige herinneringen bewaren. Niet alleen werd de wedstrijd met 2-3 verloren, maar ook werd Edwin Kortlevers dusdanig ge blesseerd, dat hij voor langere tijd zal zijn uitgeschakeld. Vanaf deze plek wensen wij hem een spoedig herstel toe. RKAVIC nam in de eerste helft met 0-2 de leiding, omdat het resoluter met de geboden kansen omsprong. Aan Ajax- zijde waren er opnieuw een paar spelers die ondanks goe de wil, toch niet voor honderd procent geconcentreerd bin nen de lijnen verschenen. Pas na de thee kwam daar dui delijk verbetering in en speelde het spel zich voornamelijk af op de helft van RKAVIC. Na zo'n minuut of tien scoorde Martin Bakker met een schitterende volley 1-2, vijf minuten later gevolgd door een prachtig schot van dezelfde speler 2-2. De tegenstander wankelde en probeerde met lange trappen steeds weer het doelgebied te ontzetten. Bij een van deze lange halen ging onze defensie opnieuw in de fout en één van de VIC-aanvallers nam dit presentje in dank aan en liet doelman Geertsma kansloos. 2-3. Ondanks het verlies verdient aanvoerder Martin Bakker een compliment voor zijn onverzettelijkheid als altijd, zijn bruikbaarheid op meerdere plaatsen en zijn twee fantasti sche goals. In de thuiswedstrijd tegen DWV 2 trad een door blessures en schorsingen sterk gewijzigd Ajax-team aan. Een vijftal junioren uit de A2 completeerden het elftal. DWV had een beweeglijk team met goed aansluitende li nies en waar nodig een sterke fysieke inbreng. Desalniette min kreeg Ajax een aantal kansen, maar wist daar niet van te profiteren. Ook DWV, dat regelmatig voor de Ajax-veste verscheen, leed aan hetzelfde euvel. Kort voor de rust nam Ajax dan toch de leiding, toen Henk Verveer een corner nam, die goed door Henk Hulshof werd ingekopt. Na de thee namen de Noord-Amsterdammers di rect wraak. Allereerst werd onnodig balverlies in de defen sie koelbloedig afgestraft en binnen tien minuten werd het zelfs 1-3. Hoewel Ajax vervolgens een geheide strafschop werd onthouden, had het elftal niet de kracht om in deze situatie nog verandering te brengen. Adri Blekkenhorst

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1989 | | pagina 10